Araba pervanesi parçaları, ısınan radyatör suyunun soğutulmasına yardımcı oluyor. Her araçta sorunsuz çalışması gereken pervaneler bozulduğunda değişimi gerekiyor. Ürünlerin tam performansla çalışmadığı durumlarda su da aşırı ısınabiliyor; motor soğutulamadığı için ısınarak zarar görebiliyor. Devridaim pompası ile beraber çalışan radyatör pervanesi, motor suyu kanallarında su döngüsünün sorunsuz işlemesini sağlıyor. Bu küçük parçada sorun olduğunda ve ciddiye alınmadığında motor aksamında mühim ve maliyetli sorunlar meydana gelebiliyor. Normal bir araç motoru 80 derecede çalışırken bu sorun, çok daha yüksek derecede ısınmaya neden olabiliyor. Aşırı ısınmayı soğutamama problemi, aracın diğer parçalarına da zarar veriyor; yolda kalmanıza neden olabiliyor.

Motor pervaneleri seçilirken arabaların markasına, modeline, üretim yılına, beygir gücü ve motor hacmine dikkat edilmesi öneriliyor. Yanlış bir parça seçimi, motor suyunun soğutulamamasına, doğru entegrasyon sağlanamamasına neden olabiliyor. Yedek parça gerektiği durumda kullanıcının aracının özelliklerine dikkat ederek uyumlu parçayı bulması öneriliyor. Bir pervane, birden çok modeldeki araca uyumlu olabiliyor. Her pervanenin uyumlu olduğu marka ve model listeleri, ürün detay sayfalarında bulunabiliyor. Visco fan için uygun görülen pervaneler farklı garanti süreleri ile kullanıcılarla buluşabiliyor. Alım öncesi üretici firmanın garanti süresi de seçim kıstası olabiliyor. Pervanelerin kanat ve delik sayıları, modele göre değişiyor. Parçanın OEM numaralarına da yine ürün açıklamaları alanından ulaşılabiliyor. Genellikle metalik, gri ve siyah renklerde olan pervaneler, uzmanlar tarafından kolaylıkla monte edilerek, doğru parça seçildiğinde birkaç dakika içinde kullanıma hazır hâle gelebiliyor. Pervanelerin iç çap, dış çap, yükseklik ve ağırlık değerleri, üründen ürüne değişiklik gösteriyor. Doğru model pervane seçildiğinde sorunsuz olarak araca yerleştirilebiliyor. Yanlış bir seçim yapıldığında ise motor aşırı ısınmaya devam ederek üst kapak contasını eritebiliyor. Motorun zarar görmesine neden olan bu sorunun yanında ısı yükselmesi; pistonların, supapların, diğer mekanik aksamın ısı nedeniyle erimesine, çalışamaz duruma gelmesine ve hatta güvenlik sorunu yaratmasına neden olabiliyor.

Araba Pervanesi Fiyatları

Aracın yanmasına sebep olabilecek kadar mühim sorunlar doğurabilecek olan pervane konusunda doğru seçim, hayati önem arz ediyor. Seçim esnasında oluşacak sorularda uzman desteği almak, orijinal yedek parça kullanmak şart koşuluyor. Araba pervanesi fiyatları, aracın makasına, modeline, pervanenin delik sayısına, çapına, materyaline, tedarik kolaylığına, ürünün garanti süresine göre değişebiliyor. Fiyatı belirleyen unsurlar arasında orijinallik, ilk sırada yer alıyor. Ulaşılabilir fiyatlardan alıcı bulan pervanelerin montajı için uzmanlar, zaman zaman montaj ücreti talep edebilirken, kimi kullanıcılar yetkinlikleri ve teknik aletleri bulunduğunda montajı kendileri de gerçekleştirebiliyor.

Pervaneler arasında seçim yapılırken fiyattan önce özelliklerin ve uygunluğun karşılaştırılması gerekliliği, özellikle vurgulanıyor. Aracın üretim yeri, yedek parçanın tedarik zinciri gibi ikincil nedenler de yedek parça fiyatını belirlemede etken hâlini alıyor. Aynı araç için birden çok, farklı markada pervane uygun olduğu zaman özellikler kıyaslanarak fiyat üzerinden tercih yapılabiliyor. Ürünler arasında fiyat uçurumu yer almazken pervaneler, makul ücretlere değiştirilebiliyor. Sorun olduğu hâlde değiştirilmeyen pervaneler, yüksek değerde kayıplara; oluşabilecek daha büyük teknik ve maddi sorunlara neden olarak geri dönülmez hasarlara yol açabiliyor.

Siz de aracınızın fan pervanesinde sorun olduğunda fiyatın yanı sıra orijinalliği de gözeterek seçim yapabilirsiniz. Uygun fiyatlara giderilebilecek olan sorun, yedek parça tedariğinin ardından kısa süren montaj işlemi ile geride kalabiliyor. Yapılan yanlış bir seçim ise araçta hasar bırakabilirken, sorun yaşandığında uygun fiyatlardaki parçanın zaman kaybetmeden değiştirilmesi gerektiğinin altı, güvenlik gerekçesiyle önemle çiziliyor. Konuda uzmanlardan, teknik servisten rahatlıkla destek alınabiliyor.

Araba Pervanesi

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Cey
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008448
BAŞA DÖN