Şapka, Atkı ve Bereler

Bebeklerin son derece hassas olan kafa ve kulak bölgelerini soğuk havanın olumsuz etkilerinden koruması için üretilen bebek şapkaları, aynı zamanda sıcak havalarda da koruma sağlar. Bununla birlikte bebek bereleri ve atkıları da annelerin sık tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Bebek bereleri ve atkıları ise soğuk kış aylarında, bebeklerin üşümesini engellemek amacıyla üretilir. Kız ve erkek bebekler için çok fazla renk ve desen alternatifi sunan söz konusu giyim eşyaları, penye bebek şapkası gibi kumaş seçenekleri ve kışlık bebek şapkası gibi mevsime uygun modelleri ile dikkat çeker. Anne ve babaların tek tek satın alabilecekleri söz konusu ürünlerin bebek atkısı ve şapkası gibi iki üründen meydana gelen takım versiyonları da vardır. Yerli ve yabancı birçok marka tarafından titiz bir üretim süreci sonunda ebeveynlerin beğenisine sunulan söz konusu bebek giyim eşyaları, fiyat açısından bütçe dostu seçenekler sunması ile dikkat çeker.

Bebek Şapkası Özellikleri

Yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı ürün çeşidi bulunan bebek şapkalarında, ilkbahar ve yaz ayları için ince, pamuklu kumaşlar tercih edilirken kış ve sonbahar ayları için ise polar ve yünlü kumaşlar kullanılır. Örneğin, bebek şapkası yazlık modeller daha çok penye kumaşlardan elde edilir. Bebekleri sıcak havanın yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden de koruması için tasarlanan söz konusu şapkalar, bebek güneş şapkası olarak da adlandırılır. Kulaklı, bağlamalı, ipli bebek şapkası gibi farklı model seçenekleri sunan söz konusu giyim ürünleri, güneşin tepede olduğu sıcak yaz günlerinde de bebeklerin konforlu bir şekilde dışarı çıkabilmesine yardımcı olur. Dolayısıyla, bebeklerde bere kullanımı, sıcak-soğuk hava, rüzgar ve güneşin zararlı etkilerine karşı koruma sağlayacağı için oldukça önemlidir.

Soğuklardan koruması için üretilen kışlık bebek şapkası modelleri ise soğuk hava ve rüzgarı geçirmeyecek niteliktedir. Polar gibi ısı yalıtımı sağlayan kumaşlar ile sıcak tutması ile bilinen yünlü kumaşlardan üretilen bebek şapkaları, aynı zamanda yağış sırasında bebeğin yüzünün ıslanmasını da engeller. Tüm bunların yanı sıra yeni doğan bebek şapkası olarak adlandırılan ve dünyaya yeni gelen miniklerin vücut ısısını sabit tutmak için kullanılan şapkalar da vardır. Genellikle pamuklu kumaşlardan üretilen ve şekil olarak daha çok bere görünümünde olan ürünlerin hem evde hem de ev dışında kullanımı söz konusudur. Genel olarak çok fazla renk ve desen seçenekleri ile ebeveynlerin beğenisine sunulan bebek şapkaları, kumaş ve model farklılıkları nedeniyle farklı işlevlere de sahip olabilir.

Bebek Bere Modelleri

Soğuk aylarda bebeklerin vücut ısısını sabit tutmak ve üşümelerini önlemek için kullanılan bebek bereleri, özellikle çok fazla saçı olmayan veya ilk saçları yeni dökülmüş olan bebekler için oldukça önemlidir. Bir aksesuardan çok ihtiyaç olan bebek şapka bere ürünleri, doğru kullanıldığında bebeklerin hasta olmasını önlemeye yardımcı olur. Soğuk kış günlerinde bebek triko, yün, polar bere modelleri tercih edilirken yenidoğan bebekleri için yazlık bere modelleri de bulmak mümkündür. Bebek yazlık, kışlık bere olarak adlandırılan bu giyim ürünleri, bebeğin doğumunun ardından ilk birkaç ay içinde yoğun olarak kullanılır. Yaşını doldurmuş olan daha büyük bebekler için bere tasarımları, yenidoğan berelerine kıyasla kumaş, ölçü ve genel tasarım açısından farklılık gösterir. Örneğin, yenidoğan bereleri genellikle beyaz, toz pembe, açık mavi gibi soft renkler ve eğlenceli desenler içerirken daha büyük bebekler için koyu renk bereler bulmak da mümkündür. Söz konusu giyim ürünleri arasında en sık tercih edilenlerden biri de bebek siyah bere modelleridir.

Bebeklerin kafa çevresinin ölçülerek bulunan bebek bere ölçüleri, bebeklerin kaç aylık olduğuna göre farklılık gösterir. Örneğin, yenidoğan bebeklerde baş çevresi ortalama 33-36 cm iken, 3-6 aylık bebeklerde 36-43 cm, 6-12 aylık bebeklerde ise 41-48 cm’dir. Bebeklere bere alınacağı zaman söz konusu ölçülerin mutlaka dikkate alınması önerilir. Öte yandan bebek takımı olarak adlandırılan ve bere/şapka ve atkıdan meydana gelen bebek takımı modellerinde atkı ölçülerinin de bebeğin boyuna uygun olması önerilir.

Bebek Atkı Modelleri

Bebekleri soğuk havanın olumsuz etkilerinden korumak için şapka ve bereler tek başına yeterli olmayabilir. Özellikle rüzgarlı ve yağışlı havalarda dikkat edilmediğinde kolaylıkla üşütebilen bebeklerin boyun ve göğüs kısımlarının koruma altına alınması için bebek atkısı kullanılır. Yetişkin atkılarının minyatür versiyonları olan bebek boyun atkısı modelleri, kalın yünlü kumaşlar yerine pamuklu kumaşlar ve bebek yünlerinden elde edilir. Söz konusu bebek atkı modelleri arasında polar kumaştan üretilenler de vardır. Bebek boyun atkısı ürünlerinde en önemli olan konu, atkı kumaşının bebeğin narin cildi ile uyumlu olmasıdır. Bu nedenle uzun ve sert ipliklere sahip yünlü atkılar yerine ekstra yumuşak dokulu kumaşlar tercih edilir. Soğuk günler için üretilmiş olsa da penye bebek atkısı olarak adlandırılan ve ince penye kumaşlardan elde edilen atkılar da vardır.

Yetişkinlerde 160 cm olarak üretilen atkılar, bebekler için ortalama 70 cm’dir. Bununla birlikte daha kısa ve uzun bebek atkıları bulmak da mümkündür. Ebeveynlerin kullanım alışkanlıklarına uygun olarak farklı alternatifler sunan bebek atkısı ölçüleri, bebeğin ayına ve yaşına bağlı olarak değişir. Özellikle takım olarak anne ve babaların beğenisine sunulan bebek atkı bere modelleri, belirli yaş gruplarına uygun ölçülerdedir. Dolayısıyla bebek atkı bere takımları alırken, bebeğin yaş grubuna uygun olduğuna dikkat etmekte fayda vardır.

Bebek Şapka, Atkı ve Bere Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından pek çok farklı model ve kumaş seçenekleri ile anne-babaların beğenisine sunulan bebek şapka, bere ve atkı ürünleri, bütçe dostu fiyatları ile dikkat çeker. Bununla birlikte bebek şapka ve bebek bere modelleri, tıpkı bebek ayakkabı ve kaban çeşitleri gibi kumaş ve modele göre farklılık gösterebilir. Örneğin, özel bebek yünleri kullanılarak üretilen bebek yün bere modelleri ile penye kumaş kullanılan penye bebek bereleri farklı şekilde fiyatlandırılır. Dolayısıyla bebek atkı bere satın almadan önce, bebeğin yaşına, ölçülerine uygun olup olmadığı kontrol edilirken mevsime uygunluğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Siz de bebeğiniz için yeni şapka, bere ve atkı modelleri ile tanışmak istiyorsanız, farklı mevsimler için üretilmiş birçok bebek şapka ve berelerini yakından inceleyebilir, bebeğiniz için uygun olan dilediğiniz ürün için hemen sipariş oluşturabilirsiniz

Bebeklere şapka, bere ve atkı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Mevsime uygun malzemelerden üretilmiş olması gereken bebek şapkaları ve bereleri, bebeğin kafa ölçüsüne de uygun olmalıdır. Ayrıca, çok fazla sıkmaması ve bebeğin her hareketinde düşecek kadar da bol olmaması da şapka ve bere seçiminde oldukça önemlidir. Bebek atkılarının ise bebeğin cildine zarar vermeyecek narin kumaş ve ipliklerden üretilmiş olması tavsiye edilir.

Bebek şapka, bere ve atkıları nasıl yıkanmalıdır?

Genellikle narin kumaş ve yünlerden elde edilen bebek şapka, atkı ve bereleri, 30 derecenin altındaki suda hassas ve narin giysiler için uygun olan yıkama programında yıkanmaya uygundur. Bununla birlikte yüksek olmayan sıkma devri tercih edilerek söz konusu giyim eşyalarının deforme olması da önlenebilir.

Bebeklere ne zaman şapka takılmalıdır?

Hem sıcaktan hem de soğuktan koruyan bebek şapkaları, doğru zamanda takılmadığında bebeklerin bunalmasına veya üşümesine neden olabilir. Havanın 16 derecenin altında veya 22 derecenin üzerinde olduğu zamanlarda kullanılması önerilen farklı modellerdeki şapkaların, mevsim koşullarına uygun kumaşlardan yapılmış olmasına da özen göstermek gerekir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Şapkaları, Atkıları ve Bereleri

49 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 49 ürün
DSACategoryId/2147483639/60000710/301152/60007304/23045486