Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Haluk Aydın Kuruyemiş
Haluk Aydın Kuruyemiş Hurma Kudüs 500 gr

Haluk Aydın Kuruyemiş Hurma Kudüs 500 gr

Haluk Aydın Kuruyemiş
147,00 TL
( / adet)
miktar
%
Loading interface...
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001473/80738003
Haluk Aydın Kuruyemiş Hurma Kudüs 500 gr
Kudüs Hurmasının Faydaları Nelerdir?

 

·     Bu Hurmanın İçeriğindeki Demir, Kanda Bulunan Hemoglobin Sentezini Öyle Şaşırtıcı Bir Şekilde Kontrol Eder Ki Kansızlığın Engellenmesini, Kandaki Alyuvarlar Dengesinin Uygun Hale Gelmesini Sağlar. Bilindiği Gibi Alyuvarlar Kanda Ki Hücrelerin Canlılığını Sürdürmesi İçin Oksijen Taşır. İçeriğindeki Demir Oranının Yüksekliği Sebebiyle, Bir Kişi Günde 15 Adet Hurma Yediğinde Vücudunun Demir İhtiyacını Tamamen Karşılayabilir Ve Demir Eksikliğinden Kaynaklanan Tüm Rahatsızlıklardan Korunur.

·     Ayrıca İçerisinde Bulunan Kalsiyum Ve Fosfat İse, İskelet Oluşumunda Ve Vücudun Kemik Yapısının Dengesi İçin De Çok Önemli Faydaları Bulunmaktadır. İçerdiği Bol Fosfor Ve Kalsiyum İle Kemik Zayıflığına Ve Bunun Gibi Diğer Kemik Rahatsızlıklarının Azaltılmasına Ve Oluşmamasına Yardım Eder.

·     Bilim İnsanları Hurmanın İnsanlığın Son Zamanlardaki En Büyük Rahatsızlığı Olan Stres Ve Gerginliği Giderici Etkisi Olduğunu Ve Buna Karşı Hurmanın Faydalı Olduğunu Belirtiyorlar. Hurmada Bulunan, Kasların Çalışmasında Önemli Faydalı Olan Magnezyum Ve Sinirleri Güçlendiren B6 Vitamininin Önemli Miktarda Bulunduğunu Ortaya Koymuştur. Ayrıca Magnezyum Böbrekler İçin De Son Derece Önemlidir. Bir Kişi Gün İçerisinde 2-3 Adet Hurma Yiyerek Vücudunun Magnezyum İhtiyacını Karşılayabilir. Vücuttaki Karbonhidratların Enerjiye Dönüştürülmesinde, Yağların Ve Proteinin Vücudun Diğer Günlük İhtiyaçlarını Karşılaması İçin Kullanılmasına Da Yardımcı Olur. B2 Vitaminiyle Hücrelerin Yenilenmesi İçin Protein, Karbonhidrat Ve Yağların Yakılmasında Da Büyük Rolü Vardır.

·     İçindeki A Vitamini Sayesinde, Görme Gücünü Artırır, Dişlerin Güçlü Ve Yapısının Sağlam Olmasını Sağlar. Ayrıca Beta Karoten Açısından Da Zengin Olduğu İçin Hücrelerde Olası Kanserli Molekülleri Kontrol Altına Alarak, Kanseri Önlemede De Çok Yüksek Bir Faydası Vardır.

·     Diğer Meyvelere Göre Protein Olarak Yüksek Bir Değer Taşıması Sayesinde Vücudu Hastalıklara Ve Enfeksiyonlara Karşı Korur. Hücreleri Yenileyici Ve Vücut Sıvısını Dengelemesinden Dolayı Düzenli Olarak Kullanımı Tüm Metabolizma İçin Büyük Önem Taşır. Özellikle Et Tüketemeyen Kişiler İçin Vücuttaki Protein İhtiyacını Karşılamada En Uygun Seçim Kudüs Hurmasıdır.  

- Ürünlerimizi, Uzun Süre Aynı Tadı Alabilmeniz İçin Defalarca Ağzı Açılıp Kilitlenen Özel Ambalajda Hizmetinize Sunuyoruz.
  Kilitli Ambalaj Özelliği : 
1- Ambalaj İçinde Oksidasyon Asgari Düzeyde Kalır.
2- Tazeliğini Korur.
3- Doğal Nemini Muhafaza Eder.
4- Tad Ve Kokusunu Muhafaza Eder.
5- Üzüm, Kayısı Vs. Gibi Ürünlerin Sertleşmesini Önler.
Türü Kudüs
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000KFVVT
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön