Zalman, bilgisayar meraklılarının döngülerinde, 1999'dan beri gelişmiş soğutma çözümleri sunan en tanınmış markalardan biridir. Marka, çok uzun yıllar boyunca tüketici PC pazarının kasaları ve güç kaynakları gibi diğer segmentlerine hizmet verdi, ancak bir süre sonra Zalman bağımsız bir şirket olarak yeni ürünler piyasaya sürerek bilgisayar pazarının diğer segmentlerine yöneldi ve hızlı bir büyüme trendi içerisine dâhil oldu. Bu hareket ile birlikte Zalman'ın girdiği pazar segmentlerinden biri bilgisayar çevre birimleri oldu. O zamandan beri şirket, basit ofis ekipmanlarından gelişmiş oyun klavyelerine ve farelerine kadar düzinelerce çevre birimi oluşturmayı başardı. Bu sayede daha çeşitli ürünlerle daha fazla kullanıcıya hitap etme şansına erişmiş ve ortaya koyduğu ürünler pazardaki konumunu güçlendirmesini sağlamıştır. Zalman, oldukça uzun zamandır pazarda yer aldı ve efsanevi CPU soğutucuları ve kasaları ile kendisini ispatlamayı başardı. Zalman klavyeleri mekanik anahtarları ve konforlu yapım kalitesiyle daha önce bir klavyede görmediğiniz etkileyici arkadan aydınlatmalı tam mekanik bir klavyelere sahiptir.

Her Şeyiyle Kusursuz Tasarım

Zalman klavyelerinin tasarımı birçok mekanik klavyeye kıyasla farklılık gösterir. Düz çizgiler ve basit geometrik şekiller oluşturan akut açılara sahip modern bir tasarıma sahiptir. Gövde yapısının uzunluğu tamamen çeşitlilik gösterir. Gövde parmak uçlarına büyük ölçüde yatkındır ve kolayca kullanılabilir. Tuş başlıkları uzun, silindirik ve üzerlerine hoş görünümlü karakterler basılmıştır.

Zalman klavyelerinin ‘’sıvı dökülmelerine karşı dirençli’’ özelliğine sahip olan çeşitlerini su geçirmez hale getiren, sıvıların çıktığı klavyenin yanlarında yer alan drenaj delikleridir ve kolaylıkla görülebilirler. Çeşitli sıvılar döküldükten sonra klavyenizi durulayabilir ve daha sonra sıvının çoğu klavyeden çıktıktan veya kuruduktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylelikle klavyenizi olası bir istenmeyen kaza durumunda bile uzun süreler gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.

Bazı Zalman klavyelerinin içerisinde elektronik plastik membran tabakanın üzerinde oturan standart bir kauçuk kubbe tabakası bulunur. Bir metal levha, mekanik ve kauçuk kalıbının ve membran tabakasının birbirine sıkıca bağlı kalmasını sağlar. Zalman, klavyeyi geri kalanının küçük bir kasanın içine yerleştirir ve kabloyu bol miktarda silikonla koruyarak daha dayanıklı bir ürün ortaya çıkarır.

Amiral Gemisi Klavyelerin Eşsizliği

Zalman’ın amiral gemisi olarak nitelendirilebilecek klavyelerinde oldukça fazla sayıda ekstra özellik mevcut bulunur. Medya kısayolları, uygulamalara ve web sitelerine kısayollar (Zalman'ın kendi web sitesi dâhil), ses kontrolleri ve oyun kilidi gibi oldukça standart seçeneklerin yanı sıra, ayarlanabilir bir tekrar oranı, bir PS / 2 seçeneği ve programlanabilir makro tuşları bu gruba dahildir. Bu makro tuşları, ayarlanabilir bir çıkış hızı (böylece tuşlar daha hızlı geri bildirim sağlar) ve hatta sağ ve sol fare düğmelerini ve tıklama tekerleğini makrolara ekleme seçeneği gibi çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar. Bu özelliklerin tümü klavyelerin normal tuşları üzerinde, üçüncül efsaneler olarak gösterilen bir işlev katmanında bulunur. Daha fazla aydınlatma ve anahtar seçenekleri eklenen Zalman’ın amiral gemisi klavyeleri hedeflediği pazarda ilerlemeye devam ediyor. Klavye, genel kullanım şartlarının dışında özel olarak oyunculara da yöneliktir. N-anahtar rollover (NKRO) ve yüksek bir yoklama oranı gibi gösterişli görseller oyuncular için önem arz eden konulardandır.

İstediğiniz Özelliği Taşıyan Zalman Klavyesini Tercih Edebilirsiniz

 • İdeal Anahtar Hissi
 • Uzun Süreli Kullanıma Açık Dayanıklı Yapı
 • Farklı Görsel Tasarıma Sahip Klavye Çeşitleri
 • Kapsamlı RGB LED Aydınlatmaya Sahip Klavyeler
 • Anında Makro Kayıt
 • Anahtar Gölgelenme Yok
 • Çok Hızlı Anahtar Çağırma
 • Sağlam yapı kalitesi
 • İsteğe bağlı olarak çeşitli renklerde mekanik anahtarlar
 • Göz alıcı çeşitli efektler
 • Yanda benzersiz ışık çubuğu
 • Klavyeye ekstra boyut eklenmeden kompakt tasarım
 • Çeşitli sayıda atanabilir makro tuşları

Verimi Artıran Çeşitli Fonksiyonlar İçerir

Kullanırken genel olarak daha iyi hissettirme eğiliminde olduklarından dolayı Zalman’ın çeşitli klavyeleri içerisinde daha ağır olanları da mevcuttur. Böylelikle doğal olarak çeşitli fiziksel darbelere karşı dayanıklılık anlamında da kafanızda bir soru işareti bırakmazlar. Yeni bir klavye ihtiyacınız oluşmadan uzun seneler Zalman klavyenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Zalman klavyeleri için makro tuşların konumlandırılması ön planda tutulan düşüncelerden biridir. Klavye üzerindeki makro destekli tuşları istediğiniz gibi atayarak özelleştirebilirsiniz. Ayrıca klavyelerde kapak kilidi, pencere kilidi, kaydırma kilidi ve Windows tuş kilidi için etkinlik tuşlarını bulacaksınız.

Klavyelerde Windows tuş kilidi ve düz tuş kilidi alternatif işlevleri vardır. Windows tuş kilidi en kısa yoldan Windows tuşunu kilitler, böylece oyun oynarken yanlışlıkla basmazsınız ve tadınız kaçmaz.

Klavyelere yandan baktığınızda tuşların zaten oldukça açılı olduğunu görürsünüz. Ayrıca, klavye üzerinde yer alan makro tuşlarının, bir kısmının aşağı ve bir diğer kısmının da açılı ve yukarı doğru olduğu diğer tuşlardan farklı bir açıda ayarlandığını görebilirsiniz. Daha da fazla açı istiyorsanız, ayakları klavyenin altından çıkarabilirsiniz.

Klavyeyi ters çevirdiğinizde, size daha iyi bir yazma açısı sağlamak için lastik ayak ve açılır ayak imkânı verdiğini görebilirsiniz. Eğer tercih ettiğiniz Zalman klavyesi kabloluysa kabloyu sola, sağa veya ortaya doğru yönlendirmenizi sağlayan bir kablo kanalı da vardır. Klavyenin kablosu kalın ve örgülü şekilde arz edilir. Bunun temel nedeni kablonun yıpranmaması veya kopmamasıdır.

Sinyal, klavyeden bilgisayarınıza kaplamalı bir USB konektörüyle biten bir kablo ile taşınır. Zalman klavyelerin tabanında, kablonun soldan, sağdan ve merkezden çıkması için arkada kanallar bulacaksınız. Levhayı yerinde tutmaya yardımcı olmak için dikdörtgen kauçuk tutamaklar ve ayrıca kauçuk kaplı olan katlanabilir yükselticiler vardır.

Aydınlatma ve Oyun Özellikleri

Birçok mekanik klavye, oyun klavyeleri olduğunu iddia ederken, daha iyi oyun oynamanıza yardımcı olacak çok az özellik içerir. Zalman bu bölümde oldukça mükemmel bir iş çıkarır. Yeni başlayanlar için hem CTRL hem de WIN anahtarı için kilitlemeler ve oyun moduna getiren “Z” tuşu özelliği vardır. Ayrıca klavyelerin belirli bölümünde çeşitli oyun türleri için önceden yüklenmiş aydınlatma profilleri vardır. Bu sayede size daha fazla uğraş vermeden oynamaya hazır bir klavye fırsatı verilir. Her tuşa basış hissi kısadır ve tüm seyahat aralığının yarısında hafif bir geri bildirim tıklaması vardır. Bu, anahtarınıza hızlı bir şekilde vurup bir sonrakine geçmenizi sağlar.

Tuşlar sadece parlamıyor, bu klavyelerde oynamak için birçok farklı mod var. Buradaki en büyük fark, modları değiştirmenin ve bir şeyleri ayarlamanın, yazılımla değil, klavyenin kendisinde yapılmasıdır. Aydınlatma ile ilgili bir başka harika şey de klavyenin yan tarafındaki ışık çubuğudur. Aslında yazma hızınızı gerçek zamanlı olarak gösterecektir ki bu oldukça iyi hissetmenizi sağlar. Zalman klavyeleri için önemli olan konulardan biri diğeri parmaklarınızı tuşlar arasında kolayca hareket ettirebiliyor olmanızdır. Eğer hızlı oyun oynuyorsanız, bu sizin için ideal bir klavyedir. Makrolara sahip olmak belirli oyun türleri için hayati önem taşır.

Arkadan aydınlatma özelliği taşıyan Zalman klavyeleri, oldukça parlak LED'lerle tasarlanmıştır. Aydınlatma modları içerisinde dokunma modu, dalga modu, KeyLED modu, maske modu, demo modu, solunum modu ve EQ modu gibi çok çeşitli modlar yer alır. Ayrıca klavyelerde gerçek zamanlı olarak ne kadar hızlı yazdığınızı gösteren benzersiz bir LED çubuk vardır, bu da sevdiğiniz bir başka özellik olarak hayata geçirilmiştir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Zalman Klavye Fiyatları

2 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Zalman Klavyeler
  2. Logitech Klavyeler
  3. Rampage Klavyeler
  4. Razer Klavyeler
  5. Everest Klavyeler
  6. Buyfun Klavyeler
  7. Hadron Klavyeler
  8. A4Tech Klavyeler
  9. HP Klavyeler
  10. Platoon Klavyeler
  11. Microsoft Klavyeler
  12. Redragon Klavyeler
  13. SW Future Klavyeler
  14. Inca Klavyeler
  15. PolyGold Klavyeler
  16. Asus Klavyeler
  17. MF Product Klavyeler
  18. Motospeed Klavyeler
  19. Philips Klavyeler
  20. Concord Klavyeler
  21. Frisby Klavyeler
  22. Trust Klavyeler
  23. Rush Klavyeler
  24. Gamepower Klavyeler
  25. Packard Bell Klavyeler
  26. Dell Klavyeler
  27. Dexim Klavyeler
  28. Micropack Klavyeler
  29. Trilogic Klavyeler
  30. Turbox Klavyeler
  31. Bloody Klavyeler
  32. GameBooster Klavyeler
  33. Hytech Klavyeler
  34. Lenovo Klavyeler
  35. SteelSeries Klavyeler
  36. Ajazz Klavyeler
  37. Apple Klavyeler
  38. Casper Klavyeler
  39. Magic-Refiner Klavyeler
  40. Swhy Klavyeler
  41. Cooler Master Klavyeler
  42. Piranha Klavyeler
  43. Xtrike Me Klavyeler
  44. Avec Klavyeler
  45. Corsair Klavyeler
  46. Elba Klavyeler
  47. GOMAX Klavyeler
  48. Hiper Klavyeler
  49. Promate Klavyeler
  50. Raynox Klavyeler
  51. Yukka Klavyeler
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Değerlendirme Puanı
 5. Kullanım Amacı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Bağlantı
  1. Kablolu
 8. Klavye Tipi
 9. Dili
 10. Nümerik Tuşlar
 11. Touchpad
 12. Aydınlatma
 13. RGB
 14. Bilek Desteği
 15. Multimedya Tuşları
 16. Fonksiyon Tuşları
 17. Satıcı
 • Marka Zalman
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/zalman
Başa dön