Derleme & Antoloji

Farklı konuların veya farklı kaynakların bir araya getirilmesiyle oluşturulan derleme kitaplar geniş çaplı bilgi alabilmeyi sağlar. Merak ettiğiniz bir alan hakkında derleme eserler satın alarak o alandaki önemli bilgilere toplu olarak erişebilirsiniz. Edebiyattan sanata, sanattan kültür ve dile kadar birçok konu hakkında önemli eserler içeren derleme kitaplar birden fazla yazar tarafından kaleme alınmış yapıtlara da yer verir. Komisyonların oluşturduğu derlemeler belirli bir konuya dair tarihi kaynakları, yazılmış kitapları ve diğer bilgileri sistemli bir şekilde toplayarak size sunar. Araştırma yaparken harcayacağınız vakti size kazandıran derlemelerle aradığınız bilgilere tek kitap üzerinden ulaşırsınız. Alanlarında uzmanlaşmış ve bilgi birikimleriyle dikkat çeken yerli ya da yabancı yazarlar önemli derleme eserler ortaya koymuştur. Bu yapıtlarla kütüphanenizdeki derleme bölümünü zenginleştirebilirsiniz.

Derleme Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Filozofların yaşamlarını ve eserlerini derleyen çalışmaları okuyarak felsefe alanındaki bilgi birikiminizi geliştirebilirsiniz. Farklı felsefî dalları inceleyen kitaplar üzerinden varlık felsefesi, hareket felsefesi, ahlak felsefesi gibi alanlarda ortaya konmuş önemli yapıtlara ulaşabilirsiniz. Türkçe ile ilgili yapılmış bilimsel araştırmaları konu alıp bu araştırmaları ve bulgularını okuyucularla buluşturan derleme kitaplar sayesinde Türkçenin tarihsel süreç içerisinde nasıl geliştiğini ve değiştiğini öğrenebilirsiniz. Atasözlerini, özdeyişleri ve argo kelimeleri derleyen birbirinden ilginç çalışmalar aracılığıyla dilin zenginliğini gösteren kıymetli metinler okuyabilirsiniz. Politikacıları ve faaliyetlerini bir araya getirerek sunan kitaplar belirli bir dönemde görev almış farklı isimlerin hangi siyaseti uyguladıklarını örneklerle açıklayarak okurlarını aydınlatır.

Derleme Kitap Ne Demektir?

Belirli bir alanda ortaya konmuş eserleri, yapılmış araştırma ve çalışmaları sistemli bir şekilde toplayan ve sunan eserler derleme türünde yer alır. Şiir antolojileri ile önemli şairlerin değerli eserlerinin bir arada sunulduğu kaynak kitaplara sahip olabilirsiniz. Yeni şairler tanımak ve edebiyatta kıymetli bir edinmiş isimleri incelemek için de bu tip antolojilerden sipariş edebilirsiniz. Roman antolojileri ile Türk Edebiyatı'nda yer edinmiş romanlara toplu halde ulaşıp yeni eserler tanıyabilirsiniz. Yazarların öykülerini ya da anılarını derleyen eserler merak ettiğiniz edebiyatçılarla daha yakın ilişki kurmanıza katkı sağlar. Dünya Edebiyatı'nın türlere göre öne çıkan eserlerini derleyen kaynak kitaplarla şiir, roman, öykü, deneme gibi alanlarda verilmiş, klasikler arasına girmiş eserlere toplu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Edebiyat tarihçilerinin ve eleştirmenlerin oluşturduğu değerli derlemelerle size birçok yeni bilgi sunacak kitaplar satın alabilirsiniz. Mektup türünde verilmiş derlemeleri okuyarak yazarlar ve sevgilileri arasında geçen yazışmalara konuk olabilirsiniz. Derlenen mektuplar yazarların kişiliklerini ve hayatlarını da yakından incelemeye fırsat tanır.

Derleme Kitap Örnekleri Nelerdir?

Almanak şeklindeki derleme kitaplar bir yıl içerisinde sinema, sanat, spor, siyaset gibi alanlarda gerçekleşmiş önemli olayları bir araya getirir. Görsellerle ve metinleri bu olayları aktararak tarihe not düşen derlemeler sayesinde belirli bir yıla ait ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. Batı Edebiyatı, Rus Edebiyatı gibi başlıklarla daraltılmış bir alanla ilgili derinlemesine derlemeler yapan eserler klasikler arasında yer alan kitapları bir araya getirir. Türkleri inceleyen kitaplar tarih boyun Türklerin hangi aşamalardan geçtiğini, hangi devletlerle savaştığını ve hangi coğrafyalarda hüküm sürdüğünü derleyerek okuyucularına önemli bilgiler verir. I. ve II. Dünya Savaşı'nı odak noktasına alıp savaşın yol açtığı tahribatları, ölümleri derleyip okurları bilgilendiren çalışmalarla veriler eşliğinde doyurucu bilgilere erişebilirsiniz. Yakın Türkiye Tarihi'ni kronolojik olarak inceleyen kitaplar 20. yüzyılın ikinci yarısından sonra yaşanmış önemli siyasi, ekonomik ve kültürel olayları ayrıntılarıyla aktarır. Türkiye'nin yakın tarihine daha hakim hale gelmek için derleme eserlerden sipariş edebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Derleme Kitaplar

749 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 749 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?