Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Frankl

Okuyan Us Yayınevi
114,64 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 1
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (26)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

140,00 TL
145,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/9925/9936
İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Frankl

İnsanın Anlam Arayışı, Viktor Frankl imzasıyla hem psikoloji ve psikiyatri alanlarının profesyonellerine hem de hayatının anlamını arayan herkese ışık tutuyor. Psikiyatrinin önde gelen isimlerinden biri olan Viktor Frankl, İnsanın Anlam Arayışı ile günümüzde 30'dan fazla dilde 15 milyondan fazla okura ulaşıyor. Frankl, kurucularından olduğu logoterapiyi merkeze alan kitabında İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimlerini okurlarla paylaşıyor. Varoluşçuluk üzerine sorgularıyla insanı insan yapanın ne olduğu sorusuna yanıt arayan yazar, Gasset, Heidegger ve Sartre gibi isimlerden aşina olunan arayışıyla okurun zihninde pencereler açıyor. 

Toplama Kampından Alınan Hayat Dersleri

Yazar kitapta, yaşadığı toplama kampı sürecini insanın esaret dolu yaşamının bir izdüşümü olarak resmediyor. Tasvir edilen toplama kampı, dünyayı büyük bir hapishane olarak kavramaya yardım ederken bu zorlayıcı deneyimde okura anlam arayışı yol gösteriyor. İnsanoğlunun temel ihtiyacının yaşama yönelik tutumda değişiklik olduğunu vurgulayan yazar, yaşamdan ne beklendiğinin önemli olmadığının altını çiziyor. Frankl, varoluşçu terapi yaklaşımı ile Freud ve Adler'in ardından psikiyatrinin en önemli isimleri arasında sayılıyor. 

Başucu Kitabınız Olacak

Okuyan birçok kişide hayat boyu unutamayacağı izler bırakan İnsanın Anlam Arayışı, Viktor Frankl'ın yaşamından taşıdığı izlerle unutulmazlar arasına ekleniyor. Avusturyalı ünlü Psikiyatrist, 4 milyondan fazla tutsağın imha edildiği Auschwitz Kampı'nda tanık olduklarını ve o esnada hayatta kalabilmek için geliştirdiği terapi yöntemini okurlara anlatıyor. Dramatik anlatımı kadar felsefi altyapısıyla da dikkat çeken kitap, insanın insana ve insanlığa yaptığı zulmün gölgesinde yaşam sorgusunu satırlarına taşıyor. İnsanoğlunun direncini, inancını, umudunu ve azmini derinlemesine inceliyor. Acıyla karşı karşıya kalan insanların mücadelesine ayna tutan bu eşsiz kitap, onurlu insanın haysiyetli tavrına ayrıca bir parantez açıyor. Yaşamın anlamını ve varoluşun temelini geçmişte değil, geleceğin ışığında aramak gerektiğini anlatan satırlar, yaşam savaşı içinde insanlara unuttuğu birçok gerçeği anımsatmaya hazırlanıyor. Anlamını yitiren hayatların panzehirinin hedefler olduğunu ifade eden Viktor Frankl, bu sayede sizi de hayatınızın hedefini bulmaya yönlendiriyor. 

Logoterapi ve Viktor Frankl

“Anlam kazandırma yoluyla terapi” olarak tanımlanan logoterapinin kült eseri olan İnsanın Anlam Arayışı, psikoterapinin savunduğu “terapi yoluyla anlam” düşüncesine alternatif yaratıyor. Psikanaliz gibi geçmişe doğru değil, geleceğe yönelik çalışmalar yapan bu yöntem, “yeniden insanileştirici” ekol olarak da tanımlanıyor. İnsanı merkeze alan ve ona sorumluluk bilinci yükleyen bu yöntem, insanın hayatına anlam kazandırabileceği amaç ve hedefler bulmasını sağlamaya çalışıyor. Yaşamı sevme, iyimserlik ve acı çekmek gibi insani duygular üzerinden anlam arayışında bulunan ekol, insan varoluşunun trajik üçlüsünü “acı, suçluluk ve ölüm” olarak işaret ediyor. “Her şeye karşı yaşama evet diyebilmek” ve yaşamın sunduğu her koşulda potansiyele odaklanmak terapinin yönergesini belirliyor. İyileşme ve yaşama tutunma için yaşam hedefi belirlemeyi şart koşan akım, Doğu kültürlerindeki anlayışla benzerlik gösteriyor. 

Modern dünyada hızla yaygınlaşan Bilinçli Farkındalık gibi bakışlarla örtüşen anlam arayışı, günümüz kent insanının hedef bulamadığı için savrulduğu hayatına pozitif bir motivasyon kazandırıyor. Yaşamında hedefleri üzerine arayışta olanların, mutluluğun sırrını arayanların, geçirdiği acı deneyimleri kabullenmekte zorlanan ve geleceğe bakmak için bir yol gösterici arayanların tercih edebileceği kitap, birçok okur için başucu eseri statüsüne kadar yükseliyor. Zorluk ve acılardan pozitif bir bakış açısı çıkarabilmenin mümkün olduğunu ispat eden yazar, kendi yaşam deneyimlerinin onda açtığı yaralardan ilhamla okurlarına yaralarını sarmayı öğretiyor. Hayata başka bir açıdan bakabilmek için okumanız tavsiye edilen İnsanın Anlam Arayışı - Viktor Frankl imzasıyla sizleri bekliyor.

Boyut Normal Boy
Yazar Viktor Frankl
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu K2OKUYANUS05
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Popüler aramalar

Başa dön