Kompresör

Kompresör

Kompresör günümüzde hemen hemen her alanda kullanılabilen bilgisayar gibi cihazların fazlaca kullanılmasına maruz kalan ürünlerdir. Bu duruma bağlı olarak, kirletici durumlardan da etkilenirler. Özellikle, masaüstü, notebook bilgisayar kasalarında biriken toz nedeniyle cihazlar olumsuz yönde etkilenir. Toz birikimi durumunda ise en etkili çözüm ve temizlik bilgisayar kompresörleri ile yapılacaktır. Bilgisayar kompresörleri, dışarıdan aldıkları havayı basınçlı olarak belli bir düzeyde yönlendirir. Elektrikli olarak çalışan bu cihazlar, farklı güçlere sahip motorlar ile dizayn edilmiştir. Bu motorlar, oluşturdukları basınç sayesinde, cihaz içine aldıkları hava ve basıncı belli düzeyde artırır. Cihazın hava tahliye kanalı yardımıyla da dışarıya yönlendirme yapılır. Havanın yarattığı itici kuvvet, aktarıldığı bölgedeki kir ve tozları ortadan kaldırır. Hava, temizleme işlevini yaparken, hassas parçalara zarar vermemesinden kaynaklı bilgisayarın temizliği de rahatlıkla yapılır. Buna bağlı olarak da bilgisayar temizliği için bilgisayar kompresörleri sıklıkla kullanılır. 

Elektrikli kompresör modelleri, bilgisayarların kasasının içinde, hava filtrelerinde, fanlarda ve diğer bileşenlerinde biriken kir ve tozları ortadan kaldırır. Bu cihazlar kullanılarak, etkili ve güvenli bir şekilde kasa temizliği yapabilirsiniz. Bilgisayarlar için tasarlanan hava kompresörleri, farklı cihazlarda yaşanan tozlanma sorununu da ortadan kaldırır. Diğer elektronikler için de kullanılabilen kompresörlerin çok yönlü bir yanı vardır. Televizyon, projeksiyon cihazları ve benzeri elektronik ürünlerde gönül rahatlığıyla kompresörleri kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü bu gibi elektronikler, kompresörler ile rahatlıkla temizlenir. Bununla birlikte, klavyelerin temizliğini de bu ürünlerle yapabilirsiniz. Tuş araları ve altlarına kaçan kırıntı, toz ve kirleri hava kompresörleri zahmetsiz bir şekilde temizleyecektir. 

Kompresörle Kullanmanın Avantajları

Kompresör çeşitleri arasından seçim yaparak kendi ihtiyacınıza uygun ürünü bulabilmeniz mümkündür. Bilgisayarlar için tasarlanan kompresörler, kasa temizliğindeki en etkili ürünlerdir. Toz ve kirlerin yalnızca hava kullanımıyla temizlenmesini sağlayan bu ürünler, zararsız bir şekilde temizlik yapmanızı kolaylaştırır. Hava kullanımıyla yapacağınız temizleme işlemi sonucu, bilgisayarınızın kasası ve parçaları zarar görmeden temizlenir. Uzun süre temizliği yapılmayan bilgisayar kasalarında tozlar ve kirler birikir. Bu tozlar, fanların sıkışmasına neden olabilmektedir. Bu durum ise bilgisayarınızı bir hayli yavaşlatır. Dolayısıyla bilgisayarınızı uzun ömürlü bir şekilde kullanmak ve sağlıklı olmasını istiyorsanız, kompresör yardımıyla temizleme işlemini yapmalısınız. 

Soğutma fanlarında yaşanan yavaşlama ise bilgisayarınızın soğumasına engel olacaktır. Bu sorun ise aşırı ısınma ve zorlanma gibi durumları meydana getirir. Özellikle, laptop bilgisayarlarda yaşanan ısınmalar bu gibi durumlardan kaynaklı oluşur. Tercih edeceğiniz sessiz kompresör modelleriyle hayalinizdeki temizliği yapabilirsiniz. Bilgisayarın performans düşüklüğü, çoğu zaman kirliliğe dayalı bir durumdur. Bunun yanı sıra, bilgisayar donanımlarının kısa devre yapması ve aşırı ısınması da tozlanmaya bağlı olarak gerçekleşebilen arızalanmalardır. Bilgisayarınızın içinde biriken kir ve tozların kompresör kullanımıyla düzenli olarak temizlenmesi, cihazın performansını artırır. Bununla birlikte, yaşayabileceğiniz olası arızalanmaların da önüne geçilmiş olur. Kullandığınız bilgisayar modeline uyum sağlayacak kompresörler seçenekler arasındadır. Mini kompresör modelleri, notebook ve laptop gibi cihazlarla uyumlu olabilecek ürünlerdir. 

İşlevsel Kompresör Modelleri Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarjlı kompresör tasarımlarının sağladığı avantajlar, bu modellerin geniş bir kullanıcı kitlesine yayılmasına olanak sağlar. Kompresörlerin sunduğu kolaylıklardan yararlanmak için bu cihazları kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Basınçlı şekilde hava üfleyen bu cihazların, hava çıkışı sağladığı bölümün bilgisayarın parçalarına çok yakın olmaması gerekir. Bu durum, güçlü kompresörlerde cihazların yerinden çıkmasına ve zarar görmesine neden olabilir. Aynı zamanda, uzun vadede kullanımda, hava sürtünmeleri meydana gelecektir. Bu sürtünmeden dolayı, bilgisayarınızda statik elektrik birikimi olur. Bu elektrik yükü boşalmadan bilgisayar çalışması engellenir. Havanın doğrultusuna dikkat etmek ise kompresör kullanımında önemli olan bir diğer faktördür. Toz ve kirlerin dar aralara sıkışmamasına da dikkat etmek gerekecektir. Bu gibi unsurlara dikkat edildiğinde, kompresörler, cihazınıza zarar vermeyecektir. Kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda dalgakıran kompresör modeli gibi farklı seçeneklere de yönelebilirsiniz. 

Kompresör Özellikleri

Vidalı kompresör olarak tasarlanan farklı modeller seçenekler arasındadır. Model çeşitliliği, kompresör özelliklerinin de değişiklik göstermesine neden olur. Kompresörler, basit bir balondan, kapsamlı organize sanayi bölgesi kullanımlarına kadar işlevselliğini gösterebilen cihazlardır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, çok sayıda avantaj sağlayan kompresörler, farklı çalışma alanlarına hitap der. Fonksiyonellik, bakım olanakları bakımından farklı modellere ayrılan ürünlerdir. Bahçe, farklı araç türleri, ev, iş yeri, kamp alanı gibi birçok alanda kullanıma uygun kompresörler vardır. Mini kompresörler, bu alanlarda kullanıma uygun olan modellerdir. En zengin çeşitliliğe sahip olan bu ürün, oldukça işlevseldir. Kompresörlerin büyük bir çoğunluğu ise paslanmaya karşı dirençli olarak imal edilmiştir. Bütün basit ve basınç isteyen hava işlerini kompresörler sayesinde kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Bir dakikada verdiği hava oranı, kuvveti, basacağı hava hacmi ve benzeri özelliklerin yanı sıra, model ve markaların farklılığı, fiyatsal oranları etkiler. Kompresörleri değerlendireceğiniz iş türüne bağlı olarak hem fiyat hem de özellikler değişiklik gösterir. Gövde bölümlerinde kullanılan malzemeye bağlı olarak da ürün özellikleri farklılaşır. 

Kompresörlerin, bakım gerektirmeyen motorları, farklı uygulamalar için kullanılabilmektedir. Birçok uygulama için bu cihazlar ile ayar yapabilme şansına sahipsiniz. Aynı zamanda, kablo sarma alanı, güvenlik valfi gibi farklı ek avantajlar sağlayarak seçimi kullanıcıya bırakmaktadır. Kompresörler, araba lastiklerinde meydana gelen hava ihtiyacı için de kullanılır. Lastikli şişirici kompresör modelleri, bu özellikteki ürünlerdir. Örnek verilecek olursa; kompresör boya tabancası modelinin kullanım alanı farklı olduğu için özelliği de diğer modellere göre farklılık gösterir. Bazı kompresörlerin bisiklet lastiği, top ve benzeri eşyaları şişirebilmesi adına, yedek uçlar bulunmaktadır. 

Kompresörlerin Kullanım Alanları

Kompresör tabancası gibi ürünler, bu araçların kolay bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Genel olarak, kompresörlerin kullanım alanı oldukça geniştir. Çünkü farklı özelliklerde ve şekillerde tasarlanan birçok kompresör modeli vardır. Örneğin, oto çakmağından çalışan lastik şişirmeye yardımcı olan kompresörler, bu ürünlerden bir tanesidir. Lastik şişirici kompresörler içinde en fazla ilgi çeken tasarımlar arasındadır. Arabaların çakmak soketinden enerji alarak çalışan ürünlerdir. Çoğu tasarımda ise top, balon, bisiklet gibi farklı eşyaları şişirmeye olanak sağlayan ara aparatlara yer verilmiştir. Aynı zamanda, trafoların ve regülatörlerin uzak olduğu yerlerde, aynı trafonun kullanıldığı yapıların enerji ayarı yapma alanında da kullanılabilen ürünlerdir. Normalin üstünde ya da normalden az voltaj alan noktalarda da kompresörlerin kullanımına ihtiyaç duyulabilir. Elektronik sistemleri ihtiyacı olan voltajın normal düzeyde olması da kompresörler sayesinde olur. Otomatik ve manuel şekilde imal edilen modeller ise seçenekler arasındadır. Kompresör tabancası ise sektörel olarak kullanılabilecek bir modeldir. Farklı model ve fiyat aralıklarıyla tasarlanan kompresör modellerini kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirleyerek satın alabilirsiniz. 

Kompresör İşlevleri

Kompresör hortumu farklı şişirme ve temizleme işlemleri yapabileceğiniz ürün parçalarıdır. Kompresörler, tesisatlar, elektronikler ve benzeri ürünler için hava üretmektedir. Aynı zamanda, hava saklama ve uygun görülen oranda tesisatlara geri verme aşamasında da bu araçlardan destek alınır. Havayı ya da diğer gazları atmosfer basıncından daha fazla yükseğe sıkıştırmak basınç düzeyini artırmaktadır. Bazı zamanlarda, atmosfer basıncının altına inmek ya da kısmi olarak vakum elde etmek için de kompresörlerden destek alınır. Havayı etkin bir şekilde kullanan kompresörler, sıkıştırmış oldukları havayı farklı alanlarda kullanım noktasında sizlere yardımcı olacaktır. En fazla kullanılan alan ise araç lastiği şişirme işlemidir. Ancak genel itibari ile basınç içeren havanın kullanılması gerektiği bütün yerlerde de kompresörler kullanılır. Kompresörler, çoğu tanımda hava kompresörü olarak yer alır. Ancak kendi içinde farklı seçeneklere ayrılır. Basınçlı, basınçsız, vidalı, pistonlu gibi ürün grupları arasından kendi ihtiyacınıza yön veren ürünü tercih edebilirsiniz. 

Genel olarak, portatif ve ergonomik bir tasarıma sahip olan kompresörler, kullanıcılara bu noktada kolaylık sağlar. Büyüklükleri normal boyutta olduğu için kolayca taşınabilen ürünlerdir. Yer kaplamaz ve elle kullanılabilme imkanı sağlarlar. Basit tasarıma sahip olan bu aletler, her türlü işinizi kolaylıkla yerine getirmenize yardımcı olur. Farklı özelliklerde, markalarda ve işlevlerde kompresör tasarımları yapılmıştır. Buna bağlı olarak kompresör fiyatları ise değişiklik gösterir. Kompresörlerin en büyük avantajı tek bir işlemden ibaret olmamasıdır. İş kapasitesi, kullanım alanı, ürün özelliği gibi farklı niteliklere bağlı olarak kompresörlerin tasarımı yapılmaktadır. Çift ve tek kademeli olarak çalışan ve metreküp basıncı anlamında farklı kuvvetlere sahip olan kompresörler de seçenekler arasındadır. Aynı zamanda, farklı göz zevklerine hitap eden tasarımlar arasından seçim yapabilmeniz mümkündür. 

Kompresör Fiyatları

Hava kompresör fiyatları belli unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Kompresörlerin kullanılabilen iş ölçeği farklılık göstermektedir. Aynı zamanda, biçim alışıyla doğru orantılı olarak kullanım şekli değişmektedir. Genel olarak, regülatör ve araç lastiklerini şişirebileceğiniz bu cihazlar ile bilgisayar temizliği de yapabiliyorsunuz. Büyük parçaları ve araçları şişirmek için tasarlanan kompresörlerin fiyat aralıkları yüksek olmaktadır. Tasarlanan kompresör modelinin hava basınç türü, üretim değerleri, dayanıklılığı, kalitesi, markası, motor gücü ve işlevselliği fiyatlara yansır. Ürünlerin özellikleri artış gösterdikçe, fiyat aralıkları da orantılı olarak artar. Üretici firmaların fiyat politikaları da kompresörlerin satış fiyatına etki eder. Bu cihazların gelişmiş özelliklere sahip olması fiyat unsuruna yansır. Aynı zamanda, seri ve model farklılıkları da fiyat belirleme noktasında son derece önemlidir. Tasarlanan kompresörlerin fiyat aralıkları, teknik özelliklere de bağlı bir durumdur. Ancak ürünün kullanım alanının değişiklik göstermesi de fiyatsal oranlara yansıyacaktır. 

Malzeme kalitesi, sahip olduğu aparatlar ve motor güçleri farklılık gösteren bu cihazların fiyat aralıkları sabit değildir. Kullanım amacınıza uygun ve yeterli güçteki kompresörleri, kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Motor gücü Watt şeklinde ifade edilir. Kişisel kullanımlarda çok yüksek olmasına gerek olmayan Watt değeri, iş yerleri için tercih edilen kompresörlerin yüksek güçte olması gerekir. Özellikle, iş yerleri, cafeler, bilgisayar servisleri ve benzeri yerlerde, sık kullanımdan kaynaklı, güçlü kompresörler kullanılmalıdır. Motor gücünün fazla olması, fiyat aralıklarına yansıyacaktır. Aynı zamanda, güçlü motor güçlerine sahip olan kompresörler bir hayli dirençlidir. Dolayısıyla uzun ömürlü bir şeklide bu ürünleri kullanabilmeniz mümkün olur. Hafif olması için özel malzemeler kullanılarak imal edilen tasarımlar da yüksek fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. 

Kompresör Ne İşe Yarar?

Atmosferden aldığı havayı sıkıştıran ve hidrolik ihtiyaçları karşılayan cihazlardır. Aynı zamanda, hidrolik ihtiyaçların karşılanması için depolama yapma özelliğine de sahiptirler. 

Kompresör Nasıl Çalışır?

Bu makineler, havayı kendine çeker ve hacmi azaltmak amacıyla vakumlama yapar. Vakum ise havayı oda dışına ya da depolama tankı tarafına iter. 

Kompresör ile Neler Yapılabilir?

Araç onarımı ve yapımı gerektiren durumlar, bilgisayar temizliği, otomotiv endüstrisi gibi alanlarda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz makinelerdir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kompresör Fiyatları

76 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 76 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?