2006 yılındaki bir Arjantin seyahati, Toms'un kurulma hikâyesinin başlangıcını oluşturur. Markanın kurucusu Blake Mycoskie, ülkede gördüğü ayakkabısız çocuklara yardım etme fikrinden yola çıkarak, bir ayakkabı alındığında diğerini ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştıran bir ayakkabı firması üzerinde çalışmalara başlar. TOMS ayakkabılar basit bir fikrin ilhamıyla dev bir uluslararası şirkete dönüşmüştür. Yalnız moda yaratan bir ayakkabı firması değil, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olan Toms, rahatlığı ve şıklığı ile dünyada kısa sürede popülerleşmiştir. Bezden imal edilen Toms ayakkabılar; loafer modelinde, espadril tarzında, terlik ve spor ayakkabı formunda çeşitlenir. Kadın, erkek ve çocuklar için ürün sunan marka, hava geçiren doğal kumaş kullanarak ayağın rahat etmesini sağlar. Sade tasarımları ile dikkat çeken ayakkabılar, desenlerle süslenebildiği gibi yalnız dikişlerle de tamamlanabilir. Toms ayakkabıların ikonik sembolü, ayakkabı üzerinde yer alan kumaş etiketteki Toms yazısıdır. 

Takvimler 2011 yılını gösterdiğinde markanın ürün gamını genişletmenin vakti gelmiş ve Toms güneş gözlükleri yeni bir proje ile satışa sunulmuştur. Toms gözlükler ikonik ve vintage stilden ilham alınarak tasarlanmıştır. Klasik pilot çerçevelerin de yer aldığı koleksiyonda oversized camlar dikkat çeker. Marka bünyesinde yer alan bir diğer ürün ise kahvedir. Toms kahveler Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde hazırlanır. Hammadde ise dünyanın farklı bölgelerindeki aromalı çekirdeklerden elde edilir. Toms'un çantaları da markanın son ürün çeşididir. Çanta koleksiyonu yardım yapılan bölgelerin stilinden ve kumaşlarından ilhamla hazırlanır. Etnik ağırlıklı çizgiler taşıyan çanta modelleri, fonksiyonel güzellik anlayışı ile tasarlanır. Hem günlük hayatta kullanışlı hem de şık olan modeller, başkalarının hayatına dokunan Toms kullanıcıları için o hayatlara dair bir hatırlatmadır. Toms ürünleri arasında giyim ürünleri de yer alır. Çocuk ve bebekler için tasarlanan modeller Disney işbirliği ile renkli baskılarla süslenmiştir. Farklı yaş ve vücut ölçülerine uygun bedenlerin yer aldığı ürünler, her zevkten kullanıcıya hitap etmektedir. 

2006 yılından bu yana Toms, 60 milyon ihtiyaç sahibi çocuğa ayakkabı ulaştırmıştır. Marka ürünlerinin kalitesi ve sosyal sorumluluk misyonu öyle boyutlara ulaşmıştır ki Toms farklı ülkelerdeki sosyal yardımlaşma organizasyonları ile dev işbirliklerine imza atmıştır. Dünya çağında 400.000 ihtiyaç sahibinin gözleri tedavi edilerek, 13 ülkede yeni bir gözlük seferberliği başlar. Medikal tedaviler, görüş ameliyatları ve gözlük dağıtımını içeren yeni proje ile beraber Toms gözlüklerin lansmanı da gerçekleşir. Bu çerçevede uzmanlar ve gönüllüler tarafından göz sağlığına dair eğitimler verilir, halk bilinçlendirilir. Toms kahveler 2014 yılında markanın temiz su kampanyası ile eşzamanlı olarak tanıtılmıştır. 6 ülkede haftalık 140 litre temiz su ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştır. 2015 yılında güvenli doğum konusunda bilinçlendirici çalışmalar yürütülmüş ve 25.000 anne bu konuda desteklenmiştir. Toms marka her çanta doğum projesine katkı sunar. Toms'un sosyal sorumluluk hareketleri One Day Without Shoes ve World Sight Day ile farkındalık yaratmıştır. Dünyadaki yoksulluğa ve hastalıklara dikkat çekmek için hazırlanan geniş çaplı kampanyalar hem marka bilinirliğine katlı sağlamış hem de tüm dünyada milyonlarca kişiye ulaşarak bilinç kazandırmıştır. Marka, başarılı satış grafiğinin yanı sıra git gide büyüyen sosyal sorumluluk kampanyaları ile de tanınır. 

Bugün Toms marka ürünlerden yapılan her alışveriş kampanyalara destek sunmaya devam etmektedir. Şık ve kullanışlı ayakkabı, çanta, gözlük ve kahveler bir başkasının hayata tutunması için tek neden olabilir. Siz de dolabınızı şık bir aksesuarla genişletirken birinin hayatına dokunmak isterseniz Toms ürünlerinden satın alabilirsiniz. Hemen ürünü sepete atarak alışverişe başlayabilir, kaliteli ve kullanışlı Toms ürünlerine sahip olabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Toms

43 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Saat/Gözlük/Aksesuar
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler