Çiçek Soğanları

İçerisinde rengarenk çiçek soğanlarının yer aldığı paketler, farklı tür çiçekleri ve farklı kokuları barındırıyor. Mevsimi geldiğinde ekilen soğanlar, birkaç hafta içinde filizlerini göstererek topraktan çıkıyor ve renkleri ile hoş bir bahçeye sahip olmanızı sağlıyor. Lale, sümbül ve nergis soğanlarından oluşan paketlerin bazıları karışık; bazıları da tek çeşit çiçekten oluşuyor. Çiçekler, kokulu ya da kokusuz olabiliyor. Bu türden bilgiler, genellikle paket üzerine yazılıyor. Birçok kaliteli markanın ürünlerini inceleyerek kendiniz için uygun olanları seçebilirsiniz.

Rengarenk çiçek soğanları, paketlerin üzerinde yazılan talimatlara uygun şekilde ekildiğinde zamanı gelince filizleniyor. Soğanların ihtiyacına göre sulama ve gübreleme yapılması gerekiyor. Paketlerin içinde mor, pembe, sarı, beyaz, kırmızı gibi renklerde laleler bulunuyor. Lalelerin birçok farklı çeşidi, ürünler arasında yer alıyor. Pembe, mor ve beyaz sümbüller, çiçekleri ve hoş kokuları ile dikkat çekiyor. Bembeyaz nergisler, bahar geldiğinde bahçe ve balkonlarınızın ferah, taze, mis kokulu olmasını sağlıyor. Sevdiğiniz çiçek çeşidini belirledikten sonra rengine karar verebiliyorsunuz. Dilerseniz tek çeşit çiçeğin birçok rengini barındıran paketlerden birine de sahip olabiliyorsunuz.

Farklı çiçek türlerini sevenler, kocaman bir bahçesi olanlar, karışık çiçek paketini tercih ederek hem farklı cins çiçeklere sahip olabiliyor hem de farklı renklerdeki çiçek soğanlarını aynı anda ekebiliyor. Bazı çiçek soğanları sonbaharda; bazıları da havaların soğuduğu kış aylarında ekiliyor. Bu konuya dikkat ederek soğanları kullanmak gerekiyor. Soğanlardan en iyi verimi alabilmek için paket üzerinde yazan yönergeleri takip ederek ekim yapmanız öneriliyor. Çiçek soğanı fiyatları; ürünün markasına, çiçeğin türüne, paket içindeki çiçek adedine göre farklılık gösteriyor. Her bütçeye uygun çiçek soğanı için ürünleri inceleyebilir; filtreleme seçeneklerinden yararlanarak aradığınız ürünlere kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Lale soğanları farklı çeşitleri ile de dikkat çekiyor. Claudia, Apeldoom’s Elite, White Elegance, Arie Hoek, Dow Jones, Ben Van Zanten gibi birçok özel ürüne kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Her çeşit soğan, kendine özgü renk ve kokuya sahip olması ile ilgi topluyor. Sonbaharda ekilen soğanlar, havaların ısınmaya başlaması ile kök salıyor; filizleri baş gösteriyor. Birkaç gün içinde ise yemyeşil dalların üzerinde rengarenk çiçekler, ilkbaharın gelişini müjdeliyor. Soğanları bahçelerde kullanabileceğiniz gibi balkonunuzdaki saksılara da ekebiliyorsunuz. Balkonunuza alacağınız büyük saksıların her birine farklı paketlerdeki soğanlardan dikerek kendi lale, sümbül ve nergis bahçenizi oluşturabiliyorsunuz.

Sümbül ve nergis soğanlarının karışık renkte sunulan paketlerini alarak rengarenk bir görselliğe kavuşabiliyorsunuz. Soğanların çiçek açabilmesi için mutlaka ekim yapılması gereken ayları baz almanız; uygun yer ve toprağı hazırlamanız öneriliyor. Daha sonrasında ise sulama şekillerine ve toprağın bakımına da önem vermek gerekiyor. Soğanları sevdiklerinize hediye ederek onların da bu zevki yaşamasını sağlayabilirsiniz. Ekimi yapılan soğanların ne zaman ve ne şekilde büyüyeceğini izleyebilir; filizlendikten ya da çiçekler açtıktan sonra da başkalarına hediye edebilirsiniz.

Çiçekleri ekmek kolaysa da üzerindeki toprağın olması gereken sıcaklığı ayarlamak daha zor olabiliyor. Bununla ilgili önerileri, paketin üzerinde bulabiliyorsunuz. Ürünleri incelerken yeterli bilgiye sahip olarak ne gibi önlemler almanız gerektiğini öğrenebiliyorsunuz. Çiçekleri ekerken çocuklarınız ile iş birliği içine girerek birlikte zaman geçirme fırsatı da yakalayabiliyorsunuz. Bahçenize uygun bir çiçeklendirme için renklerin ya da çiçek türlerinin birbiri ile uyumuna göre seçimler yapılabiliyor. Bu sayede özenli bir bahçeye sahip olabilmek mümkün hâle geliyor.

Bir ön çalışma sonrasında ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, sahip olmak istediğiniz tür ve renklere karar verebilirsiniz. Bunun için filtreleme seçeneklerinden tercihlerinizi yaparak kısa sürede aradığınız ürünlere ulaşabilir; hemen ekime başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çiçek Soğanları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000017