Bio-Oil, özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde doğuma veya bedensel büyümeye bağlı olan çatlak oluşumunu engellemeye, cildin nem dengesini korumaya ve cilt lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir cilt bakım yağıdır. Cildine önem veren ve pürüzsüz bir görünüm isteyen kişiler için kolay emilen özel formülü sayesinde pratik bir kullanım sağlar. 

Kusursuz bir cilt için yüzyıllardır kadınların güzellik sırrı olan doğal yağ bileşenlerini içeriğinde barındıran Bio-Oil, yaşlanma etkileri olan kırışıklık ve ince çizgilerin, yara izlerinin, çatlakların ve lekelerin azalmasına yardımcı olan bir üründür. 

Bio-Oil'in Etkileri Nelerdir?

Bio-Oil cildin esnekliğini artırmak, çatlak izlerinin oluşumunu azaltmak için hamilelik ve hızlı bedensel büyüme dönemlerinde cildi destekler. Yara izlerinin görünümünün iyileşmesine, eklemler ve diğer hareketli alanlardaki yara dokusunun esnekliğinin korunmasına yardımcı olur. Cildin rahatlaması ve pürüzsüz görünmesi için kuru cildi nemlendirir. Hormonal dalgalanmalardan ve güneş ışığınının etkilerinden kaynaklanan lekelerin görünümünün iyileşmesine yardımcı olur. İçeriğindeki A vitamini sayesinde ince çizgilerin görümümünün azalmasında, kırışıklık problemi olan yüz ve vücut bölgelerinin pürüzsüzleşmesinde ve sıkılaşmasında etkili olur. İklim koşullarından, soğuk havadan ve sert rüzgardan kaynaklanan etkenlerden dolayı doğal nem dengesini kaybeden cildin nem kazanmasına yardımcı olur.

Bio-Oil'in Özel Formülünde Neler Var?

Bio-Oil, cilt sağlığına ve görünümüne faydalı olduğu bilinen temel bitkisel yağlar ve vitaminlerin bir karışımı ile formüle edilmiştir. Bio-Oil daha etkili olabilmesi ve hızlı emilebilmesi için sadece yağ formunda bulunur. Ciltte kolayca emilebilmesi için PurCellin Oil adı verilen bir bileşen içerir. Bio-Oil hipoalerjeniktir ve hassas ciltler için uygundur. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bio-Oil ambalajları geri dönüştürülebilir malzemeden ve sürdürülebilir orman yönetimi uygulamalarına uygun olarak üretilmiştir.

İçeriğinde bulunan diğer bileşenler şu şekildedir:

- A Vitamini: Cildin dokusunu ve esnekliğini geliştirneye, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.

- E Vitamini: Epidermisin yani cilt derisinin üst bölümünün nem içeriğini artırırarak böylece cildi daha pürüzsüz, yumuşak ve esnek yapar.

- Calendula Oil: İçeriğindeki antioksidan sayesinde yeni cilt hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur.

- Lavanta Yağı: Cildi sakinleştirir ve rahatlamasını sağlar.

- Biberiye Yağı: Antiseptik özelliği sayesinde cildin canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

- Papatya Yağı: Hassas ciltler için rahatlatıcı özelliği sayesinde cildi sakinleştirir.

Bio-Oil Nasıl Uygulanır?

Yağ tamamen emilinceye kadar yüz veya vücut üzerinde parmak uçlarıyla dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. Etkili olabilmesi için en az üç ay boyunca günde iki kez uygulanması önerilir. Bio-Oil'i yara izinde cilt tamamen iyileştiği zaman doktora danışarak kullanmak güvenlidir. Açık yara, kesik ve çizik üzerine uygulanması önerilmez. Her cilt tipi farklı olduğu için Bio-Oil'in etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Yeni oluşan çatlaklarda daha etkili olmasına rağmen düzenli kullanımla eski çatlaklar üzerinde de etkilidir. Cildin üzerinde yağın maksimum emilimi için Bio-Oil'in nemlendiriciden önce kullanılması önerilir. Hamileler gebeliğin 4.ayından itibaren günde iki kez göbek bölgesine, kalçalara, göğüslere, bel bölgesine, üst bacaklara ve çatlak oluşabilecek tüm bölgelere dairesel hareketler yaparak uygulayabilir. Emzirme döneminde meme uçlarında kullanılması tavsiye edilmez. Bio-Oil'i banyo yaptıktan sonra cilde herhangi bir ürün uygulamadan önce kullanabilirsiniz. Nadir de olsa karşılaşılabilen cilt tahrişi durumunda kullanımın durdurulması tavsiye edilir. Göz temasından kaçınmak ve göz ile teması halinde derhal bol su ile yıkamak gerekir. Çocukların erişemeyeceği, direkt güneş ışığından korunan serin bir yerde saklanmaldır. Uygun saklama koşullarında 36 ay içerisinde tüketilmesi önerilir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bio-Oil

91 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Kuponlu Ürünler
  5. Satıcı A-Z
  6. İndirimli Ürünler
  7. Hemen Al Sonra Öde
  8. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön