Transpaletler

Transpalet Fiyatları

Transpalet, forkliftin en temel şeklidir. Aşamalar halinde gelişen transpalet modelleri, yük taşıma açısından büyük kolaylık sağlar. Deponuzda bulunan önemli bir iş gücünü temsil eden bu araçlar, mağazalarda ve depolarda yaygın olarak bulunur. Transpaletler genellikle ahşap paletlerin sıklıkla kullanıldığı depolarda da yaygın olarak kullanılır.

Boyutları onları kişisel ve ticari kullanım için uygun hale getirir. Doğru ekipman, bir depoda üretkenlik ve güvenlik açısından büyük fark yaratır. Farklı transpalet markaları tarafından birden fazla boyut ve stilde sunuldukları için yeni bir transpalet almadan önce, transpalet taşıyıcı türleri arasındaki farkları anlamanız önemlidir. Transpalet fiyatları, boyut, eklenen özellikler ve ağırlık sınırları gibi değişken özelliklere göre belirlenir.

Transpalet Nedir?

Transpalet, depolardaki stokların taşınmasını, nakliye araçlarının yüklenmesini ve malların alınmasını kolaylaştıran lojistik sürecindeki önemli bir araçtır. Bazı transpalet modellerine yükleri manyetik kaldıraç ile yükleyebilirsiniz.

Forkliftlere benzer şekilde çalışan transpalet özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Çoğu standart transpalet yerden yaklaşık 85 ile 200 mm arasında yükselir. Çeşitli çatal uzunlukları ve yük kapasiteleri mevcuttur.
 • Yorgunluğu en aza indirmeye ve yük taşırken oluşabilecek sırt gerginliğini azaltmaya olanak tanır.
 • Taşıma işlemini güvenli ve kolay hale getirir.
 • Transpaletlerin en belirgin özelliklerinden biri, üretkenliği artırma potansiyelidir. Ağır ürünleri ve paletleri taşımak için daha pratik bir yol sunar. Verimli bir tesis oluşturmaya destek olur.
 • Transpalet lift yani kaldırma ve hareket olanağı ile hızlı ve sağlıklı palet taşımacılığı sağlar.
 • Ayrıca araç, ağır nesnelerin itilmesine ve çekilmesine de imkân tanır..

Transpalet Çeşitleri Nelerdir?

Transpaletler, mekanik bağlantılara sahip mekanik transpalet modellerinden, bir zincir ve kanca içeren zincirli transpalet modellerine kadar pek çok çeşitte bulunabilir. Bu çeşitler:

 • Elektrikli Transpalet: Elektrikli transpalet nedir sorusuna cevap olarak elektronik transpalet, standart el forkliftlerine göre operatörlerin daha az manuel çaba harcamasını sağlayan bir araç denilebilir. Kaldırma ve tahrik mekanizmaları elektronik olarak kontrol edilir. Ağır hizmet modelleri, bir el arabasına göre daha ağır yükleri kaldırabilir. Elektrikli transpalet fiyatları, diğer transpalet fiyatlarından çok farklı değildir. Elektrikli transpalet kullanımı, biraz eğitim gerektirse de, öğrenmesi oldukça kolaydır. Makine, yükün aktarılmasına yardımcı olmak için bir tahrik tekerleği içerdiğinden, operatör bir düğmeye basarak yükü kaldırabilir ve indirebilir. Operatörün ağırlığı kaldırmak için kolu manuel olarak kullanmasına gerek yoktur. Elektrikli transpalet modelleri, pille çalışır ve bu piller, belirli aralıklarla şarj edilir. Elektrikli transpalet çeşitleri düğmeler veya kollarla kontrol edilir.
 • Akülü Transpalet: Bu transpalet, elektrikli ve şarjlı transpalet modelleri içerisinde yer alır. Geleneksel bir transpalet ile karşılaştırıldığında ağırlığı yaklaşık %25 azaltan bir iskelet tasarımına sahiptir. Basitleştirilmiş yapı aynı zamanda palet taşıyıcının sökülmesine gerek olmadığı için bakımın daha kolay olduğu anlamına gelir. Akülü, şarjlı transpalet fiyatları, boyut başta olmak üzere farklı etkenlere bağlı olarak değişebilir. Akülü transpalet çeşitleri, size, farklı akülü transpalet özellikleri sunabilir.
 • Manuel Transpalet: basit kullanımı, kullanıcıların büyük ve ağır malzemeleri taşımasına olanak tanır. Ancak, el paletini manuel olarak çekmeleri gerektiğinden işçinin fazla enerji harcamasına sebep olabilir. Manuel transpalet fiyatları, genel olarak diğer transpalet çeşitlerine göre daha uygun olma eğilimindedir. Bu transpalet modelleri, hidrolik pompaya bağlı bir kolu aktifleştirerek çalışır. Mevcut bir forkliftin en basit versiyonudur. Boyutları, dar alanlarda taşınma ve manevra yapmasını kolaylaştırır. Manuel versiyon, çoğu elektrikli modelden daha düşük bir ağırlık sınırına sahiptir. Ancak, genellikle daha uygun maliyetlidir ve daha az bakım gerektirir. Küçük depolar ve dış mekân çalışma alanları için popüler bir seçenektir. 2500 kg transpalet modelleri çoğunlukla manuel modellerde sunulur.
 • Makaslı Transpalet: Bir diğer adı, yüksek kaldırmalı transpalet olan bu tür, paletleri elle yüklerken veya boşaltırken tekrarlayan sırt gerginliğini önlemeye yardımcı olur. Makaslı kaldırma mekanizması paletleri daha ergonomik bir çalışma yüksekliğine getirir. Makaslı transpalet fiyatları ürünlerin özelliklerine göre değişebilir.
 • Tartılı, Kantarlı Transpalet: Bu transpalet, yerleşik kantarların eklenmesiyle standart bir el transpaleti ile aynı özelliklere sahiptir. Ağırlık ölçen transpalet, kullanıcının tek bir işlemde yükleri kaldırmasına ve tartmasına olanak tanır. Bu sayede nakliye veya depolama öncesinde paketlenmiş malları tartarken zamandan tasarruf etmeye ve depo verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Fabrikalar ve yükleme alanları için kullanışlı bir ekipman olan bu transpalet çok özel bir işlevi yerine getirir. Depo alanlarında kullanabileceğiniz kantarlı, tartılı transpalet fiyatları hakkında bilgi edinerek seçimlerinizi yapabilirsiniz.
 • Arazi Tipi Transpalet: Ürünleri engebeli zeminlerde taşımak için tasarlanır. Arazi tipi transpalet, sıradan forkliftler veya el transpaletleri için zorlu olan çiftlikler, çalışma alanları, bitki fidanlıkları ve diğer dış mekân konumları için idealdir. Ergonomik tasarımı, paletleri, büyük boyutlu ve düzensiz şekilli yükleri sorunsuz bir şekilde hareket ettirmeyi kolaylaştırır. Arazi tipi transpaletlerin tekerlekleri, yükün devrilmesini veya kaymasını önlemeye yardımcı olmak için geniş olarak tasarlanır. Güçlü, hafif olması, manevra yapmalarını kolaylaştırır.
 • Yengeç Transpalet: Çok yönlü bu transpalet modelleri, her yöne hareket edebilme yeteneği verir. Çapraz ya da yanal hareketler yapmaya imkân tanır. Bu özelliği dar alanlarda manevra yeteneğini artırır.
 • Yükselen Transpalet: Bu tip transpaletler, paletleri pratik ve güvenli bir çalışma yüksekliğine kaldırmak için yapılır. Bu tasarım, çalışanların malzemeleri zemin seviyesinden sürekli olarak kaldırmasına gerek kalmadan taşımasını sağlar. Çalışanlarda kas rahatsızlıklarını ve yaralanmalarını minimum seviyede tutmayı sağlayabilir. Ayrıca montaj hatlarında ve paketleme bölümünde çalışanlara çok büyük yardım sağlayabilir.
 • Küçük Transpaletler: Mini transpaletlerin manevra yapması daha kolaydır ve daha küçük yükleri kaldırmak için tasarlanır. Dar dönüşler ve daha küçük alanlar için idealdir. Büyük, küçük transpalet modellerini, kullanım alanınıza uygun olarak seçebilirsiniz.
 • Hidrolik Transpalet: Tüm malzeme taşıma araçlarının içerisinde en yaygın olarak kullanılan türdür. Bu tür transpaletler, çalışmak için bir hidrolik pompaya ihtiyaç duyar. 2, 2.5, 3, 5 ton transpalet serisi, hidrolik modellerin içerisinde yer alır. 2, 3, 5 tonluk transpalet fiyatları farklı alternatiflerde rahatlıkla bulunabilir. Nispeten küçük endüstriyel ekipman parçaları, paletlenmiş ürünleri bir yerden diğerine taşımak için idealdir. Basit, pratik ve kullanışlıdır. Forklift gibi daha büyük bir ekipmana ihtiyaç duymadan, bir kişinin ağır yüklü bir paleti kas gerginliği kullanmadan hareket ettirmesini sağlar. Motor gücü ile çalışan motorlu transpalet modelleri, hidrolik transpaletler içerisinde yer alır.

Doğru Transpalet Nasıl Seçilir?

Doğru transpalet, işinizin verimliliğinde önemli bir fark yaratarak çalışanlarınızın sağlık ve güvenliğini iyileştirir. Bu nedenle seçimi önemlidir. İhtiyacınıza uygun transpaleti seçmek için bu önerileri dikkate alabilirsiniz:

 • Yeni bir transpalet satın almadan veya kiralamadan önce çalışma alanının boyutunu ve şeklini değerlendirmelisiniz. Dar bir alana sahipseniz, manuel veya elektrikli bir transpalet seçebilirsiniz. Aynı zamanda taşıyacağınız ürün özelliklerine göre uzun, kısa transpalet modellerini tercih edebilirsiniz. Yüksek yerlerden kaldırmanız gereken ürünler için yüksek transpalet çeşitlerini seçmeniz uygun olur.
 • Transpaletler, birçok farklı malzemeden üretilmiş olsa da, krom transpalet modelleri dayanıklı bir yapı sunar.
 • Yüksek yerlerden ürün indirmeniz gerekiyor ise, asansörlü transpalet modellerini seçmeniz iyi bir fikirdir.
 • Transpaleti kullanım amacınız, seçiminizi belirleyen kritik bir faktördür. Ardından, taşınması gereken yüklerin ortalama boyutunu ve ağırlığını hesaplamanız gerekir. İhtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemeniz, ihtiyacınıza özel transpalet doğru ürünü satın almanızı sağlar.
 • Bir makinenin kaldırabileceği maksimum yük, boyut ve stile göre değişir. Tüm palet boyutlarına hitap eden farklı palet taşıma ve kaldırma tiplerine izin veren birkaç farklı transpalet türü vardır. Bu türleri bilmeli ve tercihinizi bu bilgilere göre yapmalısınız.
 • Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de, transpalet ölçüleri olarak belirtilebilir. Standart palet boyutu 800 x 1200 mm'dir. Bu tip bir paleti yerleştirmek için 540 mm çatal genişliğine sahip bir transpalet gerekir. Farklı palet boyutları arasında geçiş yapmanız gerekiyorsa, ayarlanabilir çatallar mevcuttur.
 • Transpaletler, her biri farklı bir amaca ve kullanım alanına uygun bir dizi farklı malzemeden üretilir. Tekli veya tandem tekerlek seçenekleri de bulunur. Naylon transpalet tekerlekleri, dayanıklıdır ve ağır yüklerde sert zeminlerde kullanım için idealdir. Düz zeminlerde düşük yuvarlanma direnci sunarak yüklerin taşınmasını kolaylaştırır ve iz bırakmaz. Ancak naylon tekerlekler düz olmayan zeminlerde gürültülü olabilir. Gürültü olmasını istemiyorsanız, sessiz transpalet modellerini inceleyebilirsiniz. Transpalet satın alırken bu önemli bilgi faydalı olabilir.

Son olarak, transpalet almadan önce ürünlerin fiyatlarını, transpalet fiyat listesi incelemesi yaparak karşılaştırabilirsiniz. Forklift transpalet ve vinç fiyatları ile ilgili genel bir fikir edinerek tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Transpalet Nasıl Kullanılır?

Ağır yükleri minimum çabayla bir konumdan diğerine taşıyan transpalet kullanımı, oldukça basittir. Bir yükü bir transpalet kullanarak taşımak için, önce o yükü bir palete yerleştirmeli ve uygun araçlar kullanarak ürünleri sabitlemelisiniz. Yükünüz sabitlendikten sonra çatallar, taşınmak istenen malzemenin altına yerleştirilir ve ardından kriko yerleştirilen bu malzemeyi kaldırır. Operatör, öğeyi yeni konumuna taşımak için transpaleti kullanır.

Transpalet kaç kilo ağırlık kaldırabilir?

Transpalet çeşitlerinin her biri farklı bir ağırlık seviyeni taşıyabilir. Ancak manuel transpalet olarak da bilinen standart bir transpalet, 5000 kg'a kadar ağırlığı kaldırabilir.

Transpalet nereden alınır?

Transpaletler, avantajlı fiyat seçenekleri ve çok sayıda farklı model ile online alışveriş imkanlarından yararlanarak satın alınabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Transpalet Fiyatları

328 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 53 / 328 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?