Elektrikli su pompası olarak da bilinen dalgıç pompa, suya tamamen batırılabilen bir pompa türüdür. Hava geçirmez olarak tasarlanan pompa motoru, pompa gövdesine yakın bir şekilde konumlandırılır. Tek veya çift kademeli özelliğe sahip olabilen sıvı pompalar, çoğunlukla ev, bahçe ve endüstriyel sıvı tahliye işlemleri için kullanılır. Bu pompalar tipik olarak emiş gerektirmez; çünkü sıvıya daldırılır ve bu şekilde doğrudan emiş sağlanır. Çalışma yapısı ve fonksiyonları su altına göre tasarlandığı için dalgıç pompa modelleri kullanım esnasında sudan çıkarılmaz.

Dalgıç Pompa Ne İşe Yarar?

Dalgıç pompa çeşitleri; temiz su tahliyesi, kirli su tahliyesi, su tedariki, bahçe sulama, fıskiye sistemleri ve yer altı sularının seviye ölçümü gibi farklı uygulamalar için tercih edilebilir. İç veya dış ortamlarda bulunan süs havuzlarının su devridaimini sağlamak için de dalgıç pompalara başvurulabilir. Su altında kalan pompa çıkışına boru, esnek boru, hortum ya da su tesisatı bağlanabilir. Dalgıç pompalar, çok sayıda durum için mükemmel bir seçimdir. Örneğin, kapalı veya ulaşılması zor alanlarda bu pompaları işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Ufak tasarımı sayesinde pompayı farklı derinliklere kolayca indirebilir ve pratik bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Dalgıç Pompa Nasıl Çalışır?

Tipik bir dalgıç pompa oldukça basit bir şekilde çalışır. Rotatif enerjiyi kinetik enerjiye dönüştürerek hareket üreten dalgıç pompalar, yüksek basınç ile suya yön verir. Su pompa haznesinin giriş kanalından geçer ve pervane içinden akarak difüzöre doğru itilir. Bu noktadan sonra su, uygun şekilde kullanılabileceği yüzeye doğru akar. Devridaim, su tahliyesi, sıvı yönlendirici ve basınç ölçümü uygulamaları için dalgıç pompalardan faydalanabilmek mümkün olur. Tipik dalgıç pompaların her biri, büyük miktarda vakum gücü üretmek için dikey konumda çalışır.

Dalgıç Pompa Kullanımının Avantajları Nelerdir?

  • Dalgıç pompaları; sondaj borusu, depo, derin kuyu ve tünel benzeri erişimi zor ve dar alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Su basıncı, suyu doğrudan dalgıç pompaya ittiği için çok daha düşük enerji ve yüksek debi ile su tahliyesi sağlanabilir.
  • Halihazırda sıvı içine daldırıldığı için dalgıç pompa modellerini kullanırken ekstra bir doldurma işlemi yapmaya gerek kalmaz.
  • Suyun derinliklerine konumlandırılan dalgıç pompalar, oldukça sessiz ve titreşimsiz çalışır. Kullanım esnasında su sıçratma sorunu ile de karşılaşılmaz.
  • Geniş hacimli bazı dalgıç pompalar, sıvı akışına ek olarak belirli miktarda katı maddeleri de tahliye edebilir.

Dalgıç Tipi Pompa Kurulumu

Kuyu içine yerleştirilecek pompanın basma yüksekliğinin ve pompa debisinin kuyunun fiziki koşullarına uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Dalgıç pompanın etrafını çevreleyen su, aslında motoru soğutmaya yardımcı olan doğal bir soğutucudur. Dalgıç pompa modellerinin kullanımı esnasında tamamen suya daldırılması ve dipten 1-2 metre yukarıya konumlandırılması gerekir. Aksi halde cihaz aşırı ısınabilir. Elektronik bir cihaz olan dalgıç pompalar, tamamen su içinde kaldığı için cihaz üzerinde yer alan contalar normalden daha hızlı eskiyebilir. Dalgıç pompaların sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için belirli aralıklarla temizlenip conta değişimlerinin yapılması önerilir.

Dalgıç Pompa Modelleri ve Fiyatları

Çoğunlukla tüp şeklinde tasarlanan dalgıç pompalar, tek ve çok kademeli olarak ikiye ayrılır. Tek kademeli pompalar; drenaj, kirli su ve kanalizasyon gibi evsel ve endüstriyel atıkların tahliyesi için idealdir. Temiz su pompası olarak da bilinen çok kademeli ürünler ise daha çok sondaj, kuyu ve depo gibi derin yerlerden su çekmek için kullanılır. Geniş sirkülasyon olanakları sunan büyük dalgıç pompalar, endüstriyel kullanım ihtiyaçlarını başarıyla karşılar. Cihazın drenaj fonksiyonları, debi gücü, çalışma özellikleri ve sıvı çekme teknolojileri geliştikçe fiyat üzerinde de yukarı yönde bir artış gözlenir. Genel anlamda dalgıç pompası fiyatları ürünün markası, modeli, türü, kullanım alanı, teknik özellikleri, malzeme kalitesi ve uygulama teknolojileri gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösterir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Dalgıç Pompası Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 1863 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/452384/60003739