‌Xenon far ‌ampulleri, benzersiz stil ve renklerinin yanı sıra yüksek parlaklık seviyesi nedeniyle günümüzdeki en popüler araç aydınlatma sistemlerinden birdir. Kullanım ömrünün sona gelmiş farlarınızı değiştirmek ya da dönüşüm kitleri ile ‌xenon aydınlatmaya geçmek için aracınızla uyumlu en iyi ‌xenon ampul markaları arasından seçim yapabilirsiniz. Geniş bir fiyat aralığında sunulan ‌xenon ampul fiyatları ile bütçeniz için en iyi ampulü anında satın alabilirsiniz.

Daha Parlak, Daha Doğal Işık

‌Xenon farlar elektriği iletmek ve ışık üretmek için ‌filament yerine elektrot ve ‌xenon gazı kullanır. ‌‌Xenon, içinden elektrik geçtiğinde parlak beyaz bir ışık yayan gaz halinde bir elementtir. ‌Xenon far ampulleri gaz deşarj, balast ve ateşleme modülü olmak üzere üç temel bölümden oluşur. Farı yaktığınızda elektrik, ampuldeki elektrotlardan geçer ve ‌‌xenon'u ateşleyerek ‌iyonize eder. Gaz karışımının iyonlaşması sıcaklığın hızla yükselmesine neden olur. Bu sayede ampul tam işlevsellikte çalışarak parlak beyaz ışık üretir. ‌Xenon gazı sadece aydınlatmanın ilk aşamasında kullanılır. Ampulün içindeki diğer gazlar ‌iyonize olduktan sonra ‌‌xenon'un yerini alır. Bunun nedenle ‌xenon ampullerde beklediğiniz parlak ışığı görmeden önce genellikle birkaç saniye beklemeniz gerekir.

Geniş Stil ve Model Seçeneği

Xenon ampuller D ve H serisi olarak iki tipte üretilir. D2S, projektör tabanlı xenon ampuller için kullanılır. En yaygın HID ampul tipidir. D4S, yeni nesil ve çevre dostu bir ampuldür. Cıva içermez ve önceki versiyonlardan daha parlaktır. D4 tarzı ampullerle kullanılmak üzere belirlenmiş özel balastlara ihtiyaç duyar. “XenEco” ampulleri olarak da bilinir. H1, en popüler D serisi olmayan ampul tipidir. Diğer en yaygın boyutlar; H1, H3, H4, H7, H8, H9, H10, H11, H13, 9003, 9004, 9006, 9007’dir.

Yüksek Parlaklık ve Geniş Kapsama Alanı

‌Xenon ampuller başta parlaklık olmak üzere çok sayıda avantaja sahiptir. 35 ‌watt'lık bir ‌xenon ampul 3.000 lümene kadar ışık üretebilir. Bir ‌xenon sisteminin renk sıcaklığı aynı zamanda 4000 ila 6000 ‌Kelvin olan doğal gün ışığından da farklıdır. ‌Xenon ampulleri sadece daha parlak ve daha doğal ışık üretmekle kalmaz; geniş kapsama alanıyla yolun çok daha büyük bir kısmını aydınlatmanızı sağlar. ‌Xenon ampuller ile daha geniş ve daha uzun mesafeleri aydınlatabilir, geceleri daha emniyetli sürüş yapabilirsiniz.

Daha Fazla Enerji Verimliliği ve Uzun Ömürlü Kullanım

‌Xenon ampuller ateşleme sırasında daha fazla enerji harcasa da normal çalışma sırasında, geleneksel ampul sistemlerinden çok daha az enerji kullanır. Bu da ‌xenon ampulleri enerji tüketimi açısından daha verimli hale getirir. ‌Xenon ampuller ayrıca ortalama 5.000 saate kadar kullanım ömrüne sahiptir.

‌Xenon Ampul Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

 • Halojen ve ‌xenon ampuller farklı şekillerde üretilir ve aracınıza farklı şekilde bağlanır.
 • ‌Xenon ampuller sadece ‌xenon aydınlatma sistemine sahip araçlarda kullanılabilir.
 • Halojen aydınlatma sistemine sahip bir araçta ‌xenon ampul kullanmak için ‌xenon ya da ‌HID dönüşüm kiti kullanmanız gerekebilir.
 • Ampul seçerken aracınızın güç desteğine göre seçim yapmanız önemlidir. Xenon ampuller genellikle 30- 35W güçle beslenen balastlara sahiptir.
 • ‌Xenon gazı sadece ampulün çalıştırılması sırasında kullanılır. Lambanın içinde istenen sıcaklığa ulaştığında, ampulün içindeki diğer gazlarla (genellikle halojen) ampulün ışık üretmesini sağlanır.
 • ‌‌Xenon, ampulü “ısıtmak” ve tam çalışma kapasitesine ulaşmak için birkaç saniye gerekir.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

 • ‌Xenon ampuller standart ampullerden çok daha uzun süre dayanır ve genellikle birkaç yıllık kullanım ömrüne sahiptir.
 • Ampulünüzü değiştirmek için tamamen solmasını beklemek zorunda değilsiniz.
 • Yüksek performans için ampulleri iki yılda bir ya da kullanım şekline bağlı olarak solma meydana geldiğinde değiştirmeyi düşünebilirsiniz.
 • Xenon ampullerin rengi zamanla değişir ve farklı üreticilerin ürettiği ampuller arasında renk farklılıları gözlenebilir.
 • Her iki ampulün de benzer miktarda ışık yaymasını sağlamak için ampul üreticileri ampullerin aynı markadan ampullerle, çift olarak değiştirilmesini tavsiye eder.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xenon Ampül Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20024610/20024648/60003450