Kablosuz Priz Fiyatları

Üretim tesislerinde üretilip trafolar ve yüksek gerilim kablolarıyla evlerimize kadar gelen elektrik enerjisi, iç tesisat yardımıyla prizlerde sonlanır. Küçük ev aletlerinden, beyaz eşyalara, bilgisayarlara veya televizyonlara kadar hemen her elektronik eşya elektrikle çalışır. Ev ve iş yerlerinin olmazsa olmazı haline gelen elektrik enerjisi kullanılırken prizlerin sayısı yetersiz gelebilir. Priz çoklama için tercih edilen kablosuz priz çeşitleri uygun kablolarla birlikte istenilen konuma kadar uzatılabilir. Ürün yelpazesinde çok sayısında elektrik ve tesisat malzemeleri olan hepsiburada.com aracılığıyla kablosuz priz modellerine inleyebilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Kablosuz Priz Fiyatları ve Özellikleri

Kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde priz özelliklerini belirler. Kablosuz priz fiyatları da tüm bu özelliklere bağlı olarak değişir. Halogen Free malzemeden imal edilen kablosuz priz çeşitleri yangın anında alev iletmeme özelliği sağlar. Bu şekilde alevlerin çoğalmasına engel olan Halogen Free prizler daha çok hastane, okul, otel gibi kamuya açık alanlarda tercih edilir.

Siyah ya da beyaz renklerde üretilen kablosuz prizler kullanılacak mekâna göre seçilebilir. Farklı markalara ait seçeneklerle kullanıcılara sunulan kablosuz prizler, kullanıcılara duvarda tek bulunan prizi 1’den 12 adete kadar çoklama imkanı tanır. Priz üzerinden çalıştırılacak elektrikli aletlerin sayısına göre seçim yapılır.

Kauçuk malzemeden imal edilen ve genelde siyah renkli olan kablosuz priz modelleri, darbelere karşı daha fazla koruma sağlar. Üzerinde ışıklı ya da ışıksız buton barındıran modeller ise elektrik enerjisinin priz üzerinden tamamen kapatılabilmesi veya açılabilmesiyle kullanıcıların hayatını kolaylaştırır.

Bazı kablosuz modeller papatya şeklinde bir arada duran prizlerden oluşur. Bu modeller golyat priz ismiyle adlandırılır ve prizlerin tam arkasında bitişik şekilde fiş de bulunur. Böylece direkt olarak fişe takılan golyat kablosuz prizler uzatma değil çoklama görevini yerine getirirler. Üzerinde fiş olmayan yan yana lineer şekilde dizilime sahip olanlar ise kabloyla birlikte uzatma ihtiyacını da karşılar.

Kablosuz Priz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kablosuz şekilde kullanıcılara sunulan prizler, uygun seçilen kablolarla birlikte kullanılır. Kablo uzunluğu, elektrikle çalışacak olan alet ile priz arasındaki mesafeye göre belirlenir. Kablonun kesitleri ise elektrikli aletin maksimum güç tüketimi hesaba katılarak seçilmelidir. Çok kalın seçilen kablolar gereksiz yer tutarken aynı zamanda daha zor eğilip bükülür. Uygun kesitli kablo seçimi maliyeti düşürür ve kullanıcılara montaj kolaylığı sağlar.

Yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen priz modelleri 220 ila 230 volt alternatif gerilimle çalışır. Maksimum akım değerleri ise değişkenlik gösterir. Örneğin 16 Amperlik bir kablosuz priz, maksimum 220x16=3520 Watt güç tüketen bir cihazı çalıştırır.

Elektrik sektöründe kullanılan iletkenler bünyesinde barındırdığı malzemenin iletkenlik özelliğine, kesitine ve uzunluğuna bağlı olmak üzere farklı değerlerde akım taşıyabilirler. Amper birimi ile ifade edilen akım değeri maksimum sınırını aştığında yangın tehlikesi ortaya çıkar. Temel yapısı iletkenlerden oluşan kablosuz prizler kullanılırken amper kapasitesi hesaba katılmalıdır.

Kablosuz prizlerin kullanımında güvenlik de düşünülmelidir. Örneğin konut veya okul gibi yaşam alanlarında çocukların erişemeyeceği yerler tercih edilmelidir. Buna ek çocuk korumalı prizler de alternatif oluşturur. Çocuk korumalı kablosuz priz modellerine fiş gibi çiftli olmayan cisimler takılamaz. Deliklerdeki koruma ancak ikili bir cisim aynı anda takılmaya çalışıldığında açılır.

Sigorta kutusunda yer alan kaçak akım koruma rölesinin kullanılması zorunludur. Bu röle herhangi bir kaçak anında elektriği keser. Bu şekilde elektrik çarpma vakaları veya yangınların önüne geçilmiş olur. Bu röleden faydalanabilmek için kablosuz priz modelin topraklı olması şarttır.

Soru 1: Kablosuz priz modelleri tek başına kullanılabilir mi?

Cevap 1: Kablosuz priz modeli golyat ise üzerinde bulunan fiş sayesinde tek başına kullanılabilir. Model üzerinde fiş yoksa kablo ve fiş montajı ile birlikte kullanılabilir.

Soru 2: Kablosuz prizlerin kullanımı nasıldır?

Cevap 2: Kesiti doğru seçilen bir kablo ve fiş rahat bir şekilde kablosuz prize takılabilir. 

Soru 3: Halogen Free Priz nedir?

Cevap 3: Alev iletmeyen malzemeden imal edilmiştir. Halogen Free kablosuz prizler, yangın tehlikesine karşın tercih edilir.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kablosuz Priz Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 442 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/80571082/13003206/13006538