Bilgisayar Temizlik Ürünleri

Günlük hayatta ve iş hayatında en çok kullanılan araçların başında gelen bilgisayarlar, yoğun kullanımları sonucunda kirletici etkenlere de fazlaca maruz kalırlar. Bilgisayarların kirlenmesi hem performanslarını olumsuz etkiler hem de sağlık açısından da olumsuz durumların ortaya çıkmasına yol açar. Bu nedenle bilgisayar temizliğine dikkat edilmeli ve bu iş için uygun bilgisayar temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

Bilgisayar Temizlik Ürünü Fiyatları

Bilgisayar temizliğinde kullanılacak olan ürünler, temizliği yapılacak alana göre farklılık gösterir. Bu ürünler, sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyat etiketlerine sahiptir.

Bilgisayar temizliğinde en çok kullanılan ürünler sprey ve mikrofiber bezlerdir. Temizlik spreyleri, bilgisayarların hassas noktaları olan ekranlarının en etkili şekilde temizlenmesini sağlarlarken diğer taraftan ekranın uzun süre tozlanmadan kalmasına ve parmak izi tutmamasına da yardımcı olurlar. Bu ürünlerin fiyatları içerdikleri bileşenlere, organik olma durumlarına ve hacimlerine göre değişiklik gösterir. Ekran temizliğinin yanında CD, DVD ve diğer yüzeylerde de kullanılabilen bu spreylerden bazıları ayrıca antibakteriyel özellikleri sayesinde bilgisayarda mikrop üremesini de belirli bir süreye kadar engellerler. Bilgisayar temizliğinde kullanılan mikrofiber bezler, antistatik toz fırçaları ve zor kirleri çıkaran silgiler ise tek tek satın alınabilecekleri gibi temizlik spreyleri ile birlikte temizlik kiti şeklinde ve daha uygun fiyatla alınabilirler.

Bilgisayar temizliği için kullanılan diğer ürünler ise CD/DVD lens temizleyicileri, klavye temizleyiciler, kompresörler ve yazıcılardaki tıkanıklıkları açan solüsyonlardır. Bu tip ve diğer bilgisayar temizlik ürünü fiyatları da kalitelerine ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

Bilgisayar Temizlik Ürünleri Zararlı mıdır?

Bilgisayar temizlik ürünleri kullanımı, bilgisayarların işlevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için mutlaka gereklidir. Özellikle bilgisayarların soğutulması sırasında sağlanan hava sirkülasyonu ile dış ortamdan alınan havadaki tozlar, bilgisayar kasası içerisinde ve fan mekanizmasında birikir. Bu durum fanın zor hareket etmesine neden olarak bilgisayarın soğutma sisteminin sağlığını bozar. Aşırı ısınan bilgisayarlarda ise ciddi problemler ortaya çıkabilir. Kompresör kullanarak bilgisayar içinde ve fanlarda biriken tozların yol açtığı bu tip sorunların yaşanması engellenebilir.

Kirli CD ve DVD kullanımı sonucunda optik okuyucunun kirlenmesi de bilgisayarın bu sürücü yoluyla medya okumasını engeller. Bu sorunun çözümü için de optik okuyucu gözünü temizleyen CD/DVD ürünleri kullanılmalıdır. Bilgisayar kasası ve ekranda meydana gelen kirlenme ise kötü gözükmesinin yanı sıra bakteri üremesine yol açacağından dolayı, uygun temizlik ürünleri kullanılarak temizlenmelidir. Temizlik spreylerini kullanılacak alana doğrudan püskürtmek yerine mikrofiber beze uygulayarak kullanmak da faydalı olacaktır.

Bilgisayar temizliğinde kullanılacak olan ürünlerin insan sağlığına etkisi ise ürün çeşidine göre değişiklik gösterir. Kimyasal içerikli ürünlerin kullanımında, ürün ambalajında yer alan talimatlar takip edildiğinde bu ürünler sağlığı tehdit etmez. Bunun yanında temizlik ürünlerinin içerikleri ile ilgili şüpheleri olanlar, Sağlık Bakanlığı onaylı ve organik içerikli ürünleri tercih ederek kendi sağlıkları açısından çok daha etkin bir korunma sağlayabilirler.

Bilgisayar Temizlik Ürünü Kullanmanın Avantajları

Bilgisayar temizlik ürünleri kullanmanın hem bilgisayar performansı hem de sağlık açısından olumlu etkileri bulunur. Bilgisayar içindeki tozların kompresörler aracılığıyla giderilmesi, tozdan kaynaklanan fan ve ısınma problemlerini engellediği gibi bilgisayar içinde biriken tozların fan vasıtasıyla dış ortama üflenmesini de önleyerek sağlıksız durumların yaşanmasının önüne geçer. Ekranda biriken tozlar ise görsel kirliliğin yanında ekranda minik çiziklerin oluşmasına da neden olabilir. Ekranların yanında klavyeler de kirli ellerle temas edilmesinden dolayı mikrop saçarlar. Özellikle de bilgisayar başında besin tüketildiğinde klavye tuşları arasına kaçan besin artıkları buraları tam anlamıyla mikrop yuvası haline getirir. Ancak ekran, klavye ve kasa gibi bölgeler antibakteriyel bilgisayar temizlik ürünleri ile temizlenerek bakteri üremesi engellenir. Optik okuyucunun temizlenmesi ise CD, DVD ya da Blu-Ray gibi medyaların oynatılmasında yaşanan problemlerin önüne geçerek, film, müzik ve resim gibi dosyaların oynatılmasını ve veri aktarımının sorunsuz şekilde yapılmasını sağlar.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bilgisayar Temizlik Ürünleri

68 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Plasyay Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  2. Addison Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  3. Duruink Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  4. Kontakt Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  5. Paradise Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  6. The Solution Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  7. Aidata Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  8. BK Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  9. Perfects Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  10. Sütaş Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  11. VPW Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  12. Apli Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  13. Appa Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  14. Bandridge Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  15. Bay-Tec Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  16. Clean Safe Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  17. Digiworld Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  18. Dmond Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  19. Ersağ Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  20. Farmasi Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  21. Fleibig Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  22. MasterX Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  23. Mate Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  24. Microcase Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  25. Narita Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  26. Philips Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  27. Powermaster Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  28. Ring Cleaner Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  29. Rown Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  30. S-Link Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  31. Staxx Power Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  32. Teknoparat Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  33. Valueline Bilgisayar Temizlik Ürünleri
  34. Vivanco Bilgisayar Temizlik Ürünleri
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/42/827
Başa dön