VDSL Modem Fiyatları ve Kampanyaları

Modemler, bilgisayarınızın basit telefon hattını kullanarak dünya ile iletişim kurmasına aracılık eden cihazlardır. Bu ürünler; bilgisayarınızdan aldığı dijital veriyi analog veriye çevirerek telefon hattına gönderir ve aynı şekilde telefon hattından gelen analog veriyi de tekrar dijital veriye çevirerek bilgisayarınıza iletir. Modemler, bu iletişimi ADSL veya yeni nesil VDSL teknolojisini kullanarak gerçekleştirirler. VDSL teknolojisi; fiber optik kablolar aracılığıyla çok daha hızlı veri alıp vermenizi sağlayarak internet kopmalarını ortadan kaldıran yeni bir teknolojidir. Eğer kullandığınız altyapı VDSL teknolojisini destekliyorsa hızlı internet için mutlaka bir VDSL modem kullanmanız gerekir.

VDSL Modem Fiyatları

Günümüzde internet bağlantısı için en çok kullanılan modemler; ADSL modemlerdir. Bu tip modemler, bir splitter aracılığı ile telefon hattından ayrılarak gelen veri transferini bilgisayara iletirler. Son teknoloji ürünü VDSL modemler ise sinyali yine telefon hattından alır. Ancak bu sefer sinyal gönderen ana kablolar yüksek hızda iletim gücüne sahip fiber optik kablolardır. Bu sayede VDSL modemler, çok daha yüksek hızda veri transferi yapabilen modemlerdir. Dolayısıyla bu tip modemlerin fiyatları da ADSL modemlere göre biraz daha pahalıdır.

Eğer VDSL modeminizin içinde router özelliği varsa modeminiz ile kullandığınız bilgisayar arasında uzak mesafe olsa da bilgisayarınız güçlü sinyal almaya devam eder. Ayrıca internet sağlayıcınızın sunduğu, dünyanın en hızlı internet erişim teknolojisi olan fiber internet ve dual bant özellikleri de yeni nesil VDSL modemlerde mevcuttur. Dual bant ile veri aldığınız kanal sayesinde internette kopmalar ve kesintiler yaşanmaz. Sinyal aldığınız bu kanal daha az kullanılan bir kanal olduğundan gürültü kirliliği olmaz ve hızınız artar. VDSL modem maksimum veri transfer hızları 300 Mbps den başlar, profesyonel kullanımlarda 1900 Mbps ye kadar yükselir. VDSL modem fiyatları; marka, hız ve güç gibi parametrelere göre farklı olabilir.

VDSL Modem Nedir?

VDSL, kelime anlamı olarak "çok yüksek hızlı sayısal abone hattı" anlamına gelmektedir. Yani ana santrale yakın mesafelere yüksek hızda ve kesintisiz veri transferi sağlayan bir teknolojidir. VDSL modem ise bu altyapının desteklediği bir modem türüdür. Ana santraldan gelen fiber hat, bir optik ağ ünitesi ile sonlanır ve buradan basit telefon hattına bağlanarak modeminize sinyal ulaştırır.

VDSL teknolojisinin desteklediği modeminiz ile 300 metre uzaklığa kadar 55 mbps hıza, 1500 metreye kadar da 13 mbps hıza erişmek ve saniyede 32 megabite kadar download, maksimum 1 megabite kadar upload yapmanız mümkündür. Bu sayede kullanıcılar; ses, görüntü, veri, HDTV ve yüksek hızda download gerektiren interaktif oyunlardan, kesintisiz yüksek kaliteli internet ile yararlanabilmektedir.

VDSL Modemin Diğer Modemlerden Farkı Nedir?

Ülkemizde satılan tüm VDSL modemler, aynı zamanda ADSL2 altyapısını da desteklemektedir. Dolayısıyla satın aldığınız VDSL modem ile dilerseniz ADSL dilerseniz de VDSL hizmeti alabilirsiniz. Ancak eski ADSL modemleriniz, VDSL teknolojisini desteklemez. Dolayısıyla internet sağlayıcınız VDSL hizmetini size ulaştırıyorsa yeni bir internet paketi ile beraber, bir VDSL modem satın almanız yerinde olacaktır.

VDSL teknolojisinin, ADSL teknolojisinden en büyük farkı sunduğu yüksek bant genişliğidir. ADSL kısaltmasının başında bulunan "asimetrik" kelimesi, internetten bilgi indirme hızının, gönderme hızından daha fazla olması anlamına gelir. VDSL modemlerde, ADSL modemlere göre yaklaşık 20 kat daha yüksek olan veri hızı daha kısa hatlar üzerinde asimetrik bir veri iletimiyle sağlanır. VDSL modemler, çok geniş bant genişliği olanağı sunmasına rağmen mevcut altyapı şimdilik sınırlı bir mesafeyi desteklemektedir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

VDSL Modemler

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 46 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013122/45/60003514