Internete bağlanmanın bir gereklilik halini aldığı günümüzde modemler sağladıkları farklı seçenekler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan çok fonksiyonlu modemlerin yanı sıra sürekli hareket halinde olan bireylere hitap eden mini boy seyyar modemler de alternatifler arasında yer alıyor. Günümüzde veri transferini yüksek bit oranları ile yapmaya olanak tanıyan modemler daha fazla tercih ediliyor. Farklı kullanım alanları sebebi ile bir evde birden fazla yer alabilen modem modelleri her geçen gün yeni özelliklerle sunuluyor.

Dayanıklı, güvenilir, yüksek performanslı yapıları ve başarılı tasarımlarıyla dikkat çeken Huawei marka cihazlar IT sektöründeki ürün yelpazesi içinde Huawei modem çeşitleri de bulunduruyor. Huawei modemler fiziksel yapıları kadar arayüzleri ile de tercih sebebi oluyor.

Huawei Modem Modelleri

Mevcut birçok modem çeşidi çalışma takibi için yapısında LED bulunduruyor. Bu LED’ler Power, DSL, WLAN, VoIP gibi bağlantıların durumunu takip etmeye olanak tanıyor. Böylece bu bağlantılarda bir sorun olup olmadığı kolayca takip edilebiliyor. USB bağlantıya da imkan veren büyük modemler sayesinde kablo bağlantısı olmasa bile kablosuz modemler ile bağlantı kurularak kullanım sağlanabiliyor. Genel olarak Huawei modem modelleri arkalarında DSL port, telefon portları, LAN portları ve güç girişi bulunduruyor.

Yazılım açısından da tercih edilen Huawei modem modelleri pratik bir arayüz yapısı sergiliyor. Böylece ürünün ayarları da kolayca yapılıyor. Arayüz üzerinden cihaz bilgilerine ulaşılabildiği gibi, kablosuz ağ, WAN ve Port yönlendirme ayarları yapılabiliyor. Bağlantı sırasında meydana gelen olayların ve işlemlerin kayıt altına alındığı Log'lara ve güncelleme işlemlerinin başlatıldığı yere arayüz yazılımı üzerinden erişiliyor. Farklı ihtiyaçları karşılamak amacıyla üretilen Huawei modem modelleri fiziksel açıdan ikiye ayrılıyor. Huawei modem türleri portatif USB mobil modemleri ve büyük Router modemlerini içeriyor. Farklı boyutlar ve tasarımlarla gelen ürünler teknik özelliklerine göre LTE/4G/3G/2G bağlantı desteklerini sunabiliyor. İndirme ve yükleme veri hızları açısından da farklılık gösteren modellerin bir kısmı içerdikleri MicroSD Slot ile SD kart kullanımına imkan tanıyor.

Farklı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda gelen ürünlerin portatif olanları da oldukça hafif seçenekler sunuyor. Kablolu ve kablosuz bağlantı özellikleri sunan cihazlar farklı ortamlarda kullanıma olanak tanıyor. Sabit bir yerde durmayan bireylerin tercihi olan portatif ürünler mekandan bağımsız olarak her yerde internete erişmeye olanak tanıyor. Böylece e-postalara ulaşmak, sosyal medya erişimi ve haritaya erişim gibi servislere her ortamda ulaşılabiliyor.

Hotspot özelliği olan modemler ise portatif olsalar bile birçok cihazın aynı anda internete bağlanmasına olanak tanıyor. Internete bağlanabilecek maksimum kullanıcı sayısı ise cihaza göre değişiklik gösteriyor. Çoğu modem sunduğu güvenlik duvarı özelliği ile cihazları dış saldırılara karşı koruyor.

Huawei Modem Fiyatları

Farklı seçeneklerle değişik kullanım amaçlarına hitap eden modeller, özelliklerine göre değişen fiyatları ile her bütçeye hitap edebiliyor. Kullanıcı dostu arayüzü ve estetik fiziksel yapısı ile Huawei modem çeşitleri birçok modelin desteklediği “Plug and Play” özelliği ile de hayatı kolaylaştırıyor. Bu özellik ile makineye takılan cihaz hemen ve kolayca devreye giriyor. Huawei modem fiyatları performans kriteri ile birlikte değerlendirildiğinde başarılı bir çizgide yer alıyor.

Ürünü alırken kullanım amacı, kaç cihaz tarafından bağlanılacağı, ihtiyaç duyulan veri hızı, ağırlığı gibi özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Modemler farklı işletim sistemleri ile uyumlu olabildiği için alınacak cihazın kullanılan işletim sistemini destekleyip desteklemediğinin kontrol edilmesi önem taşıyor. Portatif modemlerde performans belirleme açısından veri hızı kadar için Stand-by ve işletim süreçleri için pil ömrünün bilinmesi de kritik olabiliyor.

Huawei Modem Fiyatları

2 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Huawei
  2. TP-LINK
  3. Zyxel
  4. Tenda
  5. Asus
  6. Everest
  7. D-Link
  8. Airties
  9. Buffalo
  10. Caller ID
  11. Keenetic
  12. Netis
  13. ZTE
  14. Edimax
  15. Jet
  16. KRN
  17. Linksys
  18. Netgear
  19. Technicolor
  20. Trendnet
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. USB
 7. Fiber Bağlantı
 8. Türkçe Menü
 9. 3G/4G Desteği
 10. Kablosuz Bağlantı Hızı
 11. Ethernet Çıkışı
 12. Firewall Özelliği
 13. Anten Sayısı
 14. Wireless Özelliği
 15. Router Özelliği
 16. Satıcı
 • Marka Huawei
DSACategoryId/2147483646/3013122/45/huawei
Başa dön