Elmas Testereler

Yüksek kaliteli çelikten üretilen ve bıçak kısmının uçlarında gerçek elmaslar bulunan elmas uçlu testere, mermer, granit, plastik, ahşap, beton hatta asfalt gibi sert nesne ve yüzeyleri kesmesi için tasarlanmıştır. Elmas testereler, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir ve elmas daire, demir, dişli şerit, tel testere gibi farklı türleri bulunur. Marangozhaneler, atölyeler, fabrikalar, doğal taş işleme tesisleri gibi alanlarda işlerin hızlanması ve düzgün kesimler yapılabilmesi için kullanılan elmas testere modelleri, profesyonel kullanıcılara hitap eder. Neredeyse tamamı makinelere takılarak kullanılan elmas testerelerin büyük bir kısmı sulu kesim yapması için üretilmiştir. Ancak kuru kesim yapan türleri de vardır. Genel olarak insan gücü ile kesilemeyecek kadar sert ve büyük nesneleri kısa sürede istenilen ölçüde kesmeleri ile öne çıkan elmas testereler arasında bireysel kullanıcıya hitap eden minyatür testere modelleri de bulunur.

Elmas Testere Çeşitleri

Tuğladan betona, asfalttan demire kadar pek çok zorlu yüzey için uygun seçenekler sunan elmas testereler, farklı kullanım alanlarına uygun olacak şekilde farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Elmas testere çeşitleri çalışma prensibi açısından şu şekilde sıralanır:

  • Segmentli Elmas Testere: Güçlendirilmiş beton, kaldırım taşı, tuğla, kireç taşı ve duvarlar için uygun olan bu elmas testere türü, en kaba kesimi sağlayacak diş yapısına sahiptir. Kuru kesim için uygun olan söz konusu testere ile hızlı kesim yapılması önerilir.
  • Turbo Elmas Testere: Hem ıslak hem de kuru uygulamalar için ideal olan turbo elmas testereler, kireç taşı, tuğla ve beton yüzeyleri kesmek için üretilmiştir. Özel tasarımı ile yoğun kullanımlarda kendi kendini soğutan bu testereler, atık malzemeyi bıçak yüzeyinden dışarı atan turbo segment tasarımı sebebiyle oldukça hızlı kesim yapılmasını sağlar.
  • Sürekli Elmas Testere: Islak kesim bıçağı olarak da bilinen sürekli elmas testereler, seramik karo, mermer, granit ve porselen karoları kesmek için uygundur. Kesim sırasında su kullanan ve bu sayede soğuyabilen sürekli testereler hem kesme işlemi sırasında toz bulutu oluşumunu önler hem de delikli bıçak yapısı ile mümkün olan en iyi kesimi sağlar.

Farklı kullanım alanlarında konforlu bir kesim sağlamak için farklı seçenekler sunan testereler arasında en sık kullanılanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Elmas Tel Testere: Esnek yapısı ve çok yönlü kesim sağlaması ile en sık tercih edilen elmas testere modelleri arasında yer alan tel testereler, sert taş blokları, kalın betonlar, büyük ağaçlar gibi sert nesneleri kesmek için tasarlanmıştır. Kendi içinde granit kesim tel testere, beton kesim tel testere ve mermer kesim tel testere gibi farklı türleri bulunur.
  • Elmas Şerit Testere: Cam elyaftan seramiğe, granitten bronza kadar farklı ve sert nesneleri kesmek için tasarlanan şerit testereler, alaşımlı çelik veya karbon çelik bıçaklara sahiptir. Çok yönlü bir testere türü olarak bilinir.
  • Elmas Tepsi Testere: Daire elmas testere olarak da bilinen tepsi testereler, çok büyük nesnelerin kesimi için uygundur. Dairesel hareketler ile kesim yapan söz konusu testereler, tepsi testere makineleri ile kullanılır.
  • Soketli Elmas Testere: Granit ve beton gibi sert nesneleri hızlı kesmesi ile bilinen soketli elmas testereler, daha çok doğal taş işleme tesislerinde kullanılır.
  • Mini Elmas Testere: Küçük yapı ve hobi işleri ile uğraşanlara hitap eden mini elmas testereler, küçük boyutlarına kıyasla oldukça hızlı ve kaliteli kesim yapar.

Elmas Testere Kullanım Alanları

Farklı kalınlık, boyut ve formda üretilen elmas testereler her biri farklı kullanım amaçları olan ürünlerdir. Örneğin 355 mm kalınlığındaki elmas testere modelleri daha çok sert yüzeye sahip nesneleri kesmek için uygun iken daha ince olan testereler ise daha nazik kesim yapılması gereken, görece yumuşak yüzeyler için uygundur. Testere türünün kesim yapılacak yüzeye uygun olması hem kesimin düzgün gerçekleşmesi hem de testere ve testere makinesinin kullanım ömrü açısından çok önemlidir. Örneğin, metal yüzeyler için metal kesme testeresi olarak da bilinen metal kesici elmas testere kullanılır. Ağaç kesme ve yabani otları biçmek için tasarlanan motorlu tırpan makinelerinde ise motorlu tırpan elmas testere modelleri tercih edilir.

Tablalı testere ve el testereleri için üretilen 180 mm kalınlığa sahip turbo kanallı elmas testere, kuvars ve granit gibi doğal taşlar ile beton gibi sert zeminleri kesmek avantajı sunar. aynı testerenin 230 mm olanı ise aynı taşların daha kalın bloklarını kesmeyi kolaylaştırır. Tel testereler ise en çok büyük ağaçların kesiminde tercih edilir. Daire testerelerin motorlu tırpan ile kullanıma uygun olan bazı modelleri ise elmas ağaç testeresi olarak bilinir ve büyük ağaçları dakikalar içinde odun yığınlarına dönüştürme avantajı sunar. Genel olarak yapı sektöründen mobilya sektörüne, endüstriden tarıma kadar çok fazla kullanım alanında fayda sağlayan elmas testere modelleri, işleri hızlandırması, zahmetsiz ve düzgün kesim sağlaması sebebiyle kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Ancak elmas destekli çelik bıçakların çok keskin olması sebebiyle güvenlik önlemleri alınmadan kullanılması ciddi yaralanmalara neden olabileceği için sadece profesyonellerin kullanması tavsiye edilir. Öte yandan yeni nesil teknolojiler sayesinde özellikle marangoz atölyelerinde ağaç kesimi için üretilen makinelerin büyük bir kısmı harekete duyarlı olup olası yaralanmaları önlemektedir.

Bütçe Dostu Elmas Testere Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından birçok modeli üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan elmas testere modelleri, farklı segment yapıları, diş aralıkları ve üretim malzemeleri sebebiyle türlere ayrılır. Her bir tür ise farklı bir çalışma prensibine ve kullanım alanına sahiptir. Bıçak kısmında işlenmiş gerçek elmasların yer aldığı bu testere modelleri, çok sert yüzeyler dahi pürüz ve çatlama oluşturmayacak şekilde kesebilmesi ile dikkat çeker. Kullanım alanlarına uygun makinelere sabitlenen ve elektrik enerjisi ile otomatik kesim yapan elmas testereler, ürün türüne göre farklı fiyat seçenekleri ile satılır. Yüksek kaliteli çelikten üretilen ve elmas dişli olması sebebiyle uzun bir kullanım ömrü sunan testereler, marka ve model sebebiyle de farklı fiyatlar ile kullanıcılara sunulur. Örneğin yerli bir markanın elmas uçlu şerit testere fiyatları ile yabancı bir markanın fiyatları farklı olabilir. Öte yandan aynı markanın sunta kesimi için tasarlanan elmas sunta testere fiyatları ile porselen ve granit gibi yüzeyleri kesmek için tezgah testere makineleri ile kullanılan mermer elmas testere fiyatları arasında da farklılık söz konusudur.

İşlevi, kullanım ömrü ve sağladığı diğer avantajlara kıyasla ulaşılabilir ürünler olarak kabul edilen elmas uçlu testereler, hemen her bütçeye uygun alternatifler sunar. Mükemmel kesim hassasiyeti ile öne çıkan, insan gücü ile saatlerce sürebilecek sert yüzey kesimlerini saniyeler içinde gerçekleştiren ve yoğun kullanıma dayanıklı olarak tasarlanan elmas testereler, konforlu, hızlı ve bütçe dostu kullanım sunmalar ile öne çıkar. Kesim sırasında malzemeye zarar vermediği için malzeme israfını da önleyen söz konusu araçlar, bilinçli kullanıldığında yüksek fayda sağlar. Siz de profesyonel kullanım için bir elmas testere satın almak istiyorsanız Hepsiburada’nın zengin ürün yelpazesinde yer alan elmas testere modellerine ulaşabilir, kullanıcı yorumlarını da okuyarak ihtiyacınıza uygun bir elmas testere satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elmas Testere Fiyatları

732 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 39 / 732 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?