Yaşam alanlarında arzu edilen estetik ve konfor, pek çok mekânda yenilik ve değişim isteğini ortaya çıkarmıştır. Bu doğrultuda, dekorasyona dair, her geçen gün gelişen ve yenilenen tasarımlar, iç mekân düzenlemelerinin yanı sıra bahçelerde de kullanılmaya başlamıştır. Dekorasyonuna dair temel ürünlerden biri olan yer döşemeleri de, bu anlamda, yeni bir görünüm yaratmak ve bahçeleri daha kullanışlı hale getirmek amacıyla kullanılan ürünlerdendir.

Yer döşemeleri, evlerin iç mimarisinden sonra bahçe dekorasyonunda da öne çıkan detaylardan biridir. Bu zemin döşemeleri, bahçelerde istenen görünümü sağlamanın yanı sıra, sağlıklı ve kullanışlı bir alan yaratmak için tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bahçe keyfini daha şık ve konforlu bir atmosferde yaşamak isteyenler için tasarlanan bu zemin döşemeleri, farklı üretim malzemeleri ve çeşitli tasarım seçenekleriyle her bahçeye yönelik yaratıcı çözümler sunar.

Bahçe zemin yer döşemeleri, estetik görünümlerinin yanı sıra, kulanım özellikleriyle de avantaj sağlayan dekoratif ürünlerdendir. Sudan etkilenmeyen bir yapıya sahip olan bu ürünler, yağmurlu ya da karlı havalarda herhangi bir nem, küf ya da çürümeye neden olmazlar. Bu açıdan, uzun süreli ve ekonomik kulanım olanağı sunarlar. Hava koşullarına dayanıklılık gösteren ve kaymayı önleyen bu döşemeler sayesinde güvenli bir bahçe ortamı oluşturmak da mümkün olur. Diğer yandan, antialerjik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde bu ürünlerin temizliği de oldukça pratik ve kolaydır. Isı yalıtımına olanak veren modeller de, bahçe konforunu artırmaya yönelik döşeme seçeneklerini oluşturur.

Bahçe Yer Döşemesi Malzemeleri

Farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek tasarımlarla öne çıkan bahçe yer döşemeleri, üretimde kullanılan malzeme türlerine göre geniş bir ürün çeşitliliğiyle sunulur. Gerek uyum ve şıklığı yansıtan tasarımları, gerekse kullanım özellikleri açısından beklentileri karşılayacak düzeyde olan bu ürünler, bahçenizde istediğiniz atmosferi yakalamanıza yardımcı olur.

Bahçe yer döşemesi malzemeleri arasında en çok tercih edilen ürünler ahşap ve parkedir. Hem doğal bir görünüm, hem de farklı doku seçenekleri sunan bu döşemeler, klasik şıklıktan vazgeçmeyen kişilere hitap eden ürünler arasındadır. Ahşabın PVC malzeme kullanılarak yeniden işlemden geçirilmesiyle ortaya çıkan kompozit ahşap yer döşemeleri, bahçede ahşabın doğallığını konforlu bir şekilde yaşamak isteyenlere hitap eder. Kompozit ahşap bahçe yer döşemeleri, yapısal özellikleri doğrultusunda, sudan etkilenmez ve çürümezler. Yüzey yapısı ile kaymaz özellikte olan bu döşemeler, aynı zamanda farklı hava koşullarına karşı dayanıklıdır. Diğer yandan, bu ürünler için özel bir bakım uygulamaya da gerek yoktur. Bu anlamda da pratik bir kullanım sunarlar.

Doğal taşların kullanıldığı zemin döşemeleri, bahçe dekorasyonunda farklılık arayanların sıkça tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Bu ürünler, mekânda daha doğal ve rustik bir görünüm oluştururken, aynı zamanda, parlak ve pürüzsüz görünümleriyle de ışığı maksimum düzeyde yansıtan döşeme malzemeleri arasında yer alır. Diğer yandan, doğal taşların dolgulu yüzeyleri farklı renk kombinasyonları ve desenlerle uygulandığında, bahçelerde renkli bir dekorasyona imkân tanır.

Son dönemlerde öne çıkan bahçe dekorasyonu ürünlerinden biri de seramik ve karo yer döşemeleridir. Daha çok mutfak ve banyolarda görmeye alışık olduğumuz bu ürünler, son dönemlerde dekorasyonun her alanında kullanılmaya başlamıştır. Bu doğrultuda, seramik bahçe yer döşemeleri, bahçe zemininde kullanılan alternatif ürünler arasında yer alır. Yanı sıra, karo yer döşemeleri farklı model seçenekleriyle bahçelere estetik bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Tasarımı ile bahçelere modern bir şıklık kazandıran bu ürünler, dayanıklı olmaları sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Bahçe Yer Döşemeleri

19 ürün var
 1. Markalar
  1. adelinspor
  2. Tekzen
  3. Alper Banyo
  4. Confetti
  5. Huck
  6. Totoise
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı

Bahçe Yer Döşemeleri Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/60002705/2147483601/60000382/60005581
BAŞA DÖN