Bot

Çocuk Botu Fiyatları

Soğuk ve yağışlı mevsimde çocukların güvenli bir şekilde dışarı çıkabilmeleri için bu tür koşullarda kullanıma uygun ayakkabılar giymeleri gerekir. Kış aylarında soğuk havalarda korunmasız ayakkabılar nedeniyle ayaklardan kaybedilen ısı tüm vücudu etkiler. Yağmurdan ıslanan ayaklar çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir. Bu zor koşullara uyum sağlamak için doğru ayakkabı seçimi çok önemlidir. Yazlık ve spor ayakkabılardan farklı olarak çocuk ve sonbahar-kış botları, miniklerin ayaklarını zorlu dış hava koşullarından korur. Su geçirmez çocuk yağmur botları ayaklarını kuru tutar. Yürümenin özel efor ve çaba gerektiren karlı zeminler için tasarlanan çocuk kar botları, kış aylarında miniklerin dışarıda özgürce hareket etmelerini sağlıyor. Ayrıca sağlıkları için aldığınız bebek çizmelerini onlara giydirmek de bazen zor olabiliyor. Neyse ki, tüm çocukların giyebileceği farklı renk ve özelliklerde birçok farklı bot modeli var. Bu kategoride, canlı küçük moda tutkunlarının giymeyi sevdiği çok çeşitli çocuk botlarını bulacaksınız. 

Kış aylarında ayaklarını olumsuz hava koşullarından korumak için yetişkinler ve çocuklar tarafından tercih edilen botlar, yetişkinlerde ve çocuklarda da farklı özellikler göstermektedir. Sadece tasarım olarak değil, ayakkabının taban yapısında da farklılık gösterir. Ayrıca botlar kullanım alanına göre çeşitlilik de göstermektedir. Örneğin günlük doğa sporlarında popüler olan botlar, tasarım, taban yapısı ve malzeme olarak birbirinden farklılık gösterir. Çocuk botlarında ise kullanım amacından çok yaş grubu önemlidir. Örneğin yürümeye başlayan çocuğunuza bot alabilirsiniz ama botun tek yapısı ile 6,7 yaşındaki erkek çocuk için aldığınız botların taban yapısı aynı değildir. Çocuğunuzun ayak sağlığı açısından çocuk botu alırken yaş grubuna dikkat etmekte fayda var. Çocuk botu tasarlamadan önce botun çocuğun ayağının anatomik yapısını desteklediğine dikkat edilmelidir. Çizmeler çocuğun ayağına uymalı ve ayak parmaklarını desteklemelidir. Daha sonra alınan botun yapımında kullanılan malzemeye dikkat edilmelidir. Yaşadığınız şehrin kış şartları ne olursa olsun bot yapımında kullanılan malzemeyi buna göre seçmelisiniz. Örneğin kış ayları çok soğuk değilse çocuğa kürklü bot almaya gerek yoktur. Fakat kışın sert geçtiği bir coğrafi bölgede yaşıyorsanız botun sadece içindeki kürke değil, dış malzemesine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Çocuk Botu Modelleri ve Özellikleri

Çocuk bot kategorisinde kız ve erkek çocuklara özel tasarlanan modellerin yanı sıra cinsiyet ayrımı gözetmeyen birçok unisex seçeneği de bulunuyor. Erkek çocuk botları ayaklarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak küçük hanımların severek giyeceği birçok farklı renk ve stilde kız çocuk çizme modellerini bulmak mümkün. Uniseks modeller ise her çocuğa hitap eden ve farklı giyim tarzlarını tamamlayan bir tasarımla öne çıkıyor. Çocuk botları ve sonbahar ve kış botlarında, bağcıklı, cırt cırtlı veya fermuarlı birçok tasarımı vardır. Askılı modeller, bacağın tamamen kapanmasını sağlayan istenilen gerginliğe ayarlanabilir. Kışlık yürüyüş botları ve çocuk asker botları gibi modeller genellikle bağcıklıdır. Ayarlanabilir iç hacmi sayesinde kalın veya ince tüm çoraplar için uygundur. Kürklü kışlık botlar da istenilen sıkılığa göre ayarlanabilir. Bu modeller oldukça pratik bir kullanım sunmaktadır. Fermuarlı botlar pratik kullanım için başlıca modellerdir. 

Cırt cırtlı ve fermuarlı modeller kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Bunun yanında bazı çocuklar ayakkabısını bağlamakta zorlandıkları için bağcıksız ve cırt cırtlı modeller tercih edilir. Fermuarsız ve cırt cırtsız kışlık ayakkabılar da vardır. Bu çizme ve unisex kışlık ayakkabı kategorisinde sıklıkla görülen Chelsea çizmelerden oluşmaktadır. Temiz ve klasik bir görünüme sahip olan kız bot türü genellikle ayak bileği hizasına kadar inen dar kalıplı bir tasarımla yapılır. Koyu renklerde yapılan Chelsea modelleri ve siyah kız çocuk botları da pek çok kıyafet kombini için uygundur. Çocuk botları da kullanım şekline göre kategorilere ayrılmaktadır. En popüler modellerden biri olan yürüyüş ayakkabısı, soğuk havalarda uzun yürüyüşleri güvenli ve konforlu hale getiriyor. Kız ve erkek çocuk spor botlarında bulunan bir modeldir. Ayağı rahat ettiren iç malzemelerden üretilen bu modeller esnek ve sportif yapıda olup farklı renkleri mevcuttur. Ortopedik çocuk botları ise, ayak rahatlığı için sıklıkla tercih edilen bir modeldir. 

Esnek taban ve dayanıklı kumaştan üretilen botlar, yumuşak iç malzemesi sayesinde, ayaklarını dış etkilerden korur. Böylece ayak sağlığını desteklerler. Aynı zamanda uzun süreli kullanımlarda oluşabilecek ağrıların da önüne geçerler. Daha klasik bir görünüme sahip olan botlar da sıklıkla tavsiye edilen bir diğer kış ayakkabısıdır. Askeri bot olarak da bilinen bu tasarımlar, zorlu hava koşullarında rahatlık sağlamak için tasarlanmıştır. Genellikle yürüyüş botlarından daha uzundurlar ve ayak bileğinin üst kısmına ulaşırlar. Gündelik ve daha sade bir görünümü isteyen kız ve erkek çocukların beğenerek giydiği modellerdir. Özellikle minyon hanımların sevdiği bir diğer model olan kız çocuğu botu modelleri ise diz boyu botlar ile öne çıkıyor. Genellikle yağışlı durumlarda özellikle giyilen bu çeşit, diz hizasına kadar olan kısmı sıcak tutar ve çamur ve su sıçraması gibi durumlarda kıyafetlerin ıslanmasını engeller. Kız çocuk çizme modelleri de benzer işlevler sunan bir diğer model olarak öne çıkıyor.

Kışlık çocuk ayakkabıları farklı malzemelerden yapılır. Temel amaç ayak sıcaklığını istenilen seviyede tutmak olduğu için kışlık çocuk botlarının imalatında daha çok soğuğa dayanıklı malzemeler kullanılmaktadır. Hakiki deri, yün kumaş kullanılan ürünler soğuğa dayanıklı kışlık modellerdir. Bu işlevine ek olarak su geçirmez çocuk botları, yağmurlu havalarda ayaklarınızı ıslanmaktan koruyarak daha kapsamlı bir koruma sunar. Gore-tex teknolojisi ile üretilen botlar, ter tutmayan ve nefes alabilen yapıyı su geçirmezlik ile birleştiriyor. Bu nedenle kış ve sonbahar mevsimlerinde daha sağlıklı ve güvenilir modeller üretirler. Kış ve sonbahar sadece soğuk ve yağmur demek değildir. Yılın çoğu zamanlarında kuvvetli rüzgarlar da olabilmektedir. Miniklerin ayaklarını koruyan rüzgar geçirmeyen kışlık ayakkabı modelleri bunun için etkili çözümler sunuyor. Rüzgara karşı etkili bir çözüm sunan ayakkabıların malzemesi çoğunlukla doğal bir koruma olan hakiki deridir. 

Dış ve İç tekstilde bu malzemeden yapılan deri çocuk botları kullanışlı ve dayanıklı modellerdir. Çocuk botlarında sıklıkla bulunan bir diğer malzeme olan nubuk, öncelikle deridir. Tek fark derinin zımparalanarak daha yumuşak ve kumaş gibi olmasıdır. Nubuk malzeme deriden daha dikkatli bakım gerektirir. Suni deri, PVC ve poliüretandan imal edilmiştir. Hakiki deriye ekonomik bir alternatiftir. Hakiki deriden farklı şekillendirilebilen suni malzemeler, kışlık ayakkabılara uygun ve kullanışlı alternatifler sunuyor. Kışlık ayakkabı seçiminde bir diğer önemli faktör de tabanın malzemesidir. Kışlık bot tabanlarında sıklıkla kullanılan bir malzeme kauçuktur. Dayanıklılığı ve yalıtım özellikleri ile bilinen bu ürün kışlık botların en önemli kalite detaylarından biridir. Tabanın yapısında kullanılan bir diğer malzeme olan poliüretan plastik sünger ile yapılmaktadır. Kauçuğa göre yumuşak ve hafif bir dokuya sahip olan bu malzeme, kayma direncinin yüksek olması nedeniyle kar botlarında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Kız Bebek ve Çocuk Bot Modelleri

Soğuk kış mevsimlerinde kullanıcıların beğenisine sunulan çocuk bot modelleri kız çocukları için farklı özellik ve bedenlere sahiptir. Soğuk hava koşullarından koruyan, aynı zamanda çocuğunuzun güvenli ve rahat yürümesine yardımcı olan kız bebek botu seçimini yapmadan önce ayak sağlığı için çok uygun özelliklere sahip olup olmadığına dikkat etmek çok önemlidir. Kız çocuklarının yapım aşamasında kullandığı farklı bot, malzeme ve modellere sahip ürünleri karşılaştırarak doğru ürünü elde edebilirsiniz. Farklı renk seçenekleri ile çocuklar için sunulan model yelpazesinden renk seçimi yapma olanağına sahipsiniz. Kız çocuklarına özel desenli botlar, yağmurlu ve soğuk havaların vazgeçilmez ürünleridir. Bu botlar kış aylarında ve ayrıca bahar aylarında bol yağışlı mevsimsel aylarda rahat kullanım için tercih edilebilir. Su geçirmez yapıya sahip kız bebek botu modelleri ile çocuğunuz için çok sağlıklı bir kış mevsimi mümkündür. Kız çocuklarına özel üretilen ayakkabı modelleri arasında botlar en temel ihtiyaçlardandır. Ayrıca çok narin bir yapıya sahip olan çocuklar söz konusu olduğunda kız bebek bot modeli seçerken dikkat edilmesi oldukça önemli olabilir. Genelde tasarım olarak birebir aynı olan modeller bulunsa da her modelin kendine özgü işlevi olabilir. Genellikle yoğun karlı ve yağışlı günlerde tercih edilen ayakkabı modelleri olarak piyasada bulunmaktadır. Ancak bir model seçmeden önce tabanın kaymaz malzemeden yapılmış olmasına dikkat etmek son derece önemli olabilir bu sayede çocuğunuz oldukça sağlıklı bir kullanım geçirebilir.

Doğru karar, çocuğun sağlam adımlar atmasına yardımcı olan ve oldukça rahat, lastik tabanlı modelleri tercih etmek olabilir. Ayrıca kız çocukları için sıklıkla tavsiye edilen kız çocuk botlar arasında suni deri tercihi ile tasarlanan termal modeller de yer almaktadır. Piyasada bulunan fermuarlı ya da bağcıklı ürünler arasından çocuğunuz için en rahat olan modeli rahatlıkla seçebilirsiniz. Kız çocuk bot ve çizme modelleri ise oldukça çeşitli renk ve tasarım seçenekleri ile gerekli ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır. Ayrıca piyasada bulunan bu fermuarlı modeller pratik taşınabilir özellikleri ile de ilgi çekmektedir. Süit iç kısmının yanı sıra, soğuk kış mevsimlerinde bebeğinizin sağlığı için en iyi konforu sunar. Ancak bu modeller için önerilen saya malzemesi de ayakkabının içinde her zaman sıcak kalmalarını sağlıyor. Aynı zamanda aşınma direnci oldukça yüksek olan termal tabanlı kız çizme modelleri de yağmurlu ve karlı havalarda kullanım için oldukça uygun bir üründür.

Kız Çocuk Botları Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genelde çocuklar botları değerlendirirken hem kısa hem de uzun modelleri tercih ederler. Ancak belli bir uzun bot tipini seviyorsanız kış mevsiminde çocuğunuzun ayaklarını yeterince sıcak tutmuş olabilirsiniz. Ek olarak, bu tür bot tasarımları, bağcıksız veya astarsız oldukları için çocuğunuzun yardım almadan giymesini kolaylaştırabilir. Özellikle kız çocukları arasında popüler olan çizme modellerinin topuklu olup olmadığına dikkat etmek oldukça önemlidir. Kaymaz topuklu düzlemsel malzemelerle tasarlanan ürün yelpazesi, kışın özgürce tadını çıkarabilmeleri ve oldukça rahat yere basabilmeleri için onlar için çok uygun olabilir. Ancak çocuğunuzun ayak yapısına tam olarak uyan botları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Kız çocukların kullanımına göre farklı tasarım ve desenlerle tasarlanan küçük kız çocukları için günlük tasarımları tercih edebilirsiniz.

Çocuk Botlarında Fiyat Aralığı

Kız ve erkek bot modelleri geniş ürün yelpazesi ile her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Farklı markaların yüzlerce çeşidi arasında uygun ve dayanıklı pek çok model bulunmaktadır. Erkek bot fiyatları kız çocuk botlarından farklı değildir. Ürünlerin cinsiyetinden ziyade üretiminde kullanılan teknoloji ve malzemeler fiyatları belirleyen unsurlardır. Ebeveynler, zorlu hava koşullarında çocuklarına sağlıklı ve güvenli ayakkabılar sağlamak için birçok uygun fiyatlı seçeneğe talip olmaktadır. Bu ürün gamlarında fiyatlar açısından en önemli unsurlar, botun markası ve ayakkabıda kullanılan taban malzemesidir. Modeller arasında fiyatının dikkate alınmasının yanı sıra tasarıma ve kalitesine göre farklı fiyatlarda bot ve çizme modellerine ulaşmak oldukça mümkündür. Çocuklara sunulan çizgi filmlerin renklerinden veya karakterlerinden dolayı fiyat artışı görülmektedir. Özellikle markalı üreticiler hem fiyat farklılıklarında hem de farklı ürünler sunmada çok önemli rol oynayabilmektedir. Ancak kız bebek botu fiyatları açısından tavsiye edilen malzemelerin sağlamlığı ve dayanıklılığı fiyatta oldukça etkili bir yere sahiptir. Genel olarak su geçirmez konstrüksiyona sahip bot ve çizme modelleri, karlı bölgelerde ve ayrıca şiddetli yağış alan bölgelerde kullanım için oldukça uygun bir üründür. Piyasada genellikle çocuğun ayaklarını yormayan, gün içinde yürürken dengesini bozmayan hafif bot modelleri sunulmaktadır.

Çocuk Botu Modellerinde Kullanılan Tasarımlar Nasıldır?

Çocuklar her zaman dışarıda olmak isterler. Havanın sıcak, soğuk veya kuru olması onlar için önemli değil. Ancak gün içinde fark edilmeden nezle olup daha sonra hastalanabilirler. Bunu önlemek için ebeveynler iyi giyindirmelidir. Yağmurlu, karlı ve soğuk havalarda bot kullanmak ayaklarını korumaya ve sıcak tutmaya yardımcı olacaktır. Bot modellerinin ilk özelliği soğuk kış ve sonbahar günlerinde ayaklarınızı sıcacık tutmasıdır. Daha sonra yağmurlu ve karlı günlerde su geçirmez oldukları için zorlu hava koşullarında kullanılabilirler. Çocuklar, çocuk botlarının özel desenlerini beğenirler. Bu nedenle tüm kış boyunca, çocuklar bot giymeyi severler, böylelikle ayakları her zaman sıcak kalır. Su geçirmez malzemelerden üretilen tabanlık sayesinde su birikintilerinin üzerinden geçerken bile ayakları ıslanmayacaktır. Ayağınızı sıcacık tutması için içi kürklü modeller de bulunmaktadır. Çizmelerdeki kürk sayesinde çocuğunuzun ayakları her zaman sıcacık olacaktır. Kıyafet tarzı ve görünüşü, ortaokul çocuklarından, daha küçük çocuklara göre daha önemlidir. Bu sebeple çocuklar görüntüsü güzel olan ve kıyafetlerine uygun tasarımları seçerler. Bu detaylara dikkat ettiğiniz takdirde evladınıza uygun çocuk botlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Çocuk Botlarında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Diğer ürün kategorilerinde olduğu gibi, çocuk botu alırken de önem verilmesi gereken birkaç konu vardır. Çocuğun ayak sağlığını düşünerek botların kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edebilirsiniz. Kalitesi düşük ve kanserojen madde içeren bot modelleri, çocuğunuzun ayak sağlığını uzun vadede olumsuz etkiler. Çocuğun ayağında düz ya da düşük taban gibi sorunlar varsa ayakkabı iç taban modelleri ile ayakkabının altını destekleyebilirsiniz. O zaman çocuğunuzun ayak numarasına uygun ürünler almanız gerekiyor. Olması gerekenden büyük modeller çocuğunuzun yürümesini zorlaştırırken, küçük modeller ayak parmaklarına ve kemiklere baskı yapacaktır. Bu basınç, tırnak batması ve nasır gibi çeşitli sorunlara neden olabilir. Ancak seçim yaparken çocuğunuzun beğenmesi çok önemlidir. Çocuğunuz ayakkabı giydiği için ona seçme hakkı vermelisiniz. Satın almadan önce alacağınız bot modeli ile ilgili kullanıcı yorumlarını okuyabilir, karar verme sürecinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

Çocuk Botlarında Tabanlar Nasıl İmal Edilir? 

Tabanlar genellikle ortopedik şekilde yumuşak olarak imal edilir. Çocukların ayak yapısının bozulmaması ve çok daha ileriye yönelik düzgün yürümelerini sağlamak adına tabanlarda kullanılan malzemeler önem arz eder. Bu nedenle mutlaka dokuları kaliteli poliüretan olan ve ortopedik yapısı korunan bot tabanları dikkate alınarak çocuklara bot ve çizme alışverişi yapılmalıdır. Aksi takdirde beklenmedik sorunlar meydana gelebilir ve çocuklar gün boyu bot içinde rahatsız hissedebilirler.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Botu Fiyatları

38 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 38 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?