Bebek arabası, gerek anne baba adaylarının gerekse yeni anne baba olanların çok önemsediği, bebeğin güvenliği ve konforunu sağlaması bakımından en önemli konulardan biridir. Ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran bebek arabaları hassasiyetle seçilmesi gereken eşyalardandır. Özellikle ev dışında geçirilecek zamanların başrol oyuncusu haline gelir. Gebelikte bebeğinizi tüm dış etkenlere ve hava şartlarına karşı korumanız çok kolaydır. Ama doğum gerçekleştikten sonra hayatınızın en önemli varlığı dış dünyayla iletişim kurarken onu korumak kollamak ve konforunu sağlamak sizin birinci göreviniz olacaktır. İşte bu durumda en uygun bebek arabasını seçmeniz gerekmektedir. 

Peki nedir bebek arabası ve ne işe yarar? 

Öncelikle her ailenin bebek arabası kriteri farklı olacaktır. Mesela günlük ne kadar yol gideceğiniz, nasıl bir zeminde daha çok vakit geçireceğiniz en önemli kriterlerdir. Eğer daha çok doğada ve taş toprak olan yerlerde kullanılacaksa mutlaka tekerleri daha sağlam bir model tercih edilmelidir. Ayrıca birden fazla bebeğiniz varsa çoklu bebek arabası modelleri de tercih edebilirsiniz. Sizi dışarıda bebeğinizi sürekli kucakta tutmak ve uyutmak zahmetinden kurtaracak ve güneş, rüzgar, yağmur gibi hava şartlarında koruma sağlayacak vazgeçilmez bir ihtiyaçtır bebek arabası. 

Bebek arabası çeşitleri nelerdir? 

1- Standart bebek arabaları: Standart bebek arabaları çok çeşit, renk ve boyutta olabilir. Ama genelde üstte bir tente, altta sepet, ayaklık, ayarlanabilir ve yatabilir koltuk ve önde biberon gibi eşyalar koyabilmek için çıkarılabilir bir tepsiden oluşur. Bebeği terletmeyecek kumaştan yapılan ve çıkarılabilen kılıfları olabilir. Önemli olan ergonomik ve bebeğin kilosuna uygun seçim yapmaktır. 

2- Travel sistem bebek arabaları: Bu tip bebek arabaları genelde daha büyük ve ağır olur. Üstten çıkarılabilen pusetiyle ister toplu taşımada ister kendi aracınızda bebek arabasından ayırarak rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Fiyat olarak diğer modellerden biraz daha fazla olmakla beraber kullanım açısından rahatlığıyla tercih sebebi olabilir. 

3- Baston tipi bebek arabaları: Hafifliği ve katlanabilir olması bakımından tercih sebebi olan baston pusetler altıncı aydan itibaren kullanılabilir. Ayrıca diğer modellere göre çok daha ekonomik olması sebebiyle birçok ailenin tercih ettiği modellerdir. 

4- Jogging bebek arabaları: Standart bebek arabalarının aksine üç tekerlekli, uzun yürüyüşler esnasında ebeveynleri yormayacak şekilde tasarlanmış, engebeli yollarda çok verim alınabilecek modellerdir. Diğer bebek arabalarıyla karşılaştırıldığında fiyatı biraz daha yüksektir. 

5- Çoklu bebek arabaları: Bu tür arabalar ikiz ya da üçüz bebeklerde kullanım için uygundur. Bazen arka arkaya bazen de yan yana oturma düzeniyle yapılmış olabilir. 

Bebek arabası seçerken nelere dikkat edilmelidir? 

1- Kolay açılıp kapanma: Özellikle anne ya da babanın bebek arabasını tek başına kullandığı durumlarda bazen elinizde bebekle arabayı kapatmanız ya da açmanız çok zor olabilir. Bu nedenle tek elle de açılabilen ya da kapanabilen modeller bakmanız faydalı olacaktır. 

2- Tekerlerin 360 derece dönebilmesi: Özellikle kalabalık ve manevra gerektiren yerlerde bebek arabasını rahatlıkla kullanmak için dikkat etmeniz gerekenlerin başında gelir. 

3- Emniyet kemeri: Bebeğinizin güvenle seyahat etmesi her şeyden önemlidir. Bu nedenle bebek arabasında da kolayca çözülmeyecek sağlam bir emniyet kemer sisteminin bulunması dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelir. 

4- Koltuk: Bebeğinizin oturacağı koltuğun ayarlanabilir olması tam olarak yatabilmesi ve konforlu olması yine ilk dikkat edilecek konulardandır. 

5- Araba tentesi: Bebeğiniz dış dünyayla tanıştıktan sonra arabayla dışarı çıkmayı çok sevecektir. Her türlü hava koşulunda onu dışarı çıkarabilmeniz için iyi ve kullanışlı bir tenteye ihtiyacınız olacaktır. Sağlam kumaştan yağmur geçirmeyen bir tentesi olması çok önemlidir. 

Bebek arabası çocuğunuzun ilk yıllarında dışarıda en çok kullanacağınız eşya olduğu işinizi şansa bırakmamanız ve dikkatli seçim yapmanız önemlidir. Bebeğinizin dışarıda konforlu ve mutlu olması iyi bir bebek arabasıyla mümkün olacaktır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Arabası Fiyatları

497 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kraft Bebek Arabaları
  2. Chicco Bebek Arabaları
  3. Pierre Cardin Bebek Arabaları
  4. Yoyko Bebek Arabaları
  5. Fisher-Price Bebek Arabaları
  6. BabyHope Bebek Arabaları
  7. Kanz Bebek Arabaları
  8. Sunny Baby Bebek Arabaları
  9. Inglesina Bebek Arabaları
  10. Mamas & Papas Bebek Arabaları
  11. Maxi-Cosi Bebek Arabaları
  12. Elele Bebek Arabaları
  13. WellGro Bebek Arabaları
  14. Doona Bebek Arabaları
  15. Tommybaby Bebek Arabaları
  16. Peg Perego Bebek Arabaları
  17. 4 Baby Bebek Arabaları
  18. ABC Design Bebek Arabaları
  19. Baby Care Bebek Arabaları
  20. Anex Bebek Arabaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Renk A-Z
 7. Taşıma Kapasitesi A-Z
 8. Yaş Grubu
 9. Kullanım Şekli
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/305668/60002064
Başa dön