DDR4 Bellek Ram

Bilgisayarlar günümüzde oldukça sık olarak kullanılan teknolojik cihazlardır. Hemen hemen herkesin bir bilgisayarı olduğunu söylemek şu günlerde mümkündür. Bilgisayarlar pek çok sebepten dolayı kullanılabilir. Kimileri iş için kullanırken, kimileri oyun için kullanmayı tercih edebilir. Günlük kullanım için de sık sık tercih edildiği görülür. Aslında bilgisayarlar üzerinden yaptığınız çoğu işlemi, içerisinde bulunan ram aracılığıyla sürdürebilirsiniz. Ram bilgisayarda olmasaydı programlarınızı kullanamaz, dosyalarınızı açamaz ve videolarınızı bile çalıştıramazdınız. Aslında bu kadar temel olan bir parça hakkında hepiniz yeterli bilgiye sahip olmayabilirsiniz. Ram, bilgisayarınızın kullanım anında ulaşması gereken tüm verilere çok hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayan sistemdir. Cihazınızın modeli ne olursa olsun, her cihazda mutlaka ram bulunur. Farklı özelliklere sahip ram türleri vardır. Son zamanlarda en yaygın olan ram türü DDR-Ram çeşitleridir. Bu ram de kendi bünyesinde DDR2, DDR3, DDR4 ve DDR5 olmak üzere farklı modellerini barındırır. Bunlar arasında en iyisinin ddr4 bellek ram olduğu söylenebilir. Bu ram türünün verileri işleme hızı saniyede 25 gigabayttır. Bu sebeplerden ötürü son zamanlarda en çok tercih edilen ram olmuştur.

DDR4 Ram Laptop

Çağın bir getirisi olarak insanlar gündelik yaşamlarında teknolojiyi oldukça fazla kullanır. Bu, genelde telefonlar ve bilgisayarlar aracılığıyla olur. Kullanım olarak en sık tercih edilen bu iki ürüne hemen hemen her alanda rastlayabilirsiniz. Bu cihazların tercihinde dikkat edilen bazı teknik özellikler vardır. Bilgisayar almak isteyen birinin baktığı ilk detay muhtemelen cihazın ram bilgisi olacaktır. Ram bilgisayarlar üzerinde yapabileceğiniz her işlemi etkileyebilecek bir parça olarak seçimlerinizde de çok önemli bir konuma sahip olur. Sizler de kendiniz için alacağınız bir laptopta bu ayrıntıya önem verebilir ve ddr4 ram laptop modelini seçebilirsiniz. Bu ram tipi son zamanların en ideal ram tipi olarak görülür. Bu ram, öncekilerle karşılaştırıldığında çok daha hızlı olduğu görülür. Sağladığı bekleme modu özelliği sayesinde cihazınızın daha az güç tüketmesini sağlar. Bu da cihazınızın daha az ısınmasına ve pil ömrünün de bu vesileyle artmasına sebep olur. Bu nedenle sahip olacağınız laptop ddr4 ram 8 gb sayesinde cihazınızın performansını da arttırmış olursunuz. Bu ram sayesinde enerji tüketiminizi azaltmış olursunuz ve bu da cihazın pil ömrünü uzatan önemli etkenlerdendir. Cihazınızı daha günlük olarak ya da iş amacıyla kullanıyorsanız daha düşük ram modelleri de tercih edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ddr4 ram laptop 4 GB seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

DDR4 Ram Masaüstü

Bazı kişiler masaüstü bilgisayar kullanımını tercih eder. Zamanın ve teknolojinin etkisiyle birlikte birçok farklı özelliklere sahip olmuş masaüstü bilgisayarlar aracılığıyla da işlerinizi halletmeniz son derece kolaydır. Bu bilgisayarlar zaman zaman oyun amacıyla tercih edildiği gibi zaman zaman da iş amacıyla kullanılır. Diğer cihazlarda olduğu gibi bu bilgisayarların da tercih edilebilirliğini gösteren özelliklerin başında ram kalitesi gelir. Yeterli ram özelliğine sahip olup olmadığı bir cihaz için verilecek kararın büyük bir kısmını oluşturur. Siz de oldukça hızlı bir şekilde çalışan bir cihaza sahip olmak istiyorsanız ddr4 ram masaüstü modelleri arasından beklentileriniz doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. Bu ram türleri için farklı ram kapasiteleri de bulunur. Ram kapasitesine bağlı olarak bilgisayarınızın çalışma hızı da belirlenmiş olacaktır. Kullanım hızınız direkt olarak etkileyen bu seçim noktasında sizler de en doğru tercihi yapmak isteyebilirsiniz. Bilgisayarınızdan oldukça profesyonel bir şekilde verim almak istiyorsanız ddr4 ram 32 gb modelini tercih edebilirsiniz. Bu ram aracılığıyla işlemleriniz oldukça hızlanır ve kolaylaşırken aynı zamanda bilgisayarınız pil ömrü de uzamış olacaktır. Hem sizi hem de cihazınızı düşünen ddr4 ram modelleri sayesinde kaliteli bir kullanıma sahip olmuş olursunuz.

DDR4 Ram Avantajları

Eski ram tiplerine göre oldukça yüksek kapasiteli olan bu ram sizler için birçok avantaj sağlar. En temel haliyle düşünüldüğünde, ram bir bilgisayarın kullanım hızını belirleyen etkendir. Bir bilgisayarı tercih ederken bakılan noktaların başında hız detayı yer aldığı da düşünüldüğünde, ram modelinin oldukça önemli olduğu söylenebilir. Son zamanlarda, modern bilgisayarlar üzerinde kullanılan ddr4 ram de sizler için birçok avantaj sağlar. İlk olarak bu ram türleri daha yüksek hız oranına sahiptir. Tüm standart ddr4 ram’lerin çalışma hızı 2400 MHz’dir. Bu hız bilgisayarınız için daha hızlı açılma işlemi sağlar. Aynı zamanda bilgisayarınız daha düzgün bir şekilde çalışacak ve çoklu görevleri daha sağlam bir şekilde tamamlayabilecektir. Bu ram türleri daha az enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu da cihazınızın daha az ısınması demektir. Kaliteli bir bilgisayar kullanma süreciniz için oldukça önemli olan ve bu süreci doğrudan etkileyen bu parçaların seçimi oldukça önemlidir. Siz de seçimlerinizi tüm bunları göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

DDR4 Ram Fiyatları

Ram kapasitesi bir cihaz için önemsenecek noktaların başında yer alır. Uzun süreli kullanım sağlayacağınız bu cihazlar için doğal olarak en kaliteli seçimi yapmak istersiniz. Bu durumda bilgisayarınız için ram seçiminizi son zamanların gözdesi olan ddr4 ram modelleri arasından yapabilirsiniz. Bu ram modelleri modern bilgisayarlarla uyumludur. Ram direkt olarak bilgisayarınızın çalışma hızını etkilediğinden, bu konu için farklı seçenekler üzerinde durabilir ve sizin için en uygun olacak modele karar vermeye çalışabilirsiniz. Ddr4 ram modelleri de kendi arasında farklılıklar gösterir. Bu farklılıklar ram kapasitesine bağlı olarak değişir. Bu kapasitenin artması ram hızının da arttığını gösterir. Aralarında bu şekilde bir doğru orantı vardır. İhtiyacınız ya da isteğiniz doğrultusunda seçim yapabilmeniz için tarafınıza farklı seçenekler sunulur. Bu ram’ler 4 gb, 8 gb, 16 gb ve 32 gb olarak farklı kapasitelerde sunulur. Kapasite hız orantısını düşündüğünüzde 32 gb ram ile en hızlı çalışma verimi sağlayabilirken 16 gb kapasiteli bir ram ile buna göre daha düşük bir hızda verim kazanırsınız. Ram seçerken öncelikle istediğiniz çalışma hızını netleştirmektir. Ram’ler masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için ayrı olarak üretilir. Her ikisi için de farklı seçenekler var olduğundan, seçiminizde bilgisayar türünüz de etkilidir. Tüm bu detayları göz önünde bulundurarak bir seçim yapabilirsiniz. Tüm bunların sonrasında ddr4 ram fiyatları hakkında detayları merak etmeye başlamış olabilirsiniz. Fiyatlar, detaylandırılan tüm bu özellikler göz önüne alınarak belirlenmektedir. Oldukça kaliteli ve hızlı bir bilgisayar kullanımı için ihtiyacınız olan ram kapasitesini belirledikten sonra sizler de seçimlerinize en uygun fiyatlarla buradan ulaşabilirsiniz. Bütçenizi aşmayan fiyatlar sayesinde aradığınız hızı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

DDR4 Ram Tipi Nedir?

Bu ram tipi ‘dördüncü nesil çift veri hızı’ anlamında kullanılır. Önceki ram modellerine göre daha yüksek parça yoğunluğu ve düşük voltaj özellikleriyle daha hızlı bir ram tipi olarak ön plana çıkar. 

DDR4 RAM DDR3 Ana Karta Takılır Mı?

Bu iki farklı ram birbirlerinin yerine kullanılamazlar. Modern bilgisayarlar DDR4 ram uyumludur. 

DDR3 ile DDR4 Aynı Anda Kullanılabilir Mi?

Hayır, kullanılamaz. Farklı belleklerin bir arada çalışması mümkün değildir. Bilgisayara ait anakara ve işlemciler yalnızca bir belleği destekleyebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DDR4 Bellek Ram Fiyatları

1696 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 28 / 1696 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?