Eski Yunan Felsefesi

Evrenin mitolojik olaylara göre değil akla göre yorumlanması gerektiğini öne süren, bilginin, doğrunun, erdemin ve yaşamın anlamını arayan düşünürler tarafından hayat bulmuş olan Eski Yunan felsefesi, modern felsefenin de temelini oluşturuyor. M.Ö. 700’lü yıllarda başlayıp Orta Çağ’a kadar devam etmiş olan dönemin aydınlanma ve gelişme yolunda insanlığa büyük hizmet ettiği düşünülüyor. Dönemden günümüze ulaşan kaynaklar, felsefe eğitiminde son derece önemli bir yer tutuyor. Çeşitli yayınevleri tarafından kitap haline getirilerek okuyucuların beğenisine sunulan kaynaklar, felsefe öğrencileri ve araştırmacıların yanı sıra felsefi eserlere karşı ilgi duyan kişilere de hitap etmeyi başarıyor. Eski Yunan felsefesi kitapları ayrıca Antik Çağ’ın felsefe anlayışla modern dönemin felsefi yaklaşımlarını karşılaştırma olanağı da sağlıyor.

Eski Yunan Felsefesi Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Eski Yunan felsefe kitap çeşitleri, Aristo’dan Platon’a, Sokrates’ten Heraklitos’a, Thales’ten Empedokles’e erken dönem doğa filozoflarının düşünce ve öğretilerini günümüze aktarıyor. Felsefe tarihi bakımından da büyük önem arz eden kitaplar, felsefe eğitimi almakta olan öğrencilerin ve araştırmacıların sıklıkla başvurdukları kaynaklar içerisinde bulunuyor. Kitap alternatifleri arasında dönemin filozoflarının fikirlerini destekleyen, eleştiren ya da üzerlerine kendi felsefelerini inşa eden Arthur Schopenhauer ve Friedrich Nietzsche gibi modern dönem filozoflarının eserleri de yer alıyor. Böylelikle okurlar, farklı dönemlerde yaşamış olan filozofların ortak ve karşıt görüşleri hakkında bilgi edinme şansı yakalamış oluyor. Felsefenin gelişimini ve değişimini, dönemsel etkenler doğrultusunda inceleyebiliyor.

Eski Yunan Felsefesi Kitapları Ne Amaçla Kullanılır?

Kuşku duymayı, hayatı sorgulamayı, her şeyin kökeninin ne olduğunu bulmayı ve gerçek bilgiye ulaşmak için sürekli araştırma yapmayı öneren Eski Yunan felsefesi, yalnızca felsefenin temelini oluşturmakla kalmayıp bilimin ortaya çıkmasında da oldukça önemli bir rol oynuyor. İnsanlığın bilime olan ihtiyacının felsefeden kaynaklanan kuşkuculuk sayesinde açığa çıktığı düşünülüyor. Okuyucular, Eski Yunan felsefesi kitaplarından faydalanarak felsefenin kökenini kavrama, felsefe tarihi içerisinde yolculuğa çıkma ve felsefenin bilimin doğuşundaki payı hakkında fikir yürütme fırsatı elde ediyor. Öğrenci ve araştırmacılar tarafından hazırlanan ödev ve proje niteliğindeki ya da akademik çalışmalarda dönemin felsefe kitaplarından kaynak olarak faydalanılabiliyor.

Eski Yunan Felsefesi Kitapları Kimler Tarafından Okunabilir?

Eski Yunan felsefesi kendi içerisinde Antik Çağ felsefesi ve Helenistik felsefe gibi çeşitli dönemlere ayrılıyor. Her farklı dönemin kendine özgü özellikleri ve öne çıkan filozofları bulunuyor. Dönemsel farklılıklar, değinilen konulara da yansıyor. Böylece ortaya birçok farklı bakış açısı sunan eser çıkmış oluyor. Eğitim gereği veya kişisel merak nedeniyle felsefe kaynaklarıyla ilgilenen kişiler için zengin seçenekler sunan Eski Yunan felsefesi kitap yelpazesi içerisinde Tanrı düşüncesinin meydana gelişinden Antik dönem felsefe okul öğretilerine kadar birçok dikkat çekici konu yer alıyor. Önsezi ve analiz yeteneklerinin gelişiminde olumlu katkı sağladığı tespit edilen felsefe yayınlarına, modern eğitim sistemlerinde de yer veriliyor.

Eski Yunan Felsefesi Kitapları Arasından Seçim Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eski Yunan felsefesi kitapları, genel olarak tek bir konu üzerine yoğunlaşan alternatiflerden meydana geliyor. Böylelikle okuyucular, özel olarak odaklandıkları bir konuya göre kitap seçme olanağına kavuşuyor. Belli bir filozofun felsefesini incelemek isteyen okuyucular, kitap tercihlerini yazara göre gerçekleştirebiliyor. Yayınevlerinin bir filozofa ya da konuya dair seri şeklinde sunmuş oldukları Eski Yunan felsefesi kitapları, tek kaynakla yetinmek istemeyen kişiler tarafından ilgi görüyor. Okuyucuların ürün seçimi yaparken dikkat etmeleri gereken bir diğer detay ise kitap boyutu oluyor. Kitaplar arasında normal boy ve cep boy olmak üzere farklı boyutta alternatifler bulunuyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eski Yunan Felsefesi

186 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 186 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?