Eksantrik Keçe

Sahip olduğunuzun aracınızın kalbini, motorunuz oluşturuyor ve kontağı açmanızdan tekrar kapamanıza kadar çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Bitmek bilmez devinimi içinde yakıt, gaz ve yağ sürekli bir döngü halinde motorunuzda bulunuyor. Motorun momentumunu eş zamanlı olarak takip eden parçalar sayesinde döngü bozulmuyor ve aksamlar içinden geçen bileşenler birbirine karışmıyor. Araç motorunuzun yakıtı yakarak temel ilerleme gücünü sağladığı silindirlerin etrafında, bu hassas döngüyü sabit tutan elemanlar bulunuyor. Yanma için gerekli temiz hava ve yanma sonucu oluşan atık gazın birbirini izleyen giriş çıkışı, subaplar sayesinde sağlanıyor. Motorun hareketine tam uyumlu çalışması gereken subapların hareketi, eksantrik tarafından belirleniyor.

Araba Eksantrik Keçesi

Eksantrik, silindirlerin gerçekleştirdiği doğrusal hareketi dairesel harekete çevirerek subapların tam zamanında açılıp kapanmasını sağlıyor. Bu sayede, temiz hava içeri dolarak yakıtın tamamen yanmasını sağlıyor. Kirlenmiş olan gaz, egzoza gönderilerek aracınızdan tahliye ediliyor. Silindirler içerisinde gerçekleştirilen gaz devir daimi ile araç motorunuzun, yakıtı en iyi şekilde kullanması sağlanıyor. Sahip olduğunuz taşıtın performansı artıyor ve motor ömrü uzuyor.

Eksantrik, motorunuzun silindirlerinin çalışmasında ve yakıt tüketiminde üstlendiği bu hayati görevin yanında yağ pompasına ve yakıt otomatiğine de hareket veriyor. Araba eksantrik keçesi, sızdırmazlık özelliği ile bu iki sıvının birbirine karışmasını engelliyor. Yakıtın, motora tam zamanında ulaşması sağlanırken araba eksantrik keçesi, yakıtın izlemesi gereken yolu da belirlemiş oluyor. Fazla yakıtın, motorun diğer bölümlerine sızmasının önüne geçiliyor.

Araç motorunuz, size gücünü hissettirerek sürüş keyfi sağladığı sırada hareketli aksamların sürtünmesi ve yakıtın yanması sonucunda oldukça ısınıyor. Eksantrik; yine burada devreye girerek yağ pompasının, motorun ısınan parçaları üzerine sıvı akışını gerçekleştirmesini sağlıyor. Sürtünmeden kaynaklı aşınmaları da engelleyen yağ akışı esnasında araba eksantrik keçesi, yağın istenilen bölgeden dışarı çıkmasını önlüyor. Sıvının izlemesi gereken yolu göstermede yardımcı olan keçe, yağın sızarak motora zarar vermesinin önüne geçiyor. Böylece, yalnızca araba eksantrik keçesini gereken zamanda yenileyerek motorunuzda oluşabilecek daha büyük hasarlardan aracınızı koruyorsunuz.

Araba Eksantrik Keçesi Fiyatları

Araba eksantrik keçesi fiyatları, sahip olduğunuz aracın marka ve modeline göre farklılık gösteriyor. Aracınızın motorunun, iki ya da dört zamanlı olması eksantrik milinin hazırlanma şeklini etkiliyor. Bunun yanında, motorunuzun içten yanmalı olup olmaması da eksantriğin çalışma sistemini etkiliyor. Tüm bunlar, motor aksamlarının bulunduğu yerleri ve parçaların düzenini etkilediğinden araba eksantrik keçesi fiyatları üzerinde de etkisini gösteriyor.

Otomotiv üreticileri, her ihtiyaca yönelik araç ve araç motoru ürettiği gibi bu motorlara uygun eksantrik keçeleri de üretiyor. Motorun hacmine göre kullanılan parçaların da büyüklüğü değiştiğinden keçenin boyutu, araba eksantrik keçesi fiyatları üzerinde etkili olan bir başka etmene dönüşüyor.

Her tür aracın motoruna uygun keçe üretmek için, farklı çeşitlerde kalıplar kullanılıyor. Bu kalıplar, araba eksantrik keçesinin istenilen yere tam oturmasını sağlıyor. Herhangi bir çapak ve kir kalmasına karşı temizlenen keçe, bağlı bulunduğu parçayı sıkıca kavrıyor. Hareketli bir aksamda bulunduğundan keçe, oluşan devinime karşı dayanıklı şekilde üretiliyor.

Sürekli kullandığınız araç motorunuzun ürettiği basınç ve sıcaklığa dayanıklı olması için eksantrik keçesi, çelik materyaller kullanılarak hazırlanıyor. Otomotiv üreticileri, ürettikleri her marka araca yönelik olarak özel alaşımlı metaller hazırlıyor. Geliştirilmiş formülle tasarlanan araba eksantrik keçesi, esneme kabiliyetine de sahip oluyor. Böylelikle, bağlı bulunduğu parçayı kavrarken hiçbir açıklık kalmıyor ve sızıntılar engelleniyor. Sahip olduğunuz aracın ihtiyacına uygun araba eksantrik keçesini, seçenekler arasından kolaylıkla bulabilir ve hızla sahip olarak istediğiniz zaman yenileyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Eksantrik Keçesi

490 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 490 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20003823/60008482