Sümer Telkari, gümüş takı sektöründe faaliyet gösteren saygın bir markadır. Sektörünün lider firmaları arasında yer alır. Gümüş işleme sanatını klasik, modern ve fantezi çizgilerle yorumlayan ürünler tasarlar. Ürünlerinde el sanatlarının narin dokunuşlarına da yer verir. Sümer Telkari markasının amacı; gümüş işleme sanatını her zaman gündemde tutmak ve onu yukarılara taşıyabilmektir.

Marka, özel tasarım ürünü olan gümüş takılarını sürekli yenileyerek günün trendleriyle uyumlu hâle getirir. En kaliteli gümüş ve doğal taşlar kullanılarak tasarlanan takılar, geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşır. Sümer Telkari koleksiyonları, sadece kadın ve erkek kullanıcılara değil; çocuklara da hitap eder. Markanın önceliği, en kaliteli ürünleri en cazip fiyatlarla sunabilmektir. Son teknolojiye sahip üretim atölyelerinde tasarlanan takılar, özgün el işçiliği ürünleridir. Tüm ürünler, 925-1000 ayar gümüş ve doğal taşlar kullanılarak yapılır. Yüksek kaliteli ve kullanışlı gümüş takılar tasarlamak, Sümer Telkari markasının misyonunu oluşturur.

Firmanın ürettiği takılar, farklı model özelliklerine sahiptir. Modern tasarımların yanında kültürel özellikler taşıyan tasarımlar da yapılır. Sümer Telkari, 15. yüzyıldan gelen tarihi gümüş telkari sanatını günümüz ürünlerine yansıtmayı başaran bir markadır. O dönemlerin telkari sanatı, bu dönemlerin yenilikçi çizgileriyle birleşir. Firma, tasarladığı takı modellerinde bölgesel kültürlerin izlerini yansıtarak tarihi gümüş işleme sanatını günümüze taşımayı başarmıştır. O yılların motifleri, günümüz takılarında yeniden hayat bulur. Telkari sanatı, gümüşü ince teller hâline getirip sonra da onları örerek takılar ya da süslemeler yapma sanatıdır. Sümer Telkari, bu sanatı yaşatmaya devam eden başarılı bir markadır.

Markanın ürün yelpazesinde; kadın ve erkekler için tasarlanan yüzükler, bileklikler ve kolyeler, öncelikli sırayı alır. Bunlara ek olarak halhal, hızma, broş, tespih, kol düğmesi, saat, anahtarlık, rozet ve çocuklar için tasarlanan gümüş künye ile bileklikler de diğer ürün seçeneklerini oluşturur. Doğal ve yarı değerli taşlarla süslenen Sümer Telkari yüzük modelleri, özel tasarımlar olup tamamen el işçiliğiyle üretilen takılardır. Zümrüt taşlı gümüş yüzük modelleri, en çok tercih edilen takılar arasında yer alır.

Genç kadınlara hitap eden halhal modelleri, oldukça şıktır. Kaplamalı ya da kaplamasız özellikte tasarlanan halhal modellerinde kaplama olarak altın yaldızı, rose, oksit ya da beyaz altın rodyumu kullanılır. Bunun yanı sıra gümüş işlemeli ya da modern tasarımlı halhal modelleri de sunulur.

Sümer Telkari’nin en dikkat çeken takılarından bir tanesi ise "şahmeran" olarak bilinen yüzüklü bilekliklerdir. Altın kaplama modellerinin yanında telkari sanatı ile tasarlanan gümüş yüzüklü bileklik modelleri, özgün tasarımlardan oluşur. Yeni ve modern çizgiler taşıyan şahmeran modelleri, genç kadınların ilgi gösterdiği takılardır.

Marka, gümüş kolye ürünlerinin hepsini 925-1000 ayar gümüş kullanarak tasarlar. Kolyeler; modern, otantik, doğal taşlı ya da taşsız modeller olarak tasarlanır. Her zevke hitap edebilen pek çok seçenekten oluşan ürünlerdir. Sümer Telkari kolye tasarımlarında çekiç dövme sanatı, kazaziye sanatı veya telkari sanatı gibi farklı teknikleri kullanarak çalışır. Mükemmel el işçiliğine sahip kolyeler, değerli armağanlar olarak sunulabilecek özelliktedir.

Aynı özenli çalışma Sümer Telkari gümüş küpe ürünleri için de geçerlidir. 925 ya da 1000 ayar gümüşten üretilen küpeler, hem modern hem de otantik özellikler taşır. Taşsız küpe modelleri gibi doğal taşlar kullanılarak tasarlanan küpe modelleri de çok beğenilen ürünler arasındadır. Safir, opal, oltu taşı, markazit ve kültür incisi Sümer Telkari ürünlerini süsleyen yarı değerli taşlardır. Marka, küpe modellerini tasarlarken farklı teknikler kullanır. Telkari sanatıyla yapılan gümüş küpeler, tarz sahibi kadınlara hitap eden ürünlerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sümer Telkari

5379 ürün listeleniyor
Altın / Takı / Mücevher
Saat/Gözlük/Aksesuar
Kırtasiye / Ofis
Sepette Kampanyalı Ürünler