Çeşitli malzemelerde delik açmak ve açılmış delikleri genişletmek amaçlı olarak kullanılan aletlere matkapların kullanımında iki farklı metot vardır: Birinci metot, daha çok madencilikte ve sondaj için kullanılır. Kazıcı takım, verilen darbelerle delinen ortama çakılarak ilerler. Daha yaygın olarak kullanılan ikinci metot ise döner delme metodudur. Bu metotta, dönen kesici takımlar, malzemeyi kesme ve öğütme yoluyla delmektedir.

Dewalt Matkap

Matkap ve vidalama aletleri konusunda güvenilir marka Dewalt, özellikle son yıllarda gelişmiş ürün alternatifleri sunmaktadır. Birçok alanda ihtiyaç duyulan matkap çeşitleri, genellikle atölyelerde, madenlerde ve endüstri alanlarında kullanılır. Darbeli ve darbesiz türlerde satışa sunulan çeşitler dışında, ayrıca, manyetik özellikli türler de bulunur.

Dewalt Matkaplar, anahtarsız özelliktedir. Bu sayede kolay ve hızlı şekilde mevcut uçları değiştirilerek kullanılabilir. Kompakt tasarımları, tek elle rahat kullanım sunarak dar alanlara erişimi kolaylaştırır. Elektronik hız kontrolü, delik delmeye başlamadan önce yavaş dönme sağlayarak hassaslık hissine yardım eder. Tekrarlı kilit düğmesi ise süreklilik arz eden işlerde kolaylıkla açılıp kapanmaya imkan tanımaktadır.

W değerine göre değişiklik gösteren matkap çeşitleri; sağ sol dönüş, elektronik hız ayarı, yan sap ve derinlik çubuğu gibi genel özelliklere sahiptir. Giriş ve çıkış güçleri bakımından üstün performansa sahip oldukları için çok yönlü kullanım olanağı sağlarlar. Ayrıca, elektro mekanik debriyaj sistemi de kullanıcı kontrolünü ve emniyetini artırır.

Dewalt Darbeli Matkap

Madencilik ve sondaj gibi alanlarda üstün performans gösteren Dewalt darbeli matkaplar, uçlarında yer alan mil sayesinde ileri geri hareket yaparak daha rahat delme işlemi yapar. Diğer matkap çeşitlerine nazaran tuğla ve duvarda 100 mm. çapındaki buat deliği açmak için yüksek performans gösterirler.

Darbeli matkaplar, aynı zamanda 1300 W'a varan verimliliktedirler. İlerleme hızları; darbe gücüne, matkabın dönmesine tekabül eden darbe sayısına ve darbe frekansına bağlı olarak değişir. Darbeli türler, daha yavaş çalışsa da üstün verimlilik sağlarlar.1300 W giriş güçlerine karşılık 680 W çıkış güçleri bulunur. Kullanım alanlarına göre delme kapasiteleri de farklıdır. Örneğin, bir darbeli matkapta tuğla için 127 mm. kapasite bulunmasına rağmen beton için 22 mm. kapasite vardır.

Halka çapları, ağırlık ve yükseklik gibi daha birçok teknik özellikleri bulunan darbeli matkapların takımları da farklı türdedir. Çubuk veya tüp şeklinde olan türler, darbeli matkapların takımları arasında yer alır. Atölye, maden, sondaj ve toprak gibi birçok alanda uygulanabilen ve elde kullanılmayı sağlayan portatif anlayışta üretildikleri için ağır taşımaya uygun hizmet çantasın içerisine konularak bir yerden başka bir yere kolaylıkla taşınabilirler. Uç kısmına takılan derinlik çubukları ise kullanım alanlarına göre daha hızlı sonuçlara ulaştırır.

Dewalt Matkap Fiyatları

Dewalt Matkapları; darbeli, darbesiz ve manyetik özellikli olmak üzere üç çeşittedir. Birbirinden farklı özelliklerde üretilen bu çeşitler, kullanım alanlarına göre verimlilik sunarlar. Her tür, genellikle belli ortamlarda daha fazla performansa sahiptir. En sık kullanılan ve hızlı sonuçlar veren çeşit olan darbeli türler, teknik özelliklerine göre daha fazla donanımlıdırlar. Dolayısıyla bu avantajları, fiyatlarına da yansımıştır.

Frekans, güç ve darbe sayıları daha çok gelişme gösterdiği için aynı zamanda W değeri açısından da kolaylıkla anlaşılabilirler. Darbeli model matkaplar, 650-1100 W arasında etki sağlarken diğer tür matkap çeşitlerinde bu özellik, ürüne göre değişmektedir.

Kullanım alanları da, yine, ürünün profesyonelliğine ve performansına göre farklılık oluşturur. Darbeli matkaplar; sondaj, toprak, beton ve maden gibi büyük mekanlarda kullanılabilir. Darbesiz türler ise taşınabilir ve pratik kullanımlarıyla daha çok atölye, ev gibi mekanlarda tercih edilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dewalt Matkap Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Matkap Türü
Toplam 24 / 64 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003095/dewalt