4 GB Bellek Ram 

Akıllı telefon, oyun konsolu, tablet ve bilgisayar gibi elektronik cihazların geçici olarak hafızaları bellek ramler ile artırılır. Elektronik cihazların performans ve hızlarının artırılmasında ramlere ihtiyaç duyulur. Ev, ofis, oyun vb. kullanımlara özel tasarlanmış ürünlerdir. Bellek Ram, elektronik cihazların demirbaş parçaları arasında yer alır. Cihazlara bilgileri geçici olarak depolayıp onların performansını yükseltir. 4 GB bellek Ram; oyun, çeşitli programlar, web tarayıcı şeklindeki cihazların içindeki programların hızlıca çalıştırılmasını sağlar. Cihazların hafızasına bilgileri kaydederek açılan programların düzgün çalıştırılmasını ve onlardan verim alınmasını sağlar. Ram, elektronik cihazlar çalıştırılırken onların hafızasına bilgileri depolar. Elektronik cihazlar kapatıldıktan sonraysa bilgiler kendi içinde sıfırlanmaya başlar. Cihazın diğer kullanımındaysa bilgileri tekrar depolamak için bellek kendini hazırlamaya başlar. 

4 GB Bellek Ram Çeşitleri

4 GB bellek Ram cihazı bilgisayar, akıllı telefon, notebook ve tabletlerin performansını yükseltir. Bu cihazlar hem iş hem de özel hayatın bir parçası haline gelmiştir. Bundan dolayı bu cihazların sorunsuz çalışması çok önemlidir. Gündelik ve iş yaşamında işlerin aksamamasında 4 GB bellek ramler önemli rol oynar. 4 GB bellek Ram masaüstü bilgisayarlara özel üretilen modeller ekran kartının Rami ile uyumlu olursa bilgisayardaki oyun performansını da artırır. ramlerin boyutları DDR çeşitlerine göre tasarlanır. DDR1; 200 ile 400 MHz olarak çalışır. 4 GB Ram DDR2; sunum hazırlama ve yazı yazma şeklindeki günlük işler için kullanılır. 400-1066 MHz aralığında dizayn edilmiştir. Ayrıca bu bellek Ram çeşitleri, çift kanal mimarisinden oluşur. Bundan dolayı Ram içindeki hücreler çok hızlı çalışır. 4 GB bellek Ram DDR3 çeşitleriyse; 800- 1860 MHz aralığında çalışır. Bu bellek ram çeşidinde bilgisayarda programlar çok kolay çalışır. 4 GB bellek Ram DDR4; güç tasarrufu özelliğiyle dikkat çeker. Tablet ve akıllı telefonlarda pil tasarrufu sağlar. DDR4’ler 1.2V güç harcarlar. Aynı zamanda “Deep Power Down” teknolojisiyle üretilmişlerdir. Cihaz açık olduğu halde belirttiğimiz özellikten dolayı %45 pil tasarrufu sağlar. 3000- 3200 MHz yüksek performanstan oluşurlar. 4 GB ram 3200 MHz; yüksek grafikli oyunların çok iyi oynanmasını sağlar. Birçok fonksiyona sahip programların kullanımında da cihazlara zarar vermeden kullanıcının işlerini halletmesini sağlar. 

4 GB Bellek Ram Özellikleri

4 GB bellek ram çeşitleri birçok özelliği içinde barındırır. Veri depolama malzemesi olarak ifade edilen bellek ramler özelliklerinden dolayı kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. 4 GB bellek ramlerin özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Elektronik cihazların verimli ve yüksek çalışmasını sağlar. 
  • Laptop ve masaüstü bilgisayarlar için ayrı ayrı üretilirler.
  • Birçok cihazda uyumlu çalışırlar.
  • Küçük dikdörtgen şeklinde satışa sunulurlar. 
  • Üzerlerinde birbirinden farklı adres kodları yer alır.
  • Bellek Ram’lerin içlerinde birkaç tane kutuya benzer bölme vardır. Kutuların içerisindeki hücrelerin görevi Hertz akımını birbirine aktarıp bilgisayardaki işlemleri de kendi hafızasına aktarır. 

4 GB Bellek Ram Fiyatları

4 GB bellek ram cihazı çeşitleri elektronik cihazların çalışma hızını direkt etkiler. Yalnız bellek ramler hard disklerin yaptığı gibi depolama işlemini kalıcı yapmaz. 

4 GB bellek ramler günlük hafıza depoları şeklinde çalışır. Her elektronik cihaz çeşitlerinde bulunurlar. Fakat kullanıcılar cihazlarının hızını yükseltmek adına sonradan da satın alabilir. Fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Bellek ramin tasarımı, fiyatı etkiyen en önemli unsurdur. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar için bellek ramler ayrı tasarlandığı için bunlarda farklı fiyatlandırılır. Ayrıca markadan markaya da fiyat farklılıkları görülür. Bellek kapasitesi, işlemci çekirdek sayısı ve işlemcisine göre ayrı fiyatlandırılır. 4 GB bellek ramler geniş ürün yelpazesine sahiptir. Fiyatlandırma da ürün modellerine ve özelliklerine göre yapılır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

4 GB Bellek Ram Fiyatları

329 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
RAM Hızı
Toplam 24 / 329 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/47/47