1731’den bu yana en iyisini üretme tutkusu ile kendini yenileyen Zwilling; bıçak ve makas, paslanmaz çelik mutfak gereçleri, güzellik ürünleri ve cam mutfak eşyaları konusunda sektörün kurallarını belirliyor.

287 yıl önce Almanya’nın Solingen kentinde doğan Zwilling markası, kurucusu olan Johann Abraham Henckels’ın 1818 yılında Berlin’de ilk mağazasını açması ile dünyaya yayılmaya başlıyor. Takip eden yıllarda Londra ve Paris’te düzenlenen dünya fuarlarında ürünlerini sergileme ve madalyalar ile ödüllendirilme fırsatını da yakalayan Zwilling, New York’da açtığı satış ofisinin ardından Köln, Dresden, Münih, Hamburg, Frankfurt, Viyana ve Paris ofislerini de açarak tüm dünyada tanınır hale geliyor.

İlk defa 1938 yılında ürettiği çok amaçlı orjinal mutfak makasları ile sektöründe adeta yeni bir çağ başlatıyor. Kaliteyi özgün tasarımla buluşturan Alman markası Zwilling sektörde belirlediği standartları her geçen gün yükseltiyor.

Zwilling, paslanmaz çelik bıçakların ve kesicilerin üretiminde Friodur ismini verdiği özel bir işlem kullanıyor. Patenti markaya ait olan özel ve 4 aşamalı bir buz-sertleştirici işlem olan Friodur sayesinde paslanmaz çeliğin lekeye ve korozyona olan direnci artıyor ve bıçak keskinliğini daha uzun süre muhafaza ediyor. Paslanmaz çeliğin en uzun süre kullanıma izin veren optimal sertliği kazanmasında oldukça etkili olan bu işlem, Friodur damgası ile garanti altına alınıyor.

Zwilling geleneksel üretim yöntemlerini inovatif teknoloji ile birleştirerek mümkün olan en yüksek kalitede üretim yapmayı amaçlıyor. Paslanmaz çeliğe dövülerek keskin bıçak formunun verilmesi aşamasında Zwilling kendi geliştirdiği özel bir yöntemi kullanıyor. Sigmaforge adı verilen dövme teknolojisi sayesinde tek parça paslanmaz çelikten doğru esneklik, mukavemet, sertlik ve dayanıklılıkta uzun ömürlü ve keskin bıçaklar elde ediliyor.

Profesyonel ve hobi amaçlı kullanım için Almanya’nın ve dünyanın önde gelen şefleri ile birlikte çalışarak tasarlanan ve geliştirilen bıçak serileri en yüksek kalite standardında üretiliyor. Çeşitlli malzemelerden üretilebilen bıçakların sap kısımları güvenli ve rahat bir tutuş sağlamak amacı ile özel olarak kontürleniyor. Özellikle şef bıçakları ergonomik tasarımı, hafifliği ile mutfağa ilgi duyan herkesin ilgi odağı olmayı başarıyor.

Zwilling mutfak gereçleri, kesici aletler ve bıçaklar konsuunda olduğu kadar kozmetik sektöründe de iddiasını ortaya koyuyor. Ürettiği dayanıklı ve ergonomik manikür setleri ile güzellik tutkunlarının kalbinde taht kuruyor.

Paslanmaz çelik tencere ve pişirme kapları imalatı konusunda inovatif yönü ile dikkat çeken Belçika’lı Demeyere markası ile seramik ve döküm demir tencere imalatında geleneksel bir üretici olan Fransız Staub markasının da Zwilling çatısı altına girmesi ile pişirme gereçleri konusunda da kendini yeniliyor ve sektörün öncüsü haline geliyor.

Zwilling J.A. Henckels mutfak gereçleri konusunda mükemmel fonksiyonellik ve ayırt edici estetik özellikleri aynı potada eritmeyi amaçlıyor. Her ürünü tasarım ve ergonomi alanında bu gözle ele alan markanın her ürünü 18/10 paslanmaz çelik özelliğinin yanı sıra kolay temizlenebilmesi ve bulaşık makinesinde yıkanabilir özelliği ile de tercih ediliyor.

Zwilling’ın uluslararası başarısı, markanın yenilikçi vizyonu, kullandığı malzemelerin dayanıklılığı ve tasarım ve ergonomi konusunda kendini sürekli yenilemesinden kaynaklanıyor. Kurulduğu günden bu yana vizyoner bakış açısı ile sürekli geliştirilen Zwilling J.A. Henckels ürünleri, günümüzde ulaşılabilecek en üst düzey fonksiyonellik ve kalitenin sembolü olarak görülüyor.

Nesilden nesile aktarılan “Müşterimizin memnuniyeti bizim başarımızdır.” cümlesi firmanın prensibi haline geliyor. Yıllar boyu edinilen deneyim, gelişen teknoloji ve inovatif bakış açısı ile birleşerek müşteri memnuniyeti olarak geri dönüyor. İstikrarlı biçimde mümkün olan en iyiyi üretmeyi ve en iyi servisi vermeyi hedefleyen Zwilling J.A. Henckels kalitenin peşine düşenlerin ilk tercihi olma konumunu koruyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...