Birbirinden farklı ürünler ile hem otomobil hem de yapılar için çeşitli çözümler sunan Würth, etkili kimyasallar üretir. Bu kimyasalların kullanım alanları ise çeşitlilik gösterir. Otomobillerin dış aksamlarının korunması için üretilen silikonlardan motor parçalarının korunması için üretilen yağlara kadar çok farklı ürünler bulunabilir. Bu ürünler sayesinde, sadece ürün kataloğundaki kullanma talimatlarını okuyarak amatör kişiler bile otomobillerinin bakımını yapabilir. Würth ürünlerinin farklı parçalarda kullanımı otomobilin kullanım ömrünü uzatır. Hem motor parçalarına yapılan bakım hem de iç ve dış aksama yapılan bakım sayesinde aracın tüm parçaları dış etkenlerden mümkün olan en uzun süre sonunda etkilenir.

Würth ürünlerinin kullanımı profesyoneller tarafından da tercih edilir. Özellikle otomobil tamir ve bakımı, yapı tadilatı gibi işlerle uğraşan pek çok usta, Würth ürünleri ile kaliteli bir hizmet verir. Son derece geniş ürün yelpazesiyle marka, bir profesyonelin ihtiyaç duyacağı tüm malzemeleri barındırır. Bu sayede hem yapı işlerinde hem de otomobil sektöründe çalışan bir usta, sadece Würth ürünlerini kullanarak bile tüm işlerini halledebilir.

Würth, sadece teknik ürünler satmak yerine basit kullanıcı ürünlerine de koleksiyonlarında yer verir. Bunlar; araç yıkama süngeri, araç kokusu, cam yıkama sıvısı gibi çeşitli ve etkili ürünlerdir. Bu şekilde ürünlerin, birbirinden farklı alanlarda hem profesyonel hem de amatör uygulamalar için basit ve pratik kullanım imkanı bulunur.

Araç Bakımı İçin Teknik Çözümler

Otomobillerin zaman içinde yıprandığı bilinir. Özellikle aracın hareket etmesini sağlayan mekanik parçalar sürtünme sebebiyle aşınabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için, ilgili bölgelerdeki sürtünme miktarını en az seviyeye indirmek gerekir. Bu doğrultuda ürünler üreten Würth, mekanik aksamlar üzerinde biriken kirleri temizlemek için genel temizleyici sprey ürünleri üretir. Bu ürünler sayesinde mekanik parçalar üzerinde yapışmış halde duran ve sürtünmeyi artıran kirler uzaklaştırılır. Aynı zamanda bu, kimyasal parçanın yağlanmasını ve daha rahat hareket etmesini de sağlar. Genel temizleyici sprey, araçlarda balatadan motora dek pek çok farklı aksamda kullanılabilir.

Araçlarda mekanik anlamda bakım yapılması gereken bir diğer alan ise enjektörlerdir. Enjeksiyon olarak bilinen ve yakıtı belirli hızda püskürterek yanmasını sağlayan parçalara enjektör denir. Bu enjektörler benzinli ve dizel araçlarda farklılık gösterse de temel prensip olarak aynıdır. Bu parçaların düzgün çalışması yakıt verimliliği ve yüksek performans sağlar. Ancak bazı durumlarda enjektörlerde kir gibi yabancı cisimler birikebilir. Bu cisimler yakıtın rahat bir şekilde geçmesini engellediği için, araç motoru gerekli miktarda yakıt alamaz. Bu gibi durumlarda aracın performansı önemli derecede düşer. Bu sorun daha ciddi boyutlara ulaşırsa araç çalışmaz. Bu nedenle enjektör sorunlarının oluşmasını ve daha ciddi boyut almasını önlemek adına benzinli ve dizel araçlar için farklı olarak üretilen enjektör temizleyiciler kullanılabilir.

Würth ile Mekanik Yağlama Ürünleri

Mekanik parçaların sık sık yağlanması gerekir. Bu parçalar, herhangi bir makinenin aktif çalışan aksamları olabilir. Bu gibi durumlarda bölgenin öncelikle temizlenmesi sonra da etkili ve kalıcı bir yağ ile yağlanması gerekir. Würth, otomobil ve diğer makine aksamlarını kapsayacak şekilde yüksek tutunma kabiliyetine sahip sıvı gres yağ üretir. Üstün özelliklere sahip olan bu yağ, uzun süre boyunca bölge üzerinde kir birikimini engeller. Aynı zamanda Würth sıvı gres yağ kalıcıdır. Uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir.

Bu yağ otomobil ve diğer makine aksamlarının farklı bölümlerinde kullanılır. Özellikle profesyoneller tarafından tercih edilen bu ürün, çok yüksek basınç değerlerinde bile başarıyla çalışır. Aynı zamanda gösterdiği bu yüksek performans ve yüksek tutunma özelliği sayesinde bir sonraki yağlama için gereken süreyi uzatır. Bu durum Würth sıvı gres yağ kullanarak tasarruf etmeyi de mümkün kılar. Parçanın üzerini saran bu yağ, aynı zamanda parçanın çok uzun süreler boyunca eskimesini engeller.

Otomobil Camlarını Temizlemek Artık Çok Kolay

Otomobil camları gün içinde farklı sebeplerle kirlenir. Camlar yıkansa bile bir gün içinde yağan yağmur ya da ağaçlardan uçuşan tozlar camın kirlenmesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda sürekli yıkma işlemi yapmak yerine Würth cam temizleme suyu kullanılabilir. Yapısında bulunan silikon ilavesi sayesinde ürün, cam üzerinde kaygan bir tabaka oluşturur, su ve kirlerin tutunmasını engeller. Sileceklerin cam suyu haznesine doldurulan bu su, aynı zamanda çok düşük donma sıcaklıklarına sahiptir. Bu sayede oldukça soğuk bölgelerde bile rahatlıkla kullanılabilir.

Würth cam temizleme suyunu kullanmanın bir diğer avantajı, kolay temizlik sağlamasıdır. Uzun süredir yıkanmayan camlarda birikmiş, güçlü kirleri bile rahatça çıkarabilir. Üstelik bu gibi durumlarda tozların ve kirlerin camı çizmesini de engeller. Temizlik sırasında cam yüzeyini iyi derecede ıslatır ve kayganlık sağlar. Bu kayganlık sayesinde silecekler, toz ve kirleri rahatlıkla uzaklaştırır. Cam üzerinde oluşan kaygan tabaka sayesinde de tüm yabancı cisimler cama zarar vermeden atılır.

Würth Araç Kokusu ile Aracınızın Kokusunu Tazeleyin

Araçların uzun süreli kullanımında iç yüzeylerinin kokusu değişebilir. Özellikle sigara benzeri kötü kokuların koltuk kumaşlarına işlemesi gibi durumlarda bu kokular uzaklaştırılamaz. Bu şekilde kötü kokmuş zeminler sebebiyle araç içi aksamların kalıcı bir şekilde kötü kokuya bürünmesi durumuna karşı Würth, basit bir çözüm sunar. Araç içindeki kokuyu yok eden, bunun yerine güzel ve hoş bir koku sağlayan araç içi tazeleme spreyi, kötü kokuları yok etmeyi sağlar. Bu sayede araç içinde ve diğer aksamlarda yerleşmiş kokular bile kolayca yok edilebilir. Bu kokular yerine birbirinden hoş parfüm kokuları gelebilir.

Würth araç içi spreylerini kullanmak için aracın kötü kokması şart değil. Farklı bir koku tonu kullanmak isteyenler için de çok farklı seçenekler bulunuyor. Son derece taze ve bahar kokularını barındıran araç parfümlerinden daha ciddi ve baharatlı parfümlere kadar çok fazla seçenek bulmak mümkün. Bu şekilde aracınızda hoş ve farklı bir koku yaratabilirsiniz. Aynı zamanda sıkıldığınız durumlarda kokuyu değiştirebilir ve istediğiniz süre zarfında farklı bir koku kullanabilirsiniz.

Lastik Tamir Köpüğü ile Yolda Kalmaya Son

Yolculuk sırasında lastiklerin havasının inmesini sağlayacak durumlarla karşılaşmak normaldir. Delici ya da kesici bir cisim ile temas eden lastikler hava kaçırarak inebilir. Bu gibi durumlarda, özellikle şehir merkezine ve tamircilere ulaşımın zor olduğu zamanlarda büyük sıkıntılar yaşanabilir. Araçta yedek lastik bulunsa bile özellikle tek kişi olarak bunu değiştirmek çok zor olduğu için farklı çözümler gerekir.

Würth lastik tamir köpüğü, herhangi bir şekilde lastik değiştirmeden pratik bir onarım yöntemi sunar. Bu köpüğü kullanmak için yanınızda bulunması gereken tek ekstra alet, pompadır. Üzerinde delik ya da kesik açılan lastik öncelikle köpük ile tamir edilir. Yüksek yapıştırma özelliği olan bu köpük lastiğin ilgili bölümüne püskürtülür. Bu şekilde lastik tamir edildikten sonra pompa ile şişirilir. Bu çözüm belirli bir süre boyunca lastiğin hava kaçırmasını engeller. Bu şekilde araç çalıştırılarak yola devam edilebilir. Köpük ile tamir uygulandıktan sonra ilk fırsatta tamirciye gitmek sorunu rahat bir şekilde çözmeyi sağlar.

Würth Pas Çözücü ile Eski Parçaları Yenileyin

Her evde eskimiş ve paslanmış parçalar bulunur. Bu parçaların kimi uzun süredir hiç kullanılmadığı için, kimi de kullanım sırasında paslanır. Paslanma olarak bilinen oksitlenme durumu metallerin kullanım ömrünü kısalttığı için istenmeyen bir durumdur. Özellikle günlük hayatta sıkça kullanılan çelik ürünlerde paslanma sebebiyle parça incelir. Bu durum parçanın çok daha kolay bir şekilde kırılmasına sebep olur. Bu nedenle paslanma görülen yüzeylerin etkili şekilde temizlenmesi ve pas ürünlerinin uzaklaştırılması gerekir. Aksi takdirde oksitlenme süreci devam ederek parçanın derinlerine kadar işler.

Bu noktada her türlü metalik parçanın üzerinde oluşmuş pasları temizlemek için Würth pas çözücü kullanılabilir. Pas yüzeyine etkin bir şekilde işleyen pas çözücü, metal üzerinde oluşan tabakanın uzaklaştırılmasını sağlar. Özellikle çelik ve dökme demir parçaların dış mekanlarda kullanılmasıyla oluşan paslanma durumlarına karşı son derece etkilidir. Yüzeydeki pası çözmek için kimyasal uygulanır ve sert bir cisim ile paslanmış kısımlar kazınır. Bu şekilde yumuşak bir hal alan paslı bölgeler kolayca uzaklaştırılır. Würth pas çözücü aynı zamanda pas koruması da sağlar.

Silikon Sprey ile Her Yüzeyde Kullanım

Silikon sprey kullanımından önce yüzeyin temizlenmesi gerekir. Yüzeyde birikmiş kir ve yağların uzaklaştırılması sonrasında silikon sprey uygulanır. Bu durumun sebebi, silikon spreyin yüzeye kalıcı şekilde tutunmasını sağlamaktır. Aksi takdirde silikon sprey ile yüzey arasına giren kirler yüzeyde tutunma yeteneğini azaltır. Bu durum, silikon spreyin çok kısa bir süre sonra yüzeyden uzaklaşmasına ve görevini yerine getirememesine sebep olur.

Silikon sprey, sağladığı avantaj ile farklı yüzeylerde tercih edilebilir. Özellikle yüzeylerin korunması ve daha güzel görünmesi için kullanılan silikon sprey, paslanma karşısında da önemli bir koruma sağlar. Tamamen şeffaf formda üretilen silikon sprey, parça yüzeyi ile hava temasını tamamen keser. Bu şekilde yüzeyin oksijen almasını engellediği için uzun süre boyunca paslanma oluşumunu engeller. Yüzey üzerinde daha mat bir görünüm sağlayan silikon sprey, aynı zamanda metal yüzeylerin çizilmesini de engeller.

Würth Yakıt İlavesiyle Aracınızın Performansını Arttırın

Araçlarda yakıt olarak kullanılan benzinlerde oktan değeri bulunur. Bu oktan değeri benzinin yanıcılığını temsil eder. Bir diğer deyişle, yakıtın birim hacminin yanma kabiliyetini ifade eder. Yakıtlara ilave malzemelerinin eklenmesiyle yakıtın oktan değeri yükseltilebilir. Daha yüksek oktan değerine sahip olan yakıtlar, daha verimli şekilde yanarak yakıt tasarrufu sağlar. Bu şekilde daha az yakıt kullanarak daha çok mesafe gitmek mümkün hale gelir.

Würth yakıt ilavesi hem benzinli hem de dizel araçlar için kullanılabilir. Yakıt verimliliğini artırdığı için daha az yakıt tüketimi sağlar. Bu durum hem ekonomik anlamda bütçeye katkı sağladığı gibi, hem de emisyon miktarını azaltır. Çünkü araçların aynı mesafeyi gitmek için harcamaları gereken akaryakıt miktarı azalmış olur.

Würth Yapı Ürünleri

Ev ve ofislerin farklı alanlarında kullanılmak üzere çeşitli kimyasallara ihtiyaç duyulur. Özellikle büyük parçaların monte edilmesi, su ile temas edecek bölgelerin sudan korunması gibi durumlar başta olmak üzere, çok farklı şekillerde kullanım sağlanabilir. Würth duşakabin silikonu gibi ürünler, bu noktada hem amatör hem de profesyonellerin yardımına koşar. Duşakabin parçalarının düzgün bir şekilde monte edilmesini sağlayan bu silikon soğuk şekilde uygulanır. Tamamen temiz bir yüzeye uygulandıktan sonra en az 12 saat beklemek gerekir. Kuruduktan sonra bu silikon hiçbir şekilde su geçişine izin vermez. Bu sayede duşakabin silikonu olarak kullanılabilir. Yıllar sonra bile silikondan su geçişi gözlenmez.

Yapıştırıcı olarak kullanımının dışında sadece su geçirmeme özelliği için kullanılan silikonlar da mevcut. Bunlar genellikle su ile teması bulunan bir tezgah ya da bölgenin, suyu diğer tarafa aktarmaması için kullanılır. Suya karşı geçirgenlik göstermeyen bu silikon mutfak tezgahı, banyo lavabosu gibi farklı yerlere uygulanabilir. Temiz bir yüzeyde değerlendirilmesi gereken bu silikon aynı zamanda sert cisimler ile temas etmemelidir. Bu nedenle aktif olarak kullanılan mekanik parçalarda su yalıtımı amacıyla bu silikonlar tercih edilmez. Yalnızca ev içindeki banyo ve mutfak parçaları için kullanılması uygundur.

Würth Genel Temizlik ve Bakım Ürünleri

Würth ürünleri ile sadece otomobil ya da makinelerin mekanik parçalarına bakım ve temizlik yapmak şart değil. Ev içinde yapılan temizliklerde kullanılmak üzere birbirinden farklı ve kaliteli sünger, bez ve temizlik malzemesi bulmak mümkün. Temizlik ürünlerinin büyük bölümü doğa ile dost ve ozona zarar vermeyecek şekilde tasarlandığı için ev içi kullanıma da uygundur.

Etkili temizlik ürünleri su bazlı olacak şekilde üretilir. Bu nedenle hem uygulama sırasında hem de kullanım sonrasında insan vücudu ile temas etmesi bir sorun teşkil etmez. Tamamen inaktif olacak şekilde tasarlanır ve kokusuzdur. Bu sayede ev temizliğinde kullanılan, doğal içeriğe sahip ürünlerin su kaynaklarına karışması da su kirliliğine neden olmaz.

Würth Ürünleri Kimler Tarafından Kullanılabilir?

Würth ürünleri genellikle teknik alanda kullanıldığı için, pek çok kullanıcı bu ürünlerin profesyonellere yönelik olduğunu düşünebilir. Bu durum doğru değildir. Würth ürünleri üzerinde yer alan detaylı kullanım kılavuzunu okuyarak amatör kullanıcılar da rahatlıkla ürünleri uygulayabilir. Würth tarafından üretilen bu ürünler, tüm kullanıcıların rahatlıkla kullanabilmesi hedeflenerek tasarlanır. Bu gibi durumlarda en önemli olan nokta, teknik bilgi gerektiren parçaların uygulamalarıdır. Bu tip parçalarda kullanılan bakım ve temizlik malzemesinden bağımsız olarak parçanın çalışma mantığını bilmek gerekebilir. Araç ve makine parçalarında uygulamanın nasıl yapılacağı bilinmiyorsa uzman kişilerden yardım almak en iyi seçenek olabilir.

Würth Kalıcı Koku Ürünleri Nasıl Etki Gösterir?

Başta araçlar olmak üzere, kalıcı hale gelmiş kötü kokuların uzaklaştırılması genellikle çok zordur. Sigara dumanı gibi kumaşa derinlemesine işleyen kokuların tamamen uzaklaştırılması çoğu zaman imkansız olabilir. Bu gibi noktalarda özellikle boşluklu yapısı olan sünger, kumaş gibi parçalarda kokunun daha çok birikmesi muhtemeldir. Würth kalıcı koku giderme ya da kalıcı koku bombası olarak adlandırılan ürünler bu şekilde derinlemesine etki gösterir ve hem araçlarda hem de evlerde etkili bir kullanım sağlar. Kumaş içinde kalmış kötü koku partiküllerinin bulunduğu bölgeye nüfuz ederek bu partiküllerin uzaklaşmasını sağlar. Ancak bu şekilde bir ortamda kalıcı hale gelmiş kötü kokular yok edilebilir.

Würth Etkili ve Kalıcı Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Ortak alanlarda kullanılan pek çok parçada kirlenme sıkça görüldüğü gibi, evlerde kullanılan eşyalarda da bu durum yaşanabilir. Özellikle otobüs ya da otomobil gibi araçların koltuklarına her gün farklı kişiler temas ettiği için bu kumaşlar kısa sürede kirlenir. Bu kirlenme sonucu renk kaybı da gözlenebilir. Koltuk kumaşlarının temiz tutulması ve renk kaybı yaşamaması için iyi şekilde temizlenmesi gerekir. Koltuk kumaşlarındaki yağ ve kiri uzaklaştırmak için Würth temizlik ürünleri kullanılabilir. Temizlik ürünleri anlamında klasik temizlik kimyasallarından çok daha zorlu kirleri hedef olarak seçen Würth, piyasada üretimin az olduğu alana yönelir. Bu sayede kalıcı koltuk temizliği, kalıcı kumaş temizliği ve kalıcı koku giderme gibi uygulamalarda kesintisiz üretim yapılmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...