Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl

Kronik Kitap
136,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (22)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

135,49 TL
139,12 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
Bozkırın Kağanlıkları (Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar) - Ahmet Taşağıl
Hayatlarını sürdürebilmek için tarih boyunca yer değiştirmekten asla kaçınmamış olan Türkler, bozkır ikliminin sert koşullarıyla da mücadele edebilmişlerdir. Ormanlar, bozkırlar ve su boyları Türkler için yurt edinilecek yerler olmuştur. Eski Çin kaynakları ve arkeolojik verilere göre M.Ö. 3 binlerden itibaren tarih sahnesine çıkan Türkler, atlarını evcilleştirerek ve demir işleyerek nesilden nesile, iklimden iklime yok olmadan varlıklarını korumayı başarmışlardır.
Zorlu yaşam şartlarına rağmen Türkler uçsuz bucaksız bir coğrafya boyunca sayısız siyasi kuruluş ortaya çıkarmış, bu kuruluşlar gelişmiş, yükselmiş ve zamanı geldiğinde yıkılmıştır. Kadim Türk tarihinin eski devirlerine dair eşsiz çalışmalar ortaya koymuş olan Ahmet Taşağıl, bu kez İslam öncesi dönemdeki Orta Asya Türklerinde derin izler bırakmış Hunların, Tabgaçların, Gök Türklerin ve Uygurların kağanlıklarını anlatıyor. Kuruluşlarından itibaren devlet politikalarını, yaşam biçimlerini, kültür faaliyetlerini ve diğer siyasi yapılarla olan irtibatlarını izliyor. Türk tarihinin en önemli figürlerini değerlendiriyor, onların bilinmeyen taraflarını gün yüzüne çıkarıyor.
Orta Asya’nın doğusunda Moğolistan yaylalarında ve ağırlıklı olarak Ötüken bölgesinde yükselen dört büyük kağanlık, bozkırların derinliklerinde birbirinin devamı gibi aynı model üzerinde yükselmişlerdir. Hun ve Gök Türk devlet modelleri ile uygulamaları, Çin kaynaklarının da desteklediği gibi birbirinin devamı gibidirler. Aralarındaki farklılıklar ise hem tarihçilerin hem de tarih severlerin ilgisini yoğun biçimde çekmeye devam etmektedir. Kısacası bilge, savaşçı, korkusuz, sadık ve teşkilatçı Türklerin tarihine ilgi duyan herkes, onları bozkırların macera dolu sayfalarında bulmaktadır.
Bozkırın Kağanlıkları: Hunlar, Tabgaçlar, Göktürkler, Uygurlar, bozkır Türklerini tüm gizemiyle meraklılarına sunuyor, sayfaların arasından nal sesleri duyuluyor…
Yazar Ahmet Taşağıl
Boyut Normal Boy
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 240
Yayın Tarihi 2018
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000EMT7S
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Millî Mücadele Tarihi - Halil İnalcık Türklerin Altın Çağı - İlber Ortaylı İç Asya Tarihi: Cengizliler Çağı - Nıcola Di Cosmo Birinci Haçlı Seferi-Kudüs'e Yolculuk - Peter Tudebodus Berzem - Erkan Göksu İkinci Dünya Savaşı Tarihi - Owen Booth Büyük Selçuklular - Cihan Piyadeoğlu Timurlular - İsmail Aka Çağrı Bey - Cihan Piyadeoğlu Türklerin Serüveni: Metehan'dan Atilla'ya Fatih'ten Atatürk' - Cansu Canan Özgen Kısa Osmanlı Tarihi - Osmanlı Imparatorluğu Tarihine Kuşbakışı - Halil İnalcık Theophanes Confessor’ün Kroniğinde Türkler: 284-813 - Hatice Aydın İttihatçılık / Doğuş - Süleyman Tekir Timurlenk - Bozkırların Son Göçebe Fatihi - Beatrice Forbes Manz Kutlu Yayınevi Vı-Vııı Yüzyıl Türk Kağanlığı Yazıtlarında Türk Kimliği Gayrinizami Harp - Ali Güneş Ütopistik Ya da 21. Yüzyılın Tarihsel Seçimleri - Immanuel Wallerstein Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında - Ahmet Taşağıl Islamiyet Öncesi Türkler Cumhuriyet’in Doğuşu - Kurtuluş ve Kuruluş Yılları - Ilber Ortaylı Türk Dış Politikası Tarihi - Fahir Armaoğlu Tonyukuk - Erhan Aydın Osmanlı Toplumunda Aile Kısa Dünya Tarihi - William H. McNeill Napoléon Bonaparte - Gregory Fremon-Barnes Cumhuriyetin İlk Yüzyılı 1923-2023 - İlber Ortaylı Hayatım Kazım Karabekir - Erhan Çiftçi Uluğ Beg - Bilge Türk Hükümdarı - Vasily V. Barthold Moğol İmparatorluğu - Timothy May
Başa dön