Matkaplar, alet çantalarınızın içinde bulunan en işlevsel elemanlardan biridir. Hitachi Matkaplar, ağır işlerde rahatlıkla kullanılabilir. Hitachi imzalı matkaplar sayesinde demir alaşımlı maddeler, çelik, beton, tahta gibi farklı malzemelerde delikler oluşturabilirsiniz. Montaj işleri, ev dekorasyon, eşya tadilatı ya da tasarımı gibi işleri kısa sürede tamamlamak için kullanışlı ve malzemesine uyumlu matkap türünü bulmanız gerekir. Matkap türleri; matkabı kullanacağınız alana, deleceğiniz materyale ve çeşitli delme uçlarına göre farklılık gösterebilen çok sayıda özelliğe sahiptir. Çeşitli matkap modelleri arasından kullanım sıklığınıza, kullanım alanınıza ve matkabı kullanacağınız yüzeyin malzemesine dikkat ederek seçim yapabilirsiniz.

Hitachi Matkap

Matkap tercihinde bulunurken, ilk olarak, ne tür matkap kullanacağınıza karar vermelisiniz. Matkaplar, hem sert yüzeyler üzerinde delik oluşturmaya hem de delinmiş deliklerde havşa oluşturmaya yarar. Bu yüzden kullanılacak yüzeye göre farklı modeller dizayn edilmiştir. Bu modellerden bazıları elektrikli matkaplar, darbeli ya da darbesiz matkaplar olmak üzere güç ve işlevlerine göre isimlendirilir. Tuğla, ahşap, beton, çelik, demir veya tahta gibi çok sayıda yüzeyde delik oluşturmanın yanı sıra ağır işlerde de kullanılabilen matkapların paket içeriği dahilinde bulunan özel plastik taşıma çantası, tutamak ve derinlik mastarı gibi yan ürünler, seçiminizi yapmanız konusunda size yardımcı olur. Matkap türlerinin kendilerine özgü delme kapasiteleri vardır. Türlerine göre beton çelik ve ahşap yüzeylerde farklı delme çaplarına sahiptirler. Bazıları da çelik konstrüksiyon ve ağır hizmet için kullanıma uygundur. Bazı matkap modelleriyse daha az darbe ve güçle çalışır.

Matkap alırken, aynı zamanda matkabınızın boyutlarına ve hafifliğine de dikkat etmelisiniz. Ergonomik, elinizde rahatça tutabileceğiniz matkaplar kullanmak, işlerinizi daha pratik şekilde tamamlamanızda faydalı olur. Elinizde sabit duracak, yumuşak tutamak yeri olan matkaplar güvenlidir. Güvenli bir matkaba sahip olmak içinse hız sabitleme özelliği olan modelleri seçebilirsiniz.

Hitachi Darbeli Matkap

Darbeli matkaplar, delme gücü düz matkaplara göre daha kuvvetli olan modellerdendir. Tadilat işlerini yaparken hem düz hem de darbeli delmeniz gerekebilir. Bu nedenle her iki özelliği de barındıran matkap türünü tercih etmelisiniz. Darbeli matkaplar, her türlü malzemeyi delmek için ağır işlerde son derece fonksiyonel ürünlerdir. Darbeli matkaplarda devir sayısı, güç modu, güçlü motor ve ergonomik yapı gibi detaylar tercihinizde size yardımcı olacaktır. Darbeli matkabın kullanım alanları, düz matkaplara göre daha farklıdır. Profesyonel iş yerlerinde kullanılan matkaplar, ağır delme işlemlerinde tercih edilirken evde ufak tamiratlar için küçük boyutta ve daha hafif modellere yönelebilirsiniz. Hitachi Darbeli Matkaplar, düşük titreşimlidir ve sessiz çalışma sağlarlar. Bu nedenle çevreyi rahatsız etmemek adına doğru tercih olurlar. Darbeli matkap modelleri, anahtarsız (otomatik) ve anahtarlı mandrelli olmak üzere iki şekilde üretilir. Hitachi Darbeli Matkaplar. genellikle 10 mm. anahtarsız mandrellidir.

Hitachi Matkap Fiyatları

Matkabınızın dayanıklı ve sağlam olması, cihazınızı uzun yıllar boyunca kullanacağınız anlamına gelir. Hem fiyatı hem performansı doğrultusunda yüksek kalitede bir matkap kullanırsanız ürününüzden yüksek verimli fayda sağlayabilirsiniz. Matkap türleri; güç oranlarına, devir sayılarına ve modellerine göre farklı fiyatlandırılır. İlk aşamada hangi malzeme üzerinde delme işlemi yapacağınıza ve kullanım alanınıza karar vermeniz, doğru matkap seçimi yapmanızda ve bütçenize uygun ürün bulmanızda size yardımcı olur. Örneğin, ev tamir işlerinde kullanacağınız tek parça, ufak matkaplar, diğer profesyonel yüksek özellikli modellere göre daha düşük fiyatlı olacaktır. Yalnızca tahta delme için kullanılacak düz delme işlevine sahip bir matkapla beton, çelik ya da demir gibi sert yüzeylerde kullanmaya uygun bir matkap arasında da fiyat farkı bulunabilir. Teknik detayları ve kullanım alanlarına göre ihtiyacınıza uygun ürünü fiyat farklılıkları açısından kolaylıkla değerlendirebilirsiniz.

Hitachi Matkap Fiyatları

31 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Hitachi
  2. CatPower
  3. Makita
  4. Bosch
  5. Einhell
  6. Osaka
  7. Attlas
  8. RTRMAX
  9. Dewalt
  10. Ryobi
  11. Max Extra
  12. Crownflex
  13. AEG
  14. Black&Decker
  15. KLPRO
  16. KL
  17. Maktec
  18. Rtr-max
  19. Stanley
  20. AGP
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
 • Marka Hitachi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003095
BAŞA DÖN