Taşınabilir Disk Aksesuarları

Gelişen iş modellerinin ve arşiv alışkanlıklarının farklılaşmasıyla hayatınızda sıklıkla kullanmaya başladığınız taşınabilir harddiskler, genellikle narin yapıda üretilirler. Bu tip ürünler, mekanik yapıları dolayısıyla çarpma ve düşürme gibi durumlardan kolaylıkla etkilenip arızalanabilirler. Böylesi istenmeyen durumlardan korunmak için dizayn edilen taşınabilir disk aksesuarları, sahip olduğunuz sabit disklerin ömürlerini ve kullanım sırasındaki performansını etkileyebilecek niteliktedir.

Taşınabilir Disk Aksesuarları

Dijital içeriklerin boyutlarının günden güne yükselmesiyle geniş kapasiteli mobil sabit disklerin kullanımını da büyük oranda arttı. Gün içerisinde yaptığınız yolculuklarda, yanınızda bulundurduğunuz harici sabit disklerin herhangi bir şekilde sarsıntı ya da çarpmalardan etkilenmemesi için edinebileceğiniz taşınabilir disk aksesuarları; sahip olduğunuz ürünün dış yüzeyinin çizilme, çatlama ya da kırılmasının önüne geçebilir.

Disk aksesuarları, içlerindeki koruyucu yapının yanı sıra, taşınabilir diskinizin bağlantı kablolarını da yerleştirebileceğiniz fermuarlı ya da kese şeklinde saklama bölmelerine de sahip olabilir. Böylelikle kullandığınız aygıtın kablolarını farklı çantalarda taşıma zorunluluğu, taşınabilir disk aksesuarları sayesinde ortadan kalkabilir.

Proje dosyalarınızı, aile fotoğraflarınızı ya da aldığınız film ve müziklerinizi taşınabilir sabit disklerinizde arşivleyebilirsiniz. Verilerinizin güvenli bir şekilde saklanabilmesi ve taşınabilmesi için geliştirilen ürünlerin yanında, bilgisayarların içerisinde kullanılan sabit disklerin taşınabilir forma dönüştürülmesinde rol alan taşınabilir disk aksesuarları da vardır.

Taşınabilir disk aksesuarları genellikle 2,5 inç boyutlarındaki diskler için üretilir ancak harddisk kutusu olarak tasarlanan ürünlerde 2,5 ve 3,5 inçlik sabit disk desteği bulunabilir. Gereksinim nedeninizi belirleyerek kullanım senaryonuza uygun ürünle en doğru çözüme kavuşabilirsiniz.

Taşınabilir Disk Aksesuarları Nelerdir?

Eğer laptop çantanızın arka ya da ön bölmelerinde geniş bir alan ve taşınabilir diskinizi bu çantada taşımak zorundaysanız, harddisk kılıfı olarak adlandırılan ürünler sizin için uygun olabilir. Neredeyse 2,5 inçlik taşınabilir sabit disk boyutlarında dizayn edilen bu ürünler, dar çantalar ya da laptop çantaları için idealdir. Taşıma alanı konusunda herhangi bir kısıtlamanız yoksa taşınabilir diskinizin korunması kadar, koruyucu ürünün şıklığını da göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu durumda tercih edeceğiniz ürünler; çeşitli materyallerden üretilen ve farklı renklere sahip harddisk çantaları olabilir.

Amacınız masaüstü bilgisayarınızdaki verileri başka bir bilgisayara ya da sabit diske kopyalamaksa, sabit diskinize taşınabilir disk yetenekleri kazandırabilirsiniz. USB portlarından veri aktarımına olanak tanıyan harici disk kutuları, tam da ihtiyaç duyduğunuz ürün olabilir. Hem 2,5 hem de 3,5 inçlik disklere destek veren bu kutular aracılığıyla hızlı ve sorunsuz bir şekilde veri aktarımı gerçekleştirebilirsiniz. Dâhili sabit disklerinize taşınabilirlik imkânı sunan bu ürünlerle gelen adaptörler, sabit diskinizin elektrik enerjisi gereksinimi de karşılar. SATA III ve USB 3.0 desteği sunan bu aksesuarlar, hızlı veri aktarımı yapmak isteyenlerin tercih edebileceği ürünlerdir.

Taşınabilir Disk Aksesuarının Sağladığı Avantajlar

Bulunduğunuz görev gereği taşınabilir disklerle sık sık seyahate çıkıyor veya iş yeri dâhilinde farklı ortamlara ilgili diskleri taşıyor olabilirsiniz. Olası düşme ya da çarpma durumlarına karşı üst düzey koruma sağlayan taşınabilir disk aksesuarları, verilerinize istediğiniz anda ulaşmanızı mümkün kılar. Farklı markalar tarafından geliştirilen kimi aksesuarlar, suni deriden üretilmeleri sayesinde dizüstü bilgisayar çantanızın, bilgisayar odanızın ya da ofisinizdeki eşyalarınızın şıklığını tamamlayabilir.

Evinizde ya da iş yerinizde kullanmadığınız dâhili sabit diskler varsa, bu aygıtları taşınabilir disk aksesuarlarıyla taşınabilir disklere dönüştürmeniz oldukça kolaydır. Bu sayede ekstra masraf yapmadan, elinizdeki sabit disklerle harici diskler oluşturabilir, USB 2.0 ya da USB 3.0 bağlantı arayüzleriyle disklerinizi performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz. Siz de kendinize uygun ürünleri seçerek, sabit disklerinizin daha verimli ve uzun ömürlü olmalarını sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Taşınabilir Disk Aksesuarları

653 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 38 / 653 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?