Bisiklet Kilidi

Bisiklet kilidi, kapalı ya da açık alanlarda bisikletinizi hırsızlığa karşı korumanıza yardımcı olan temel güvenlik ekipmanlarından biridir. D kilit, zincir kilit ya da kablo kilit gibi farklı kullanım alanlarına ve avantajlara sahip olan kilitler, ihtiyaç duyduğunuz güvenlik seviyesine göre farklı seviyelerde koruma sunar. Kaliteli bisiklet kilitleri satın alarak ve ek güvenlik önlemlerini uygulayarak bisikletinizin çalınmasını önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

D Kilitler

D formundaki bisiklet kilitleri sağlam ve kırılması zor tasarımları ile hırsızlığa karşı güçlü bir koruma sağlamaya yardımcı olur. İki parçadan oluşan D kilitler çok sağlamdır ve zincirli modellere kıyasla çok daha dayanıklıdır. U şeklindeki metal gövde bisikletinizi güvenli ve hareket etmeyen bir nesnenin etrafına yerleştirmenizi ve çapraz çubukla birlikte sabitlemenizi sağlar. D kilitler iyi bir koruma seviyesi sağlasa da en yüksek koruma için zincirli kilitlerle birlikte kullanılması önerilir. D kilitler biraz ağırdır ve her zaman bisiklet üzerinde taşımak kolay olmayabilir. Pratik kullanım için kilidi bisikletinizin şasisine sabitlemeye yarayan özel braketler bulabilirsiniz.

Zincirli Kilitler

Zincirli kilitler esnek uygulama ve kolay taşıma avantajı ile hırsızlığa karşı kullanabileceğiniz, yüksek koruma sağlayan bir diğer popüler bisiklet kilidi çeşididir. Çelik malzemelerden üretilen zincirin etkili olabilmesi için yüksek kaliteli bir kilitle birlikte kullanılması gerekir. Entegre kilitli veya asma kilitli zincirli kilitler, bisikletinizi hareket etmeyen bir nesneye kolaylıkla sabitlemenizi sağlar. Özel kılıfı ile çelik bağlantıların bisikletinizin gövdesine zarar vermesini önler. Yeterince uzun bir zincir ile zinciri hem tekerleklerden hem de şasiden geçirerek maksimum güvenlik elde edebilirsiniz.

Kablo  Kilitler

Kablo formundaki bisiklet kilitleri esneklik, hafiflik, kolay taşıma ve uygun fiyat gibi çok sayıda avantaja sahiptir. Diğer kilit çeşitlerine kıyasla kesilmesi daha kolay oldu için genellikle hırsızlık riskinin düşük olduğu alanlarda kullanım için en iyi seçimdir. Kablo kilitler, en hafif ve en esnek bisiklet kilidi modelidir. Çoğu kablo kilit serbest bırakıldığında kendini otomatik olarak saran ve taşımayı daha kolay hale getiren yaylı bir kablodan yapılır. Bununla birlikte kolayca kesilebildiği için tek başına kullanımı D kilit ya da zincirli kilit seçenekleri kadar güvenli olmayabilir. Bu nedenle yalnızca düşük riskli alanlarda kullanılması önerilir. Kablo kilidi hareket etmeyen bir nesnenin etrafından ve bisikletinizden geçirdikten sonra ve bir asma kilit ya da entegre kilitle sabitleyebilirsiniz. Daha fazla güvenlik için kablo kilidi D kilit ile birlikte kullanabilirsiniz.

Soru 1: En iyi bisiklet kilidi hangisi?

Cevap 1: Bisikletinizi güvenli bir şekilde nasıl kilitleyeceğiniz konusunda uzmanlarca önerilen birçok yöntem olmakla birlikte, hırsızlığı önlemenin kesin bir yolu yoktur. Tüm bisiklet kilitleri kesilebilir ya da kırılabilir, ancak kaliteli bir kilit ve etkili bir kilitleme stratejisi, bisikletinizin hırsızlar için hedef haline gelme riskini büyük ölçüde azaltır.

Soru 2: Bisiklet kilidini nereye takmalıyım?

Cevap 2: Bisiklet kilitleri, kilit türüne göre gidona lastiklere ya da şaseye takılabilir. Seçtiğiniz kilit türü ne olursa olsun, kilidi yerden olabildiğince yükseğe takmaya dikkat edin. Çelik kesme aletleri genellikle zemine ya da zeminden destek alacak şekilde kurulur. Bu nedenle kilit ne kadar yükseğe monte edilirse kırılması o kadar zor olur. Bisikletinizi kilitlediğiniz nesnenin tamamen güvenli, sabit ve kırılmaz olduğundan emin olun. Erişimi zorlaştırmak için kilit mekanizmasını aşağı doğru çevirin. 

Soru 3: Bisiklet güvenliğini nasıl artırabilirim?

Cevap 3: Bisikletinizi mümkün olduğunca hırsızlık riski düşük bir alanda bırakın. Alanın iyi aydınlatılmış ve halka açık bir alan olduğundan emin olun. Bisikletinizi diğer bisikletlerin arasına veya kesici alet kullanmanın zor olduğu bir yere yerleştirerek hırsızların bisikletinize erişmesini zorlaştırın. Bisikletinizi iç mekândayken de kilitleyin. Hem şasiyi hem de tekerlekleri sabitlemek için birden fazla kilit kullanın.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bisiklet Kilidi

12 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Wildlebend Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  2. Concept Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  3. Armor Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  4. Auvray Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  5. Helen's Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  6. ONGUARD Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  7. Tekreyonda Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  8. WERT Bisiklet Motosiklet Kilitleri
  9. Yale Bisiklet Motosiklet Kilitleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/60003995/13003358/60003562
Başa dön