Bilgisayarlarda kullanılan bazı dâhili donanım bileşenleri, kasa içerisinde yer olmaması veya yerine daha yenisinin alınması gibi sebeplerle kullanılmaz hale gelebilir. Dizüstü bilgisayar sahiplerinin, kendi bilgisayarlarına masaüstü bilgisayarlar için geliştirilen dâhili donanım bileşenlerini takması ve bu aygıtların getirdiği teknik imkânlardan yararlanması çoğu zaman mümkün olmaz. Geliştiriciler tarafından sizlere sunulan DVD harddisk kutuları aracılığıyla, ister kullanmadığınız iç donanım parçalarını, isterseniz dizüstü bilgisayarlarınızla birlikte çalışmasını arzu ettiğiniz aygıtları kolaylıkla kullanabilirsiniz.

DVD Harddisk Kutusu Nedir?

DVD harddisk kutusu; genellikle adaptör üzerinden elektrik gücünü alan, içinde çeşitli bağlantı portları bulunan kutulardır. Bu ürünler; birkaç sabit disk ya da optik sürücünün takılmasına uygun genişlikte ve uzunlukta olan ve veri aktarımını USB portları aracılığıyla gerçekleştiren fanlı ya da pasif soğutmalı sistemlerdir.

Sahip olduğunuz 2,5 ya da 3,5 inçlik sabit disklerin yanı sıra optik sürücülerinizi bağlayabildiğiniz bu birimler, veri aktarımınızı kolaylaştırmakla birlikte, sahip olduğunuz depolama aygıtlarını sürekli yanınızda taşıyabilmenize de olanak tanır. Gelişen teknolojiye ayak uyduran üreticilerin sundukları kimi modellerde, normal sabit disklerin yanında SSD ürünler için de özel çalışma ortamları oluşturulmuştur. Bu sayede, yüksek hızlı veri aktarımı gerekebilen senaryolarda taşınabilir disklerinizi kullanabilir, bilgisayar için tasarlanan aygıtlara taşınabilirlik kazandırmış olursunuz.

Bazı DVD harddisk kutularında bulunan klon özelliği vasıtasıyla, takılan sabit diskler arasında hızlı bir şekilde bire bir veri kopyalama işlemi gerçekleştirilebilir. Bilhassa yedekleme, bakım gibi ciddi konularda sıklıkla başvurabileceğiniz bu özellik, sabit disk kutularının önemini ön plana çıkaran durumlardan yalnızca biridir. Bazı modellerde yer alan kablosuz bağlantı özelliği sayesinde, cihazın üzerine takacağınız veri depolama aygıtının içindeki verilere, hem bilgisayarlarınızdan hem de akıllı telefonlarınızdan kolaylıkla erişebilirsiniz.

Hobiniz ya da işiniz icabı dizüstü bilgisayarınızda çok fazla veri bulunuyorsa ve bu verilere herhangi bir şekilde dokunmadan yeni bir işletim sistemini bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız; geliştiricilerin sizlere sunduğu dizüstü temelli DVD harddisk kutuları aradığınız çözüm olabilir. Bilgisayarınızdaki sabit diskin modeli ne olursa olsun, yeni işletim sisteminizi sabit disk kutusundaki depolama aygıtına kurabilir, gerekli olduğu durumlarda işletim sistemine hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede var olan verilerinizde de herhangi bir kayıp yaşamamış olursunuz.

Geçmiş yıllarda aldığınız bir dizüstü bilgisayarınız varsa ve bilgisayarınızdaki optik disk sürücü artık çalışmaz hale geldiyse bu ürünler sizin için uygun olabilir. Masaüstü bilgisayarınızda kullanmadığınız optik sürücüleri veya yeni edindiğiniz bir optik sürücüyü DVD harddisk kutularına takabilirsiniz. Böylelikle dizüstü bilgisayarınızda herhangi bir teknik servis işlemi gerçekleştirmeden, ihtiyacınız olan optik sürücüyü harici olarak kullanmaya başlayabilir, disk üzerindeki verileri okuma ve diske veri yazma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek aktarım hızları dolayısıyla herhangi bir şekilde veri aktarım sorunu yaşamayacağınız optik sürücü ve sabit disk kutuları, sağlam malzemeden üretilmeleri sayesinde içinde bulunan aygıta gelebilecek dış baskı ve darbelere karşı da koruyucu yapıdadır.

İşiniz gereği, bilgisayar ortamında yüksek boyutlu çeşitli proje dosyalarıyla çalışmanız gerekebilir. Piyasadaki harici sabit disklerin performans ve veri depolama kapasiteleri sizin için yeterli gelmiyorsa, masaüstü bilgisayarlar için üretilen sabit disklerden arzu ettiğinizi size uygun olabilecek bir DVD harddisk kutusu ile birlikte alarak yoğun çalışmalarınız için uygun çözümü oluşturabilirsiniz. SATA 3 ve USB 3.0 bağlantı modelleri sayesinde edineceğiniz sabit disklerin hızlarından sonuna kadar faydalanabilir, projelerinizde yaşanabilecek olası aksamaların önüne geçebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun ürünleri seçerek optik sürücü ya da sabit disk gereksiniminizi kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

DVD Harddisk Kutuları

325 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Buyfun DVD Harddisk Kutuları
  2. Elba DVD Harddisk Kutuları
  3. Dark DVD Harddisk Kutuları
  4. Platoon DVD Harddisk Kutuları
  5. Alfais DVD Harddisk Kutuları
  6. Everest DVD Harddisk Kutuları
  7. Frisby DVD Harddisk Kutuları
  8. Hadron DVD Harddisk Kutuları
  9. Codegen DVD Harddisk Kutuları
  10. Digitus DVD Harddisk Kutuları
  11. S-Link DVD Harddisk Kutuları
  12. Appa DVD Harddisk Kutuları
  13. WD DVD Harddisk Kutuları
  14. Concord DVD Harddisk Kutuları
  15. Hytech DVD Harddisk Kutuları
  16. TriLine DVD Harddisk Kutuları
  17. Icydock DVD Harddisk Kutuları
  18. Molix DVD Harddisk Kutuları
  19. OEM DVD Harddisk Kutuları
  20. Techsmart DVD Harddisk Kutuları
  21. Akasa DVD Harddisk Kutuları
  22. CRESCENT DVD Harddisk Kutuları
  23. LogiLink DVD Harddisk Kutuları
  24. M-Tech DVD Harddisk Kutuları
  25. Mobitell DVD Harddisk Kutuları
  26. Philips DVD Harddisk Kutuları
  27. Tx DVD Harddisk Kutuları
  28. Ugreen DVD Harddisk Kutuları
  29. Compaxe DVD Harddisk Kutuları
  30. DigiTech DVD Harddisk Kutuları
  31. Elite DVD Harddisk Kutuları
  32. HP DVD Harddisk Kutuları
  33. Imation DVD Harddisk Kutuları
  34. Mupa DVD Harddisk Kutuları
  35. Nivatech DVD Harddisk Kutuları
  36. Oimaster DVD Harddisk Kutuları
  37. Qport DVD Harddisk Kutuları
  38. Seagate DVD Harddisk Kutuları
  39. Thermaltake DVD Harddisk Kutuları
  40. Torrent DVD Harddisk Kutuları
  41. Verbatim DVD Harddisk Kutuları
  42. Wozlo DVD Harddisk Kutuları
  43. Adata DVD Harddisk Kutuları
  44. Asus DVD Harddisk Kutuları
  45. Azemax DVD Harddisk Kutuları
  46. Baseus DVD Harddisk Kutuları
  47. C.Speeds Lıne DVD Harddisk Kutuları
  48. ComTech DVD Harddisk Kutuları
  49. Cooler Master DVD Harddisk Kutuları
  50. CoverZone DVD Harddisk Kutuları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483646/3013120/813
Başa dön