Temizleme Spreyi

Televizyon, bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazların ekranları kısa sürede kirlenir. Özellikle dokunmatik cihazlarda, parmak temasından kaynaklanan izler ve yağ lekeleri sıklıkla görülür. Bu yüzeyler, teknolojik olmalarının yanında hassastırlar. Bu sebeple bu hassas yüzeylerin temizliğinde normal temizlik ürünleri yerine, temizleme spreyleri kullanılmalıdır.

Temizleme Spreyi Fiyatları

Temizleme spreyi fiyatları sprey içeriğinin formülü, miktarı ve sprey ile birlikte sunulan aksesuarlara göre değişiklik gösterir.

Temizleme spreyleri, temizlenecek yüzeylerdeki toz ve kirleri temizlemek için özel olarak formülize edilirler. Normal bir kullanımda ekran ve diğer yüzeylerdeki tozların temizlenmesi için çoğu ürün yeterli olur. Ancak dokunmatik ekranlar gibi parmak izi bırakan ve yoğun olarak kirlenen yüzeylerdeki kirlerin kolaylıkla temizlenebilmesi için etkili temizlik sağlayan formüller tercih edilmelidir. Spreyi içeriğinin yanında miktarı da fiyatlandırmada etkilidir. Daha fazla hacimde sprey içeren ürünler diğerlerine göre daha yüksek fiyatlıdır ancak yoğun kullanımda düşük hacimli ürünlerden daha fazla sayıda almak daha pahalıya gelebilir. Bu yüzden kullanım sıklığı ve kullanılacak yüzeylerin genişliği de dikkate alınmalı ve yoğun kullanım için daha fazla hacimli ürünler tercih edilmelidir.

Temizleme spreyleri, tek olarak ya da yanlarında yardımcı ürünlerle birlikte kit olarak da satılabilirler. Eğer temizlik için mikrofiber bez, fırça ya da silgi gibi ürünlere de ihtiyaç duyuluyorsa, bu ürünlerin tamamı temizlik kiti şeklinde ve daha uygun fiyata alınabilir.

Temizleme Spreyi Gerekli midir?

Bilgisayar, telefon ve tablet gibi elektronik cihazların ekranlarının yanında LCD, LED ve plazma televizyonların ekranları temiz bir mikrofiber bez ile temizlenebilir. Özellikle sadece tozlanmış yüzeylerde bu bezler oldukça etkilidir. Bunun yanında ekranda hafif kirlenme varsa bu bezler nemlendirilerek de kullanılabilir. Bu yüzeylerin temizliğinde etkili gibi görünmelerine rağmen mikrofiber bezler ya da diğer yumuşak bezler ile yapılan temizlik kısa süreli olur. Temizlenen yüzeyler elektriklenmeden dolayı kısa sürede tekrar tozlanırlar ve özel bir uygulama yapılmadığı için yüzeyler kirletici etkenlerden normal şekilde etkilenmeye devam ederler. Ancak bu yüzeylerin temizlenmesinde temizleme spreyleri kullanıldığında, spreylerin antistatik özelliğinden dolayı yüzeylerde elektriklenmeden dolayı oluşan tozlanma uzun süre engellenir. Bu temizlik ürünleri ayrıca ekranlarda oluşan kirlerin de ovulmadan ve yüzeye zarar verilmeden temizlenebilmesini sağlar. Parmak izi tutmayan ve kirlenmeyi geciktiren özelliğe sahip spreyler ise uygulandıkları yüzeylerin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayarak bu yüzeylerin temizlenme aralıklarının daha uzun olmasına neden olurlar. Hassas yüzeylerin temizliğinde sprey yerine kolonya, alkol ya da ev temizliğinde kullanılan ürünlerin kullanılması ise uzun vadede ekranlarda kalıcı hasarların oluşmasına neden olabilir.

Temizleme Spreyi Kullanım Alanları Nelerdir?

Temizleme spreyleri aşındırıcı ve ağartıcı etkileri olmadığından dolayı hassas yüzeylerin çoğunda güvenle kullanılabilirler. Bu ürünler en çok LED, LCD ve plazma televizyonların temizliği için tercih edilir. Bunların yanında temizleme spreyleri TFT ekranlı televizyonların temizliğinde de etkili şekilde kullanılabilir. Televizyonlardan başka temizleme spreyleri bilgisayar monitörlerinin temizlenmesinde de kullanılır. Hem masaüstü, hem de notebook bilgisayarların monitörleri bu ürünlerle güvenli bir şekilde temizlenebilir. Özellikle dokunmatik ekranlı bilgisayarların ve tabletlerin temizliğinde de bu spreyler kullanılmalıdır. Bu şekilde ekranda oluşan parmak izleri ve yağ lekeleri kolaylıkla temizlenebilir. Ekranlarında koruyucu bir filme sahip olsalar bile akıllı telefonların temizliğinde de bu ürünler kullanılabilir. Bu şekilde ekranlarda tozlanma ve parmak izi oluşumu gecikir ve bu cihazlar daha uzun süre temiz bir şekilde kullanılabilir.

Temizleme spreyleri kullanılırken, temizlenecek cihaz mutlaka kapatılmalı ve solüsyon ekrana değil de temizlik bezine uygulanmalıdır. Yüzeyler, sprey uygulanan bez kullanılarak dairesel hareketlerle ve fazla bastırılmadan temizlenmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bilgisayar ve Laptop Temizleme Spreyleri

232 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 232 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?