Giriş Yap
0Sepetim
Yitik Şifa Yayıncılık
Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih

Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih

Yitik Şifa Yayıncılık ING Turuncu Ekstra Kart ile 200 TL ve üzeri alışverişin 25 TL indirimli
%
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
  • iline bugün teslimat seçeneği
  • Karşılaştır
böyle bir eser yok 22 Şubat 2019, Cuma
İlk arkadaş çok menfi bir yorum yapmış. Bu kitabın yazarının da bir doktor olduğunu unutmayalım. Bu kitabın ilk elli sayfası, hatta önsözü bile bütün fikirlerinizi yeni baştan şekillendirecek kuvvette muazzam bir eser. Herkesin başucunda bulunmalı. İkinci kere de okumayı düşünüyorum. Fakat şimdiki tıp sektörüne sorgusuz sualsiz teslim olanların anlaması beklenmez. Öncelikle doğal yöntemleri, en kuvvetli ve etkili şifa yollarını anlatıyor. Tıbbın çare bulamadığı çok dertlerin dermanı olacak çareler sunuyor. Araştırmacı, sorgulayıcı kişiler bu kitabı mutlaka okumalı.
Ali Said T***** (34) KEÇİÖREN - Ankara Tüm Yorumlar (151)
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196007/80205002
HepsiGlobal/true

Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih

Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde Aidin Salih 

"Gerçek Tıp", hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kanunları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.

 

Tüm Sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla "az yiyerek" ve "doğru beslenerek" sağlığınızı koruyabilir; önerilerin yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

"Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi." Hz. Muhammed (s.a.v) (Buhari, "Kader",4)

(Tanıtım Bülteninden)


Beslenme; tüm canlıların doğumdan itibaren en temel ihtiyacıdır. Fiziksel ve ruhsal yönden zinde olmak ve iyi hissetmek olarak adlandırılan sağlık ise beslenme ile yakından ilişkilidir. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için, beslenme düzeni ve tüketilen besinlerin dengesine dikkat edilmesi gerekir. Dengesiz beslenen insanlar, obezite, kolestrol, kalp, karaciğer ve akciğer hastalıklarına, doğru beslenen insanlardan daha sık yakalanma riski taşırlar. Doğru ve sağlıklı beslenme ile bu risklerin aza indirgenmesi adına tıp tarihi boyunca sayısız çalışma yapılmış; hastalıkların tedavisinde beslenmenin önemi vurgulanmıştır. Hepsiburada.com  sağlık ve beslenme ilişkisine İslami tıp açısından yaklaşan  Aidin Salih'in, 40 yıl boyunca yaptığı araştırmalardan edindiği birikimi Gerçek Tıp –Yitik Şifanın İzinde kitabı ile sizlerle buluşturuyor. İlk baskısı 2007 yılında yapılan kitap, günümüzün en değerli İslam tıbbı eserlerinden biri olarak gösteriliyor.

Gerçek Tıp –Yitik Şifanın İzinde, sağlık konusundaki görüşlerinizi kökten değiştirerek, daha önce bakmadığınız bir pencereden beslenme dengesi ve sağlık ilişkisini yeniden tanımlıyor. Modern yaşamda karşılaştığınız, tamamen çözemediğiniz sağlık sorunlarınıza sade ve hikmetli çözümler sunan bu eserde yer alan tavsiyeleri, pek çok doktor, verdikleri tedavilere ekliyor. Sağlık ve beslenme alanında kaleme alınan ve satış rekorları kıran önemli kitapların referans gösterdiği  Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde, eskimeyen bilgileri ile okuyucuları aydınlatıyor.  Mantıklı ve tutarlı dili ile iyi olmanın, şifa bulmanın yollarını sunan eser; hastalıkların altında yatan gerçek nedenleri, insanların sağlık sorunlarının karşısında aslında çaresiz olmadığını, kaybettiğimiz dengeyi ve şifayı yeniden nasıl kazanabileceğimize dair bize rehber olabilecek kadim tavsiyeler içeriyor.

İslam tıbbına dair yaptığı derin incelemeler sonucu, Gerçek Tıp –Yitik Şifanın İzinde eserini okuyucularla buluşturan yazar Aidin Salih, 4 Mart 1943'te Ukrayna'da doğmuştur. 2. Dünya Savaşı döneminde denk gelen o yıllarda zor bir çocukluk geçiren Salih, ilkokul, ortaokul ve liseyi başarıyla bitirerek Logansk Tıp Enstitüsü'ne girmeye hak kazanmıştır. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli hastanelerde görev yapmış; modern tıp ila profesyonel olarak ilgilenmeye başladıktan sonra, temel yaklaşımlarla ilgili aklında beliren soru işaretlerini gidermek için ikinci üniversiteyi okumaya karar vermiş ve 1977 yılında Rusya'da Uluslararası Alternatif Tıp Okulu'ndan mezun olmuştur. O dönemlerde İbn-i Sina'yı araştırmaya başlamış ve Müslüman olmaya karar vererek, Kuran'-ı Kerim ve hadislerle tanıştıktan sonra ilmini bu yönde ilerletmiştir. Ortodoks bir ailede büyüyen Aidin Salih, İslam fıtratına uygun bir hayattan geldiğini, bu şekilde yetiştirildiğini öğrencilerine defalarca dile getirmiştir. Hakikatin peşinde geçirdiği günlerin meyvesi olan bu kitap, onun Modern Tıp ve İslami Tıp alanında edindiği bilgilerin bir sentezidir. Kendi yaşadığı hastalıklar dolayısıyla hastanede kaldığı zamanlarda deneyimlediği gerçek; insan müdahalesi olmasa doğanın ve canlıların sistemsel bakımdan mükemmel bir ahenge sahip olduğudur.

Hayatının son yıllarını Türkiye'de geçiren Aidin Salih, İslam tıbbına önemli katkılarda bulunmuş, dünyanın birçok kentinde İslam tıbbı hakkında yüzlerce konferans ve seminer vermiş ve çok sayıda öğrenci yetiştirmiştir. Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde, Türkiye'de yaşadığı bu dönemde, 2007 yılında yayınlanmış, öğrencileriyle birlikte “Sade Hayat Hareketi”ni başlatan bir dernek çatısı altındaki gönüllü çalışmalarla ilmini yaymaya devam etmiştir.

Aidin Salih, 447 sayfalık Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde adlı bu kitabında,  öncelikle, beslenme ile yapılan genel hataları sıralayarak, kimyasal içeren kozmetik ve temizlik ürünleri ile tarım ilaçlarının insan sağlığını nasıl tehdit ettiğini anlatıyor. Yetişkin ve çocuk hastalıklarının oluşum sürecini ve tedavi yöntemlerini tek tek inceleyen Salih; temel yiyeceklerden hangilerinin doğal şifa kaynağı olduğunu, alternatif tıp uygulamalarını ve sağlığın korunması adına neler yapılabileceğini okuyucularıyla paylaşıyor.

Sağlıklı bir yaşam için, sade bir hayat ve doğru beslenme önerileri içeren, şifa rehberi niteliğindeki Gerçek Tıp – Yitik Şifanın İzinde kitabına bir tıkla sahip olmak için şimdi sepetinize ekleyin!

Basım Dili Türkçe
Boyut Normal Boy
Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 432
Yayın Tarihi 2014
Yazar Aidin Salih
Diğer
Yurt Dışı Satış Var
Stok Kodu KSADEHAYAT88012
Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih YorumlarıTüm yorumları gör (151)
Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih
Çok İyi
(122)
Çok İyi (122)
%81
İyi
(19)
İyi (19)
%13
Ne İyi / Ne Kötü
(5)
Ne İyi / Ne Kötü (5)
%3
Kötü
(0)
Kötü (0)
%0
Çok Kötü
(5)
Çok Kötü (5)
%3
Ortalama Puan
4,7
Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmalısınız.
Filtrele
Sadece satın alanlar (131)
Fotoğraflı yorumlar (2)
Bu ürün ile ilgili 151 yorum var.
Sırala
SE
SE
tartışmalı bilgilerle doluKitap çok tartışmalı ve doğruluğundan emin olunamayacak bilgiler içeriyor. Özellikle sezeryan doğum ve suni sancı verilmesi sonucu bebeğin beyninin hasara uğradığı söz konusu hasarında bebekte ateş,havale ve hiperaktiviteye hatta otizm epilepsi ve sizofreniye sebep olduğu. ..tuzlu su ile bebeğin yıkanması gerektiği. ..Anne sütü alamayan bebeğin bal vs ile beslenebilecegi gibi..herbiri tartışmaya açık bilimsel olarak da kanitlanmaya muhtac pek çok konu var..hacemat ve suluk tedavisi cokca kitapta yer aliyor..Kitabın dili oldukça sade açık anlaşılır kolay okunuyor. ..Günümüz dünyası açısından uygulanabilir mi bilmiyorum ama okunmasindan da bir zarar gelmez..her okudugumuzu uygulayacagiz diye birsey de yok...merak edenler okusun derim. sonuçta bugün kanser tedavisinde kemoterapi bile tartisma konusu... Modern tıbbın bile mutlak doğruları yok bugün doğru bildiğimiz yarın yanlış olabilir...on yargıli olmadan alın okuyun derim kendi eleştiri ve bilgi suzgecinizden geçirin..kendi kararinizi kendiniz verin..
Satıcı Kitapzen
(37) ALTINDAĞ - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AT
AT
böyle bir eser yokİlk arkadaş çok menfi bir yorum yapmış. Bu kitabın yazarının da bir doktor olduğunu unutmayalım. Bu kitabın ilk elli sayfası, hatta önsözü bile bütün fikirlerinizi yeni baştan şekillendirecek kuvvette muazzam bir eser. Herkesin başucunda bulunmalı. İkinci kere de okumayı düşünüyorum. Fakat şimdiki tıp sektörüne sorgusuz sualsiz teslim olanların anlaması beklenmez. Öncelikle doğal yöntemleri, en kuvvetli ve etkili şifa yollarını anlatıyor. Tıbbın çare bulamadığı çok dertlerin dermanı olacak çareler sunuyor. Araştırmacı, sorgulayıcı kişiler bu kitabı mutlaka okumalı.
Satıcı kitapstore
(33) KEÇİÖREN - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ST
ST
YENİDEN DİRİLİŞİYeniden Diriliş Buna Derim : Yemek yeme alışkanlığımı bu esere göre düzenledim her şey o kadar fark etti ki bir kaçı baş ağrısı halsizlik bunalma stres uyku kalitesi ..Bu yeni beslenme tarzı 20 günde 5 kg verdim. Kısacası Bu eserden faydalananlar için ALLAHın İzniyle SAĞLIKTA NO PROBLEM diyorum.. Aidin Salih Hanımım Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun....
Satıcı Kitapzen
(39) ÇANKAYA - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
ÜD
ÜD
dikkat kilo verdiriyorsenelerdir veremediğim kiloyu kitap sayesinde verdim su oruçları sayesinde. uygulamak zor ama sağlıklı yaşamak istiyorsanız kitabı alın okuyun
Satıcı Kitapzen
(36) KAHRAMANKAZAN - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
KK
KK
Herkes okumali herkes almali basucu kitabiKesinlikle herkes alip okumali. Bir yerlerden tesadufen duyduysaniz veyaa biseyler öğrendiyseniz bence devamini getirin ve mutlaka okuyun. Çünkü ben gördüğüm herkese söylüyorum. İcinde bir ömür sizi dr a gitmekten kurtarcak hayat kurtarici tavsiyeler var lutfen ciddiye alin ve basucu kitabiniz yapin yaninizdan ayirmayin.
Satıcı Kitapzen
PENDİK - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
EI
EI
Çok memnun kaldım.Gözünüz kapalı alın. Çok faydalı bir kitap. İçindekileri "kesinlikle" uygulayamayacak olsanız bile, bilgi sahibi olmanız açısından çok önemli.
Satıcı Hepsiburada
(50) MENTEŞE - Muğla
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AB
AB
tavsiye ederim.ölmeden önce okunması gereken bir kitap.
Satıcı Kitapzen
MERKEZ - Niğde
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
GA
GA
Kiymet bilmek ve hakkini vermek gerek.İcerik ve bilgilerle insan hayatinda basucu kitabi olmasi gereken harika bir eser. Anlayip, algilayip uygulayabilir olmak dilegiyle. Emeklerinin karsiligi cennet olur İnsallah. Yillardir bildigim ama almadigim bu kitabi almama ve hayatimda uygulamama vesile olan *Ahmet Apa* ya sonsuz tesekkurler.
Satıcı Kitapzen
(41) MERKEZ - Tokat
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MA
MA
Hızlı kargo uygun fiyatSağlığımız için güzel bilgiler var. Doktorlarda vicdan kalmamış. Artık kendi sağlığımızı bozulmadan korumak ya da şifayı önce Allahtan isteyip kendimiz atamamız şart
Satıcı Kitapzen
PENDİK - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YK
YK
Baş Ucu Kitabıbence bir çok sağlık sorunumuzu çözmemiz de yardımcı olabilecek fikirlere sahim sadece bir sindirim sistemi yada bir sakızın maddelerini okuyabilsek o bile yeter başucunuzdan eksik etmeyin.
Satıcı Kitapzen
(38) ONİKİŞUBAT - Kahramanmaraş
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HK
HK
MİRAS BIRAKILIRinsan bu kitabı sevdiklerine miras bırakmalı.altın değerinde bir kitap ve ondan daha değerli olan bir yazar.daha ne denilir ki!!!mekanı cennet olsun...
Satıcı Sınırsızal
(40) ÜSKÜDAR - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Her Yazılanı Birebir uygulayamazsınızÇünkü bazı şeyler zamanın hekimleri tarafından ilacç yapılıp utgulanıyormuş. Kitabı kötülemek yerine yazılanları başka yerlerden araştırmak yeterli mesela şu ASPARTAM denilen illetin ne olduğunu güvenilir kaynaklardan araştırın yeter , raf ömrünü uzatmak için ambalajlı gıdalara konulan maddeleri okuyun ne zararları olduğunu görün yeter. Gidipte yabani acı kavundan ilaç yapamazsınız elinizden geldiği kadarını yapmanız sağlığınızı nasıl etkiliyor görürsünüz. Biri sadece bal,sarımsak,limon kürü yılda birkez ailecek deneyin bakalım ne fark edeceksiniz ... Herkese sağlıklı günler dileğiyle.
Satıcı Kitapzen
(40) ETİMESGUT - Ankara
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HY
HY
İyiZaten kesinlikle okunması gereken bir kitap, satıcı da temiz ve hızlı gönderdi.
Satıcı Kitapzen
ESENLER - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
YK
YK
Hayat Tarzınızı değiştirecek..Yok böyle bir eser.. Iddaa ediyorum hiç inanmayan bir insan, okuyunca kesinlikle hayatı değişir. Her konu açıklaması ile birlikte izah ediliyor ve mantığınıza oturmayan nokta bırakmıyor.. Doğru bildiğimiz herşeyi sorgular hale geliyor ce aslında ne kadar yanlış olduğunu görüyorsunuz..
Satıcı ARIKİTAP
(29) ÜSKÜDAR - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
SA
SA
harika bir kitapkitap resmen hayatımı değiştirdi. şiddetle tavsiye ederim. her eve lazım.
Satıcı Kitapzen
SÜLEYMANPAŞA - Tekirdağ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
UD
UD
biraz guzeliyide cok garip
Satıcı DERGİYURDU
(12) MALKARA - Tekirdağ
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HI
HI
herkesin okuması lazımOkuyun okutun arkadaslar. Keske doktor hanım vefat etmeden tanıma fırsatım olsaydı.. ALLAH rahmet eylesin
Satıcı Kitapzen
(30) DÖRTYOL - Hatay
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
AS
AS
Doğal TıpDoğal tedavi yolları için, gayet güzel bir kitap. Kitabın kendisi de gayet kaliteli, içerisindekilerde çok faydalı bilgiler. Kendi doktoru olmak isteyen alıp okumalıdır. Her zaman lazım olan bir eser kütüphanemize...
Satıcı Kitapzen
(30) GÜNGÖREN - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
MG
MG
Beş YıldızKitapta herhangi bir sorun yok. Sağ üst köşesinin birazcık ezilmesi dışında. Kargolama olarak kitap için patlayan balonlu naylon ne kadar uygun? Kargolamaya dikkat etmenizi öneririm. Hepsiburada üzerinden sipariş vermeme rağmen fatura üzerinde başka bir sitenin yazılmasına anlam veremedim. Her şey için teşekkürler.
BAHÇELİEVLER - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
HD
HD
Beş YıldızHerkesin elinin altında bulundurması gereken bir kitap. Yazarından Allah razı olsun. Çok çok önemli bilgiler barındırıyor. Kimsenin pişman olmayacağı bir eser.
Satıcı DERGİYURDU
MALTEPE - İstanbul
Yorum sahibi bu ürünü Hepsiburada üzerinden satın almıştır.
Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

Teşekkür Ederiz.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.

Popüler aramalar

Bu Kategorideki En Çok Satan Ürünleri Karşılaştır
Gerçek Tıp - Yitik Şifanın İzinde - Aidin Salih
Birim - Deniz Şimşek
Sağlığına Format At - M. Barış Uslu
Hormon: Menopoz Öncesi-Sonrası - Mustafa Atasoy
%15
60,00 TL 51,20 TL
Sepette %24 indirimli fiyat
39,00 TL
%35
38,00 TL 24,70 TL
%25
39,00 TL 29,25 TL
45,26 TL
Satıcı
Kitapzen 9,4
Hepsiburada
Hepsiburada
RomansDukkan 6,7
Yorumlar
(151)
(18)
(56)
(5)
Cilt Durumu Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz Ciltsiz
Sayfa Sayısı 432 344 328 304
Yayın Tarihi 2014 2020 2014 2019
Basım Dili - Türkçe - Türkçe
Boyut - Normal Boy - Normal Boy
Yazar - Deniz Şimşek - Mustafa Atasoy
Başa dön