İlköğretim öğrencilerinin liselere girişi adına gerekli olan TEOG sınavları için müfredata uygun kitaplar bulunuyor. Öğrenciler, kitapları alarak sınava hazırlanıyor. "Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş"in kısaltması olan TEOG 1 - 2 olarak ayrılıyor. İki oturumda yapılan sınavlarda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularına yanıt veriliyor. Her ders için ayrı ayrı hazırlık kitapları bulunabilirken tüm ders konularını içeren tek kitaplar da bulunabiliyor. Konu anlatımlı kitaplar da öğrencilerle buluşurken yalnızca soruların yer aldığı "workbook"lar da öğrencilere yardımcı oluyor. Öğrencilerin sınıflarına ve eksik oldukları derslere uygun kitapları seçerek çalışmaları önerilirken, hem okul derslerine hem de sınav başarılarına etki edecek kitaplarla başarıya ulaşmaları hedefleniyor. Kitap seçiminde öğretmenlerden, etüt merkezlerinden de destek alınabiliyor; onların tavsiyeleri değerlendirilerek kitap seçimi yapılabiliyor. Farklı yayın evlerinin farklı dersler için hazırlanan kitapları bulunuyor.

TEOG 1 ve 2 kitapları ve eğitim setlerinde CD'ler de yer alıyor. Eğitim programlarının yer aldığı setler dahilinde online derslere de katılım sağlanabiliyor. TEOG kitapları, örnek sorular ve çıkmış sorular içerebiliyor. Çıkmış sorular, geçtiğimiz yılların sınavlarının sorularını öğrencilere sunarken, örnek sorular daha önce çıkanlara benzer sorular ile öğrencileri test ediyor. Test mantığı ile hız kazanması gereken öğrenciler, örnek sorular üstünden çalışarak kondisyon artırıyor. Zamanla yarışan öğrenciler, konuları öğrenmenin yanı sıra hızlı okuma, soru çözme, çözüm üretme, en kısa sürede karar verme yetilerini geliştirmek üzere bol bol soru çözerek sınava hazırlanıyor.

TEOG 1 ve 2 Kitapları

TEOG 1 ve 2 kitaplarının fiyatları, kitapların içeriklerine göre değişiyor. Tüm dersleri, hem konu anlatımını hem de soruları içeren kitaplar, daha yüksek fiyatla alıcı buluyor. Soruların yalnızca yanıtını veren kitaplar, çözüm anlatımı içerenlerden daha uygun fiyatlarla satışa çıkıyor. Kitapların içerdiği dersler ve kitap hakkında detaylı bilgiler, ürün detay sayfalarında yer alıyor. Öğrencilerin sınavda verdiği doğru cevaplar üzerinden puan hesaplaması yapılırken, kimi kitaplarda örnek sınav denemeleri da yer alıyor. Süreli yapılması gereken sınav denemeleri, sınavda ortalama kaç puan alınabileceğinin ipucunu veriyor. Kitaplarda FÖY adı verilen konu setleri de bulunabiliyor. Kolay taşınabilir özellikleri ve kompakt bilgi veren içerikleri ile tercih edilen FÖY'ler sınav hazırlık döneminde öğrencilerin seçimi hâline geliyor. Kitapların kâğıt kalitesi, hamur türü ve ciltli olup olmaması da fiyatları etkiliyor. Ciltli kitaplar, daha yüksek fiyatlardan alıcı buluyor. Her biri orijinal olan kitaplar, güncel TEOG sistemine uygun olarak hazırlanıyor. Birden çok dersin bir arada olduğu birden çok kitaptan oluşan setler, tek kitaplardan daha yüksek etiket fiyatlarına denk düşüyor.

Üçüncü sınıftan sekizinci sınıfa kadar farklı sınıflar için kitaplar bulunuyor. TEOG'da yer alacak sınıf müfredatlarına uygun kitaplar konu anlatımlı, çözümlü veya sadece soru bankası olarak kategorize ediliyor. Soru pratiğine ihtiyaç duyanlar için özellikle tavsiye edilen soru bankaları ve ders anlatımı konusunda eksiği olanlara önerilen konu anlatımlı kitap örnekleri de ürünler arasında yer alıyor. Öğrencilerin eğitiminin yanı sıra kişisel gelişimi için de etkili olan kitaplar, öğrencilere disiplin kazandırıyor. Öğretmenlerin ve eğitim danışmanlarının desteği ile hazırlanan kitaplar, örencilerin görüş ve önerileri dikkate alınarak her yıl revize ediliyor. Resimli sorular ve eğlenceli çizimlerle çalışmayı keyifli hâle getiren kitaplar, daha küçük sınıflardaki öğrencilere ders çalışmayı sevdirmeyi hedefliyor. Siz de TEOG'a hazırlanan öğrencilere, çocuklarınıza TEOG'a hazırlık kitapları alabilir; onlara bu zor süreci kolaylaştıracak destek kitaplar hediye ederek başarılarına katkı sağlayabilirsiniz.

TEOG 1 - 2

127 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Delta Kültür Yayınevi
  2. Kaliteli Eğitim Yayınları
  3. Kurmay Yayınları
  4. Editör Yayınları
  5. Şenol Hoca Yayınları
  6. Asistan Yayınları
  7. Görüntülü Dershane
  8. Eksen Yayınları
  9. Koray Varol Akademi
  10. Örnek Akademi Yayınları
  11. Element Yayınları
  12. Evrensel İletişim Yayınları
  13. FDD Yayınları
  14. Fides Yayınları
  15. Karekök Yayıncılık
  16. Başka Yayınları
  17. Dilko Yayıncılık
  18. Dört X Dört Yayınları
  19. Limit Yayınları
  20. Sınav Yayınları
 6. Sınıf
 7. Basım Dili
 8. Boyut
 9. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/15033037/213021/80168002/80167006
BAŞA DÖN