Bebek Arabası

Kalite ve Konforun Bir Araya Geldiği Bebek Arabası Modelleri

Henüz bebek doğmadan önce araştırılmaya başlanan ve ebeveynlerin sürekli kullandığı ürünlerden biri bebek arabalarıdır. Güvenli ve ergonomik olması nedeniyle tercih edilen bu arabalar, bebeğin ve taşınması gereken eşyaların yerleştirilebileceği parçaları da bünyesinde bulundurur. Gelişen teknoloji ile birlikte çok fazla evrim geçiren ve ortaya yüzlerce farklı modelin çıktığı bebek arabaları doğumdan ilkokul çağına kadar rahatlıkla kullanılabilme fırsatı sunar.

Parkta, yürüyüşte, alışverişte ve sahil kenarı gibi birçok mekanda anne ve babaların kurtarıcısı haline gelen bebek arabaları çeşitli özelliklerinin yanında farklı tasarımlarda da üretilir. Genellikle 4 tekerlekli modellerin bulunduğu modellere 3 tekerlekli bebek arabaları da eşlik eder. Aynı şekilde ikiz ve daha fazla çocuğun taşınmasını sağlayan 6 ya da 8 tekerlekli bebek arabaları da bulunur. Satışa sunulan modeller, her markanın kendi imzasını taşıyan özellikleri ile öne çıkar. Baston tipindeki ürünler kullanımı ve kolay taşıma özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkar. Tek elle dahi taşınabilecek olan arabalar ebeveynlerin en çok tercih ettiği bebek arabası modelleri arasında yer alır. Bunların dışında travel ve çift yönlü gibi çeşitli birçok bebek arabası çeşidi de bulunur. Konforun sağlanmasına odaklanan arabalar keyifli zamanlar geçirilmesini sağlar. Farklı marka alternatifleri sunan Hepsiburada, farklı renk ve desendeki kumaş türleri ve dayanıklı malzemelerle geliştirilen ürünler sayesinde her kullanıcının ihtiyacına yanıt verir.

Mükemmel Sürüş Keyfi Yaşatan Bebek Arabaları

Çoğunlukla dört tekerlekli olarak dizayn edilen bebek arabalarının dışında farklı işlev ve özelliğe sahip olan bebek arabaları da birçok markanın ürün yelpazesi içinde yer alır. Bunlardan biri olan 3 tekerlekli bebek arabası modelleri doğum itibarıyla hem fonksiyonel hem de mükemmel bir stilin yansıtılmasını sağlar. Dört tekerlekli modellere göre daha konforlu bir kullanım olanağı sunan bu bebek arabaları, denge kurmayı ve yönlendirmeyi çok daha kolay hale getirir.  Aynı zamanda hava ile doldurulan ön ve arka lastikler 360 derece dönerek konforlu sürüş deneyiminin yaşatılmasını sağlar. Bebeklerin doğduğu andan itibaren kullanımına uygun olarak tasarlanan üç tekerlekli modellerin birçoğunda sırt bölümü bebeklerin sırtının rahat edebileceği şekilde tasarlanır. Öne ve geriye doğru ayarlanabilen farklı yatış pozisyonları da bebeklerin ihtiyacı olan konforun yakalanmasına yardımcı olur.

Dayanıklı tekerlekleri ile uzun süre kullanım imkanı sunan 3 tekerlekli bebek arabalarında 5 aşamalı emniyet kilidi sistemi kullanılır. Bu sayede bebeğinizin güvenli bir şekilde yolculuk yapması sağlanır. Ayrıca ayarlanabilir tutma sapları, ekstra güneş koruma tentesi, tekerlek süspansiyonları, suya ve kire dayanıklı rahat oturma ünitesi, şemsiye klipsleri, alışveriş sepetleri ve ayarlanabilir ayak desteği bu arabada kullanıcıları bekleyen donanımlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra kolayca katlanan modeller oldukça az yer kaplar. Böylece bebek arabası hem bagaja hem de toplu taşımalara kolayca sığar. Bazı modellerde bulunan oturma ünitesiyle birlikte katlanma özelliği ise yerleştirme aşamasının kolayca halledilmesini sağlar. Kimi modeller tek düğme ile açılabilirken kimileri de tek bir hamle de katlanabilir. Katlandığı zaman küçük el çantasına boyutuna ulaşan bebek arabaları özellikle sık seyahat edenlerin kahramanı olur. Ürünlerin büyük çoğunluğunda bulunan hafiflik, kompakt tasarım ve manevra kabiliyeti kullanılan her yer de ekstra özgürlük sunar.

Ergonomik ve Kullanıcı Dostu Travel Sistem Bebek Arabaları

Hayatı kolaylaştıran pek çok özelliğe sahip olan travel bebek arabaları her geçen gün geliştirilen ürünler arasında yer alır. Bebeklerle birlikte ebeveynlerinde konforunu gözeten modeller, huzurlu, rahat ve güvenilir bir uyuma ve seyahat etme alanı oluşturur. Alüminyum malzemeden üretilen ve ileri teknoloji ile donatılan arabalar paslanmaz gövdeleri sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Travel sistem bebek arabaları modelleri 3 ana parçadan oluşur. Yenidoğandan başlayarak 4-5 yaşına kadar kullanılan arabalar ekonomik olmaları ile kullanıcıların ilgisini çeker.  Bebek arabası setinin içinde yer alan portbebe ya da ana kucağı parçaları kolayca takılıp çıkarılır. Modeller arasında tak çıkar yapma esnasında parmakların sıkışmasını engelleyen tuşlu tasarımlardaki modellerde koleksiyonlar arasına bulunur.

Taşıma, sabit ve sallama gibi ihtiyaca göre farklı pozisyonlara giren travel sistem bebek arabalarının büyük bir çoğunluğu açık olduğunda 50x100x90 cm ve kapalı konumda 50x85x35 cm ölçülerinde olacak şekilde tasarlanır. Bu ölçüleri sayesinde seyahat sırasında taşımaya uygun olan modeller katlandığında optimum bagaj hacmine ulaşır. Tam yatabilen bebek arabasında ayarlanabilir sırt dayanağı da kullanılır. Böylece seyahat bebek arabaları uykusu gelen bebekler için adeta konforlu bir yatağa dönüşür. Ürünler farklı eğim derecesinde farklı sırt ayarının yapılmasına da imkan tanır.

Oturma üniteleri çift yönlü olarak kullanılabilen travel sistem bebek arabaları, teknik sürüş özellikleri bakımından da oldukça kolaylık sağlar. Tek nokta frenleme sistemine sahip olan arabalar tek bir hamle ile durdurulur ve eğimli yollarda güvenli bir tutuş emniyeti sunar. Dönüş hareketlerinin zahmetsiz olmasını sağlayan 360 derece dönebilen tekerlekler özel bilyeli olarak üretilir. Bu sayede sürüş anında güç kullanımı en aza indirilir ve zemin üzerinde kaygan bir sürüş gerçekleştirilir. Bu özellik sayesinde ebeveynlerin el ve kol ağrıları da azaltılmış olur. Ayrıca son yıllarda çıkan yeni modellerin ön tekerleklerinde kullanılan amortisör sistemi, gelebilecek darbelere karşı sarsıntının etkisinin azaltılmasına yardımcı olur. Bebeklerin konforunu ve güvenliğini artıran bu sistem ve bunun gibi pek çok özellik markalar tarafından sıkça tercih edilir.

Bebek arabalarında olduğu gibi ana kucağı olarak bilinen oturma ünitelerinde de taşıma, sallanma ve sabitlenme gibi üç fonksiyon bulunur. Ana kucaklarında ihtiyaca göre çıkartılabilen tente ve boyun pedi birçok rahatlığı beraberinde getirir. Herkesin kolayca monte edebilmesi için tasarlanan ana kucakları, bebek arabanın kendisinde olduğu gibi kanserojen madde içermez.

Sağlam Malzeme Yapısına Sahip Baston Bebek Arabaları

Ebeveynler yeni doğan bebeklerinin konforlu ve rahat taşınabilmesi için çeşitli birçok bebek arabasına yönelir. Bu doğrultuda tasarlanan baston bebek arabası modelleri en portatif arabaların başında gelir.

Baston tip arabalar farklı malzemelerden üretilen iskeletlerinin her iki yanında bulunan tutaçların bir araya gelmesiyle saniyeler içerisinde açılır ve kapanır. Bu özelliği sayesinde diğer bebek arabalarına nazaran çok daha az yer kaplayan modeller, otomobil bagajında ya da ev içerisinde çok küçük alanlarda bile rahatlıkla muhafaza edilir.

Dayanıklılığı ile uzun süreli kullanım vadeden baston arabaların isteğe bağlı olarak büyük boy ve kabin boy olarak farklı seçenekleri bulunur. Sırt dayama bölümü bulunan kabin boy baston bebek arabaları doğum anından itibaren kullanım imkanı sunar. Birçok bebek arabasında olduğu gibi bu tip bebek arabalarında da yağmurlu günlerde kullanılabilen yağmurluk ve güneşli günlerde güneşin gelmesini engelleyen tente gibi destek ürünleri vardır.

Kabin boy baston bebek arabalarında bulunan ekstra pedli sırt dayama bölümü sayesinde doğum anından itibaren rahatlıkla kullanılabilen ürünler arasında yer alır. Tam yatabilen modellerin alüminyum hafif gövdeleri ise bebek arabasının ebeveyn tarafından rahatlıkla taşınmasını sağlar. Uçak kabin boyuna uygun boyutu ve üçe katlanmasıyla oldukça az yer kaplayan arabalar işlevsel kullanım sunar. Baston bebek arabalarının büyüklüğünün yanında farklı ağırlık alternatifleri de bulunur. 7 ila 14 kiloya kadar ağırlık taşıyan çeşitli bebek arabası modeli vardır.

Tasarlanan baston bebek arabaları her ne kadar hafif olsa son derece sağlam malzemelerden üretilir. İskelet sisteminden kalitesini ortaya koyan modellerin iç malzemeleri de kaliteli materyaller kullanılarak imal edilir. Arabaların içerisinde yer alan destekleyici minderler bebeklerin bacak ve gövdesinin rahat etmesine yardımcı olur. Ayrıca kullanılan minderler bel ağrısı ya da uzuvların zorlanması gibi durumları oluşturmaz. Bebeklerin sabit kalmasını sağlayan kemer kısımları dahi minderlerle desteklenir. Böylece kemerler bölümü çocukların üzerinde rahatsız edici bir etki yaratmaz.

Çoklu Kullanım İmkanı Sunan Bebek Arabaları

Genel olarak tek bebeklere uygun olarak tasarlanan bebek arabası modellerinin ikiz ve üçüz bebek olmak üzere birden fazla bebek için dizayn edilen versiyonları da bulunur. Bu tasarımlar sadece ikiz bebekler için değil aynı zamanda yaş aralığı yakın olan 0-36 ayındaki kardeşler için de uygun özellikler taşır. İlerleyen yaşlarda ve çocukluk döneminde kullanıma uygun olan modeller için de arka arkaya oturumlu olan araba modelleri de üretilir. Diğer tasarımlarda olduğu gibi bu tarz bebek arabalarında da çift yönlü ayarlama sistemi bulunur. Bu sayede bebekler anneye doğru ya da anneye zıt yönlerde kolayca konumlandırılabilir.

Bebek arabalarının ana gövdesi, ekstra tekerlekler ya da mevcut olan tekerleklerin çaplarının büyütülmesiyle desteklenir. Tek bebekler için sağlanan üst düzey ergonomik ve fonksiyonel seçenekler böylece ikiz bebek arabaları için de sağlanır. İkiz bebek arabalarının fonksiyonel özelliklerinden biri olan ayak dayanağı, bağımsız ayak desteği ve bebek gözetleme penceresi ebeveynlerin işini kolaylaştıran detaylar arasında yer alır. Rahat ittirmenin sağlanabilmesi için arka tekerleklerle desteklenen modeller, tek el sürülebilme ve hafif tasarımlarıyla da ön plana çıkar. Bebekleri gövde ve bacaklardan sabitleyen çoklu güvenlik kemerleri ile tam donanımlı kullanım sunan arabalar travel sistem özelliğine sahip olacak şekilde de üretilir. Böylece bebeğiniz araç koltuğunda dahi konforun ve güvenliğin tadını çıkarmaya devam edebilir.

İkiz bebek arabaları arasında birbirinden ayrılarak tekli kullanıma uygun ürünlere de yer verilir. Özel mandal sistemi ile kolaylıkla ayrılabilen modeller, iki ayrı kişinin kullanabilmesine imkan tanır. Aynı zamanda farklı tasarımlar arasında puseti çıkabilen ürünler de bulunur. Çıkarılabilen pusetler sayesinde farklı kullanım şekillerde de kullanılabilen bebek arabaları, farklı ortamlarda oldukça işlevsel bir kullanım sunar.

Bebek Arabasında Bulunması Gereken Özellikler

Üretilen bebek arabası modelleri çeşitli değişkenlere bağlı olarak tasarlanır. Baston, 3 tekerlekli ve standart gibi farklı ürün alternatifinin bulunduğu bebek arabaları arasında seçim yaparken bebeğin yaşı, kilosu, kullanılan alan ve ihtiyaçlar büyük önem taşır. Bu kadar farklı etken her ne kadar kafa karıştırıcı olsa da dikkate alacağınız bazı püf noktalar sayesinde en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Bir bebek arabasında bulunması gereken özelliklerin en başında güvenlik gelir. Bebeğinizin güvenliğinin ve konforunun sağlandığından emin olmanın en basit yolu ise seçtiğiniz bebek arabasının sertifikalarına göz atmaktır. Belgeler arasında yer alan TS EN 1888, bebek arabasının güvenilir ve kaliteli olduğunu gösteren en önemli belgedir. Bu belge sayesinde bebek arabanızın Avrupa Birliği standartlarında üretildiğini anlayabilirsiniz. Güvenliğin oluşmasını sağlayan bir diğer güvenlik durumu da araba da kullanılan iskeletin yapısıdır. Kolay taşıyabilmek adına hafif olan bebek arabalarının bazıları dayanıksız materyallerden üretilir. Bu durum bebeğinizin güvenliğini tehdit eden çok mühim bir konudur. Bu nedenle tercih edeceğiniz bebek arabasının metal aksanının sağlamlığını test etmek için kullanılan materyalin özelliklerine göz atabilirsiniz.

Bebek arabalarında güvenliği sağlayan maddeler arasında emniyet kemeri de bulunur. Ancak sadece beli saran kemerler bebeğin güvenliğinin sağlanması için yeterli olmaz. Güvenliğin tam olarak sağlanabilmesi için hem bel bölümünü hem de omuzları saran 5 noktalı emniyet sisteminin tercih edilmesi gerekir. Güvenliğin oluşması için son olarak bebek arabasında olması gereken özellik fren sistemidir. Bebeğinizle birlikte çevredeki insanlar için de hayati bir özellik olan bu konuya kesin olarak dikkat etmeniz gerekir. İyi frenleme sistemi bulunmayan modeller yokuş aşağı gidildiğinde bebeğinize ve size oldukça zor anlar yaşatabilir. Bu nedenle bebek arabalarında kesinlikle fren sistemi bulunmalı ve bu modeller üzerinden seçim yapmalısınız.

Her Bütçeye Hitap Eden Bebek Arabası Fiyatları

Bebekleri ve ebeveynleri eve kapalı kalmaktan kurtaran bebek arabalarının fiyatları modeline, özelliğine, markasına ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Kullanıcıların memnuniyetini daha da arttırmak için teknolojik ve fonksiyonel modeller üreten markalar, bebek arabasıyla birlikte satılan puset sayısına ve kumaş niteliğine göre farklılaşan bir fiyat politikası izler. Fiyatlandırmada göz önüne alınan bir diğer etken ise ürünün üretiminde kullanılan materyallerin kalitesidir. Diğer modellere göre dayanıklılığı ile ön plana çıkan modellerin fiyatlarında da farklılıklar gözlenir. Dayanıklı tasarımların normalden çok daha uzun süre kullanılabilmesi kullanıcıların bütçesine de katkı sağlar. Bu nedenle dayanıklılık faktörü en önemli etmenler arasında görülür.

Bebek arabalarının modelden modele fiyatlarının değişmesinde etkili olan bir diğer faktör ise ürünün oturma alanda sunduğu özelliklerdir. Bu noktada ise bebek arabasında tercih edilen sünger pedler ve kumaş kalitesi ön plana çıkar. Özellikle bebeklerin hassas ciltlerine özel olarak tasarlanan antibakteriyel, nefes alan ve koruyucu olan süngerler arabaların maliyetinin daha yüksek olmasına neden olur. Bu ve bunun gibi pek çok faktör bebek arabalarının fiyatlarını etkiler.

Çeşitli model arasından seçim yaparken karar verilmesi gereken ilk nokta, ihtiyaca uygun olan bebek arabasının hangisi olduğudur. Ebeveynlerin karar verme evresinde beklentiler, bebeklerin ihtiyaçları ve rutin hayat alışkanlıkları doğru şekilde belirlenmeli ve bu doğrultuda seçim yapılmalıdır. Sizin için en doğru arabanın hangisi olduğuna karar verdikten sonra ise materyal yönünden de bir seçimde bulunmanız gerekir. En son fiyat aşamasında ise karşılaştırma yaptıktan sonra satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Geniş bir fiyat aralığına sahip olan bebek arabaları bütçeleri zorlamayan ve kullanıcı dostu olan ürünlerdir.

Bebek arabaları bebek kaç aylık olduktan sonra kullanılmaya başlanır?

Bebek arabaları tam yatabilen modellerin dışında 6 aylık ve daha büyüklerin kullanımı için uygundur. Kafalarını tutamayan bebekler için bebek arabası yerine bebek arabasına takılan pusetler daha konforlu bir kullanım imkanı sunar.

Satın alınan bebek arabası kaç yaşına kadar kullanılabilir?

Farklı birçok modelin bulunduğu bebek arabalarının taşıma kapasitesi modelden modele değişiri. Ancak bir bebek arabası maksimum 36 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Bunun için de en fazla 5-6 yaşına kadar bebeğinizi bu arabalarda taşıyabilirsiniz. Sağlamlığı ve uzun süreli kullanımı ile en ideal modeller genellikle seyahat tipi bebek arabalarıdır.

Bebek arabaları yıkanabilir mi?

Sürekli kullanıma maruz kalan bebek arabaları en fazla bakteriyi barındıran eşyalar arasında yer alır. Yetişkinler kadar güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olan bebeklerin hijyenini sağlamak adına bebek arabalarının temizliği büyük önem taşır. Arabanın kumaş kısımlarını çamaşır makinesinde yıkayabilir, kumaş dışında kalan kısımları nemli ve sabunlu bez yardımıyla silebilirsiniz. Aynı şekilde bebek arabalarının tente kısmı da yıkanabilir. Temizlik işlemi sonrasında paslanma ve küflenmenin oluşmaması için ürünün tamamen kuruduğundan ise emin olmalısınız.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Arabası Fiyatları

782 ürün listeleniyor
Kraft
Chicco
Cybex
Kanz
JOIE
Maxi-Cosi
Prego
4 Baby
Anex
BabyHope
Baby Care
Pierre Cardin
Greentom
Tommybaby
Baby Home
Lorelli
Mamas & Papas
Baby2go
Prava
Bagi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 782 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?