Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Girişimcilik Hayattır - Mehmet Şöhrap Sanlı

Elma Yayınevi
117,99 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (12)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

131,59 TL
132,98 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/80196011/9937
Girişimcilik Hayattır - Mehmet Şöhrap Sanlı
Girişimcilik uzun soluklu, sabır isteyen, mücadele gerektiren ve işe ihtiyaç duyan her kişinin harcı olmayan bir yaşam şeklidir. Başlangıçtan tutunmaya, tutunmadan büyüme aşamalarına geçmek daima girişimcinin büyüme yönündeki talebine ve gerekli hareketleri doğru zamanda yapmasına bağlıdır.

Üniversite sıralarında öğrenilen bilgilerin yanı sıra deneyimlerin de iş yaşamında katkısı yadsınamaz. Mezuniyetinin hemen ardından bir grup arkadaşıyla birlikte girişimcilik hayatına adım atmaya çalışan ancak daha yola çıkmadan ekip dağıldığı için iş fikrini hayata geçiremeyen Mehmet Sanlı da bu alanda yaşadığı deneyimleri hayatına aktarmış isimlerden birisi. Üçüncü girişimcilik deneyiminde doğru iş fikri, doğru ekip ile yola çıkan ve başarıyı yakalayan Sanlı, siz okuyucular için de rehber niteliğinde bir kitap hazırladı. 

Kurucusu olduğu Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile ülkemizde girişimcilik ekosisteminin oluşmasına yönelik ilk ya da öncü birçok projenin tasarım ve uygulamalarını gerçekleştiren Sanlı’nın Girişimcilik Hayattır adlı kitabı, girişimci olmayı düşünen, bir iş fikri bulunan kişilere ışık tutacak nitelikte. Girişimcilikte en önemli etmenlerden birisinin motivasyon olduğunu kitabında anlatan Sanlı, iş planının nasıl yapılması gerektiğinden ticarileşmenin adımlarına, büyümeden sürdürülebilir girişimciliğe kadar bir çok konuda okuyucusuna deneyimlerini aktarıyor. 

Elma Yayınevi 2020’nin ilk kitabıyla bir kez daha buluşuyor okuyucusuyla…
________________________________________
Yazar Hakkında
Mehmet Sanlı Özgeçmiş
Lisans eğitimini 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Kurucusu olduğu Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile ülkemizde girişimcilik ekosisteminin oluşmasına yönelik ilk ya da öncü birçok projenin tasarım ve uygulamalarını gerçekleştirdi. Proje uygulamalarının yanında girişimcilik, iş modeli geliştirme, stratejik planlama ve büyüme yönetimi alanlarında özgün içerikler ve yeni uygulama yöntemleri geliştirdi. Bu çerçevedeki çalışmalarından bazıları şunlardır: 
• Girişimciler İçin İş Planı Dosyası ve Rehberi: İlk yerli iş planı metodolojisi, 1997 yılında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) resmi yayını olarak basılmıştır. Sektörde eğitim ve başvuru süreçlerinin temel dokümanıdır.
• Senaryo Tabanlı İşletme Analizi Metodu: TEB KOBİ Uzmanı Yetiştirme Programı kapsamında uygulama dosyası olarak kullanılmaktadır.
• İş Planına Dayalı İşletme Hızlandırma Modeli: 2004 yılında Avrupa Eğitim Vakfı tarafından ülkemizin en başarılı hızlandırma modeli seçilmiştir.
• Gelecek Stratejileri Konferansı Metodu
• Girişimcilik Süreci Değerlendirme Analizi Metodu 
• Teknoloji Startupları KPH (Karar, Plan, Hedef) Ticari Hızlandırma Modeli
• Teknoloji Firmaları Stratejik Pazarlama Geliştirme Programı 
• Teknoloji Firmaları Stratejik Büyüme Yönetimi Rehberi
Mehmet Ş. Sanlı ayrıca ülkemizin girişimcilik ekosistemine yönelik programların nitelik ve kapasitelerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Bu amaçla bugüne kadar çeşitli kurumlarla işbirliği içinde çok sayıda eğitmen, danışman ya da uzman yetiştirme programı tasarlamış ve uygulamalarını gerçekleştirmiştir. Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanan ve yıllardır uygulanmakta olan TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Programı ile bugüne kadar 50 binden fazla KOBİ’nin büyüme ve gelişme çabasına destek vermiştir. Yine uzun zamandan beri devam eden TEB KOBİ Danışmanı Yetiştirme Programlarının mezun sayısı 1000’i geçmiştir. Her iki program çeşitli uluslararası ödüle layık görülmüştür. 
Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Ekonomi Bankası tarafından desteklenen ve 10 ilde yer alan merkezleriyle ülkemizin en yaygın ve kapsamlı girişimcilik programı olan TİMTEB Girişim Evlerinin Program Koordinatörlüğü görevini yürüten Mehmet Ş. Sanlı, son dönemde teknoloji girişimlerinin kurumsal firmalarla ve yatırımcı kuruluşlarla işbirliğini geliştirmeye yönelik yeni yöntem ve uygulama programlarının tasarımı üzerinde çalışmaktadır.
Yazar Mehmet Şöhrap Sanlı
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 160
Yayın Tarihi 2020
Cilt Durumu Ciltsiz
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000QBDQR
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön