Starbucks, misafir olarak gördüğü müşterilerine dünyanın en yüksek kaliteli kahvesini sunmayı hedef olarak belirlemiş bir firma olarak ön plana çıkıyor. Arabica kahve çekirdekleri kullanılarak üretilen farklı kahve seçenekleri arasından Starbuks filtre kahve çeşitleri en beğenilen kahve türü olarak dikkat çekiyor. En kaliteli kahve çekirdeklerinin büyük bir titizlikle kavrulmasıyla hazırlanan Starbucks filtre kahve çeşitlerinden satın alarak kahve keyfinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz.

Starbucks Filtre Kahvenin Özellikleri Nelerdir?

¨Mükemmel bir kahve yalnızca mükemmel kahve çekirdeklerinden elde edilir¨ inancıyla hareket eden Starbucks, kahveseverlerin beğenisine sunduğu filtre kahve türlerini kendi Arabica çekirdeklerinden üretiyor. Diğer Arabica çekirdeklerinden farklı olan Starbucks kahve çekirdeklerinin en yüksek kalite üretilmesi için her ayrıntıya özenle dikkat ediliyor. Çekirdeklerin yoğun ve karmaşık aromalar içermesine özen gösteriliyor. Starbucks filtre kahve çeşitleri farklı aroma, tat ve yoğunluktaki kahve çekirdeklerinden damak tadınıza uygun olanı seçme imkânı tanıyor. Kalori yönünden oldukça hafif olan sade Starbucks filtre kahve’nin 250 ml’si sadece 2 kalori içeriyor.

Starbucks Filtre Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Starbucks filtre kahveleri kahve çekirdeklerine, kavrulma türlerine, kafeinli veya aromalı olup olmamasına göre farklılık gösteriyor. Çekirdeklerine göre kahve çeşitleri, çekirdeklerin yetiştirildikleri ülkeye ve harmanlandığı bölgeye göre farklı isimlendiriliyor. Kolombiya, Guatemala, Kenya, Etiyopya, Peru, Endonezya’da yetiştirilen çekirdeklerden üretilen filtre kahve çeşitlerinin yanı sıra Asya/Pasifik ve Latin Amerika bölgelerinde yetiştirilen çekirdeklerin harmanlanması ile elde edilen filtre kahve türleri de bulunuyor. Kavrulma çeşitlerine göre ise kahveler üçe ayrılıyor. Blonde kavrulma sertliğinde hazırlanmış kahve çekirdekleri daha kısa süre kavrularak zarif ve yumuşak bir içim deneyimi vermesi hedefleniyor. Medium sertlikte kavrulmuş kahve çekirdeklerinden çekilmiş filtre kahve ise ağızda biraz daha kalıcı ve duru bir tat bırakması amacıyla biraz daha uzun süre kavruluyor. Medium kavrulmuş kahvenin dengeli bir tat bırakması için kavurma işlemine oldukça fazla özen gösteriliyor. Dark sertlik seviyesinde kavrulmuş kahve çekirdeklerinin öğütülmesi ile hazırlanan Starbucks filtre kahve daha çok ağır kahve tiryakilerini tatmin etmek için üretiliyor. Dark filtre kahve ağızda yoğun ve tam anlamıyla kalıcı bir tat bırakıyor. Starbucks filtre kahvenin kafeinsiz seçeneği de bulunuyor. Kafeinsiz filtre kahve çeşitlerinde kahve çekirdeklerindeki kafein maddesi arındırıldıktan sonra paketleniyor. Kahve tadını çok seven ancak içerdiği kafein maddesinden rahatsız olan kahve tutkunları için en uygun filtre kahve çeşidi olarak öne çıkıyor. Starbucks filtre kahve çeşitleri aromalı veya aromasız olmasına göre de birbirinden ayrılıyor. Aromasız filtre kahvelerde ağızda sadece net kahve tadı kalırken, aromalılar içerdiği aroma türüne göre kahveyi içtikten sonra ağızda farklı tatlar bırakıyor. Kakao, fındık, ceviz, greyfurt, üzüm, baharat ve bitkisel aromalı Starbucks kahve çeşitleri kahveseverler için farklı lezzetleri deneyimleme imkânı sunuyor.

Starbucks Filtre Kahve Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Starbucks filtre kahve alırken nasıl bir içim deneyimi yaşamak istediğiniz önemli bir etken oluyor. Öncelikle içmek istediğiniz kahvenin sertliğine, aromasına ve yoğunluğuna karar vermeniz gerekiyor. Alacağınız kahveye karar verdikten sonra kahvenizi pişirmek istediğiniz filtre kahve makinesine göre çekilmiş olarak satın almanız gerekiyor. Çekilmiş kahve paketleri filtre kullanılan kahve makinelerine veya french prese göre çekilmiş olarak farklılık gösteriyor. Arzu ederseniz damak tadınıza uygun olan kahveyi bütün çekirdek halinde çekilmemiş olarak alıp kendiniz evde istediğiniz şekilde çekebilirsiniz.

Starbucks Filtre Kahve Fiyatları Ne Kadardır?

Starbucks filtre kahve fiyat aralığı genellikle standart olmakla birlikte kahve çekirdeğinin çeşidine, aromasına, kavrulma sertliğine göre küçük farklılıklar gösteriyor. Belirli dönemlerde 250 gramlık paketler halinde kahve tutkunlarının beğenisine sunulan özel harmanların fiyat etiketleri biraz daha yüksek olabiliyor.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Starbucks Filtre Kahve Çeşitleri ve Fiyatları

68 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Starbucks Filtre Kahveler
  2. Tchibo Filtre Kahveler
  3. Lavazza Filtre Kahveler
  4. Nescafe Filtre Kahveler
  5. Arifoğlu Filtre Kahveler
  6. Mehmet Efendi Filtre Kahveler
  7. Kahve Dünyası Filtre Kahveler
  8. Jacobs Filtre Kahveler
  9. Efendioğlu Filtre Kahveler
  10. Nestle Filtre Kahveler
  11. Trescol Filtre Kahveler
  12. Nish Kahve Filtre Kahveler
  13. Vera Kahvecilik Filtre Kahveler
  14. Castro Filtre Kahveler
  15. Mare Mosso Filtre Kahveler
  16. Yeldeğirmeni Kurukahvecisi Filtre Kahveler
  17. Kuru Kahveci Mehmet Efendi Filtre Kahveler
  18. Sezy coffee Filtre Kahveler
  19. Yılman Kahvecisi Filtre Kahveler
  20. Resso Coffee Filtre Kahveler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Miktar
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Filtre Tipi
 7. Satıcı A-Z
 • Markalar Starbucks
DSACategoryId/2147483619/28001517/28001486/60005099/starbucks
Başa dön