Banyo Termometresi

En değerli varlığınız olan bebeklerinizin sağlıklı gelişimi ve büyümeleri için son derece önem taşıyan oda sıcaklığı ve ortamın nem değerini ölçmek için bebek derecesi kullanabilirsiniz. Bebekler için oda sıcaklığı 21 ile 24°C (santigrat derece) arasında olmalıdır. Yenidoğan bebeklerin ilk bir ayda ısı kayıpları daha yüksek olduğu için oda sıcaklığının 22-23°C arasında olması, bir aydan büyük bebekler için ise oda sıcaklığının 21-22°C arasında olması oldukça uygundur. Odanın nem oranı ise yüzde 40'tan az ve yüzde 60'tan fazla olmamalıdır. Yüzde 50 nem oranı bebekler ve diğer herkes için oldukça uygun bir değerdir.

Bebek odaları için üretilmiş oda sıcaklığı ve nem ölçme cihazları genellikle saat ve alarm gibi ek özellikler barındırmasının yanı sıra masaüstü kullanılabilen modelleri gerektiğinde farklı odalara da rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Bebek dereceleri genellikle hem santigrat derece (°C) hem de fahrenhayt/fahrenheit (°F) birimlerinde ölçüm yapabilmektedir. Bebek derecenizi ilk açtığınızda Türkiye standartlarına uygun şekilde santigrat derece (°C) olarak ayarlandığından emin olmayı ve kullanım kılavuzunu okumayı unutmayınız.

Bebeğinizin sağlığı ve çevremiz için daha güvenilir olan cıvasız klasik termometreler ile oda içi dijital termometreler, hem oda sıcaklığı hem de nem miktarı hakkında sizlere bilgi verebilir. Isı ve nem ölçer oda içi termometreler ile çocuğunuzun bulunduğu oda hakkında yüksek doğruluklu değerler elde edebilirsiniz. Oda ısı ölçerinizden daha sağlıklı veriler almak için aşırı sıcaklık değişikliklerinden, doğrudan gelen güneş ışığından ve soba, radyatör gibi çok yakın ısı kaynaklarından korumayı unutmayın.

Çocuğunuzun vücut sıcaklığını ölçmek için koltuk altı, rektum veya ağızdan ölçüm yapan klasik termometreleri tercih edebileceğiniz gibi kulak içinden ölçüm yapan veya temassız kızılötesi termometreleri de tercih edebilirsiniz. Temassız, alından kızılötesi (infrared) ateş ölçerleri bebeklerinizde güvenle ve pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Birçok model saniyeler içinde yüksek hassasiyet ile ölçüm yapma kapasitesine sahiptir. Vücut sıcaklığını sürekli olarak takip etmek isterseniz daha önceki ölçümleri kayıt altına alan modelleri de tercih edebilirsiniz. Böylelikle son ölçümleri karşılaştırarak vücut sıcaklığının düşme veya yükselme eğiliminde olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Vücut sıcaklığının artması ve hastalık belirtilerinin görünmesi durumunda odanın sıcaklığının ve nem değerinin bilinmesi oldukça önemlidir. Kuru ve sıcak hava bebeğinizin solunumunu zorlaştıracağı gibi burun tıkanıklığına neden olabilir ve bebeğinizin uyku düzenini de bozabilir. 

Bebeklerde vücut ısısı 36-37.5°C arasında normal kabul edilir. Vücut sıcaklığı 37.5'un üstüne çıktıysa dikkatli olunmalıdır. Gün içerisinde farklı sebeplere bağlı olarak da değişiklik gösterebileceği için kolay ölçüm yapan bir ateş ölçer ile belirli aralıklarla ölçüm yapmanız hayli yol gösterici olacaktır. Ateşin düşmemesi durumunda hemen doktora başvurmayı unutmayın.

Birçok uzaktan kızılötesi ateş ölçer aynı zamanda ortam ısısını ölçme, mama sıcaklığını ölçme ve banyo su sıcaklığını ölçme gibi seçenekler de sunmaktadır.

Bebeklerin vücut sıcaklıkları ve oda ısılarının yanında banyo yaptıkları suyun sıcaklığı da oldukça önemlidir. Dijital banyo termometreleri ile bebeğinizin banyo suyu sıcaklığının 36.5 ile 38°C arasında olup olmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Suda yüzen, oyuncak güvenlik standartlarına uygun derece modelleri ile her yaştaki bebeğinizin banyo yaparken oynayabileceği güvenli ve eğlenceli bir oyuncağa da sahip olursunuz.

Banyo termometreleri her zaman kullanıma hazır olup, suyun içerisine bırakmanız yeterlidir. Küveti doldururken termometreyi baştan su içine koymanız su sıcaklığını ayarlamak için işinizi kolaylaştıracak ve su sıcaklığı hızlı ve doğru bir şekilde belirlenecektir. Banyo termometreleri genel olarak 10 ile 45 santigrat derece arasındaki sıcaklıkları ölçmek için uygundur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Derecesi Fiyatları ve Modelleri

123 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 123 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?