Kablosuz Grup Prizler

Kablosuz Priz Fiyatları

Yaşamın bir parçası enerjidir. Enerji türlerinden biri olan elektrik ise hayatımızın vazgeçilmezidir. Elektrik enerjisi evlerde, iş yerlerimizde örneğin şantiyeler gibi çalışma alanlarında kısaca yaşamın sürdüğü her alanda elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. Peki, bizlere nasıl ulaşıyor bu elektrik? İlk aşamada bizlerden çok uzakta enerji santrallerinde üretiliyor. Çok yüksek bir enerjiye sahip bu elektrik, yüksek gerilim hatlarıyla şehir merkezlerindeki trafolara kadar taşınıyor. Daha sonrasında iletim istasyonlarından ve dağıtım istasyonlarından geçerek en son indirici trafolara ve oradan da evimize yani prizlerimize ulaşıyor. 

Evde kullandığımız küçük ev aletleri, beyaz eşyalar, televizyon, bilgisayar ve elektronik cihazların hemen hemen hepsi çalışmak için elektriğe ihtiyaç duyar. İş yerlerinde kullanılan bilgisayarlar, yazıcılar, fotokopi makineleri büyük veya küçük tıbbi cihazlar ya da farklı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış elektronik cihazlar yine çalışmak için elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. Tüm bu durumlar priz ihtiyacını doğurur ve bazen mevcut priz sayısı kullanıcılar için yeterli gelmeyebilir.

Priz sayınız, kullanmanız gereken cihaz sayısına göre yetersiz kaldığında yardımınıza priz çoklayıcıları yetişir. Yahut kullanmak istediğiniz cihaz prize uzaksa ve mobil yani hareketli değilse uzatma kablosuyla montajı yapılacak kablosuz prizler yardımınıza koşar. Kısaca kablosuz priz kullanarak veya ihtiyaç duyduğunuz ölçüde kabloyla uzatma sağlayarak bu sorunu kolaylıkla ortadan kaldırabilirsiniz. 

Kablosuz Priz Fiyatları Ve Kablosuz Priz Çeşitleri Nelerdir?

Kullanıcıların ihtiyaçları, seçecekleri prizi belirlemektedir. Beş girişe ihtiyacınız varsa 5li priz fiyatları inceleyebilirsiniz. Beş girişi olan bir papatya model kablosuz priz tercih edebilirsiniz. Yahut lineer beşli bir priz kullanabilirsiniz.

Kablosuz priz modellerinde renk seçenekleri de sunulmaktadır. Siyah, beyaz, su yeşili, turuncu gibi kablosuz priz modellerini seçebilirsiniz. Siyah prizler daha çok kauçuk malzemeden yapılmıştır. Bu sayede darbelere karşı daha iyi koruma sağlamaktadır. Priz sayısında da seçenek sunulmaktadır. İkili, üçlü kablosuz priz, dörtlü ve hatta on ikili kablosuz priz bile alabilirsiniz. Priz çoklayıcınızı seçerken çalıştırmaya ihtiyaç duyduğunuz cihaz sayısını ve gücünü göz önünde bulundurmalısınız. 

Bazı kablosuz prizlerin üzerinde ışıklı ve ışıksız butonlar vardır. Bu modeller priz üzerindeki elektrik akımının tamamen açılıp kapatılmasını sağlarlar. Işıklı olanlarda akım varken ışık yanar, düğme kapatıldığında ise ışıktaki akımda kesilmektedir. Bu özellikleri sayesinde kullanıcıların hayatını kolaylaştırırlar.

Kablosuz priz modelleri, şekillerine göre ikiye ayrılır. Biri, üzerinde fiş olmayan lineer (doğrusal) dizilime sahip olan priz modelidir. Bu ürün kabloyla beraber uzatma olanağı da sağlar. Fişe yetişmeyen cihazlar için kullanıma uygundur. Bir diğer model ise üzerinde priz bulunan golyat modelidir. Papatya şeklinde olabilir. Petek görünümlü de olabilir. Bu model hemen arkasında bulunan fişle direk prize takılabilir. Bu sayede çoklama, yani priz attırıcı görevi görür.

Kablosuz priz sayıları fişe takılacak cihaz sayısına göre seçilebilir. Genelde 3lü kablosuz prizi yaşam alanlarında sık görürüz.

Fiş kısmı kapaklı olan kablosuz çoklu priz ürünleri de mevcuttur. Prizin üzerindeki kapak, su bulunan bir ortamda suyla temasını önlemek için geçerli bir güvenlik önlemidir.

Uzaktan kumandalı priz, bir diğer çoklayıcı priz ürünlerindendir. Bu ürün sayesinde uzaktan kumanda ederek istediğiniz cihazı veya cihazları istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz. Farklı fişlerdeki farklı cihazları dilediğiniz şekilde kontrol imkanı sunan bu ürüne sahip olabilirsiniz.

USB prizin standart prizlerden farkı, bir veya daha fazla usb bağlantı noktası içermesidir. Günümüzde yaygın kullanım alanına sahip olan telefon, tablet, notebook veya bilgisayarlar şarj sorununu da beraberinde getirdi. Kullandığımız bu cihazları en doğru ve hızlı şekilde şarj etme ihtiyacını gidermek üzere tasarlanan bu ürünler sayesinde usb kablosu bulunan cihazınızı direkt USB prizine takarak şarj edebilirsiniz. Bu sayede kullanım kolaylığı sunan bu prizler sayesinde diğer cihazlarınızı fişten çıkarmanız gerekmez. Usb’li priz fiyatları diğer ürün fiyatlarıyla karşılaştırabilir. İhtiyacınız halinde usbli priz tercih edebilirsiniz. 

Unutmayın ki kesiti doğru seçilen bir kablo ve fiş ile beraber istediğiniz türdeki kablosuz prizinizi dilediğiniz şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kablosuz Priz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Öncelikle elinizdeki kullanmak istediğiniz cihazların sayısı belirlenerek ihtiyaç duyulan priz sayısı saptanmalıdır.
 • Kullanılacak alan göz önünde bulundurulmalıdır. Fişin prize olan uzaklığı, burada bir belirteçtir.
 • Kullanılacak cihaz eğer ağır ve yerinden kalkmıyorsa prize olan uzaklığı göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Tek priz alanında ihtiyaç duyduğunuz priz sayısı üçse priz çoklayıcı ile kablosuz üçlü priz tercih edebilir.
 • Kablosuz modellerde tercih ettiğiniz kablosuz çoklu priz, uygun kabloyla istediğiniz alana kadar uzatılabilir.
 • Prize takılacak cihazın maksimum güç tüketimine uygun kablolar tercih edilerek üçten fazla cihaz çalıştırmak için 4 lü kablosuz priz tercih edebilirsiniz.
 • Kablosuz priz için seçilen kablonun uygunluk göstermesine dikkat edilmelidir. Kablo kalınlığı da bu aşamada dikkat edilerek seçilmelidir. İhtiyaç duyulandan daha kalın kablolar olursa montajda zorluk çıkarabilir. 
 • Kablosuz priz için seçilen kablonun gereksiz kalın olması maliyeti de yükseltecektir.
 • Yaşam alanlarında kullanılan ve sıklıkla tercih edilen prizler 220-230 voltluk alternatif gerilimle çalışmaktadır. Cihazınızla, kullanacağınız prizin uygunluğu bu yönden büyük önem taşımaktadır.
 • Kablosuz priz fiyatları tercih edilen kablosuz priz sayısına ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. 
 •  Yangın riski yüksek bir alanda ihtiyaç duyduğunuz prizi, halogen free olarak tercih etmelisiniz.

Halogen free prizler alevleri iletmeyen özel bir maddeden üretilmiştir. Halogen free kablosuz prizler daha çok toplu yaşam alanlarında tercih edilmektedir. Örneğin okullar, hastaneler, oteller gibi alanlarda bu priz türüne daha çok rastlanır.

 • Eğer temel yapısı iletkenlerden oluşan bir kablosuz prizse tercihiniz akım değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Elektrik malzemeleri iletkenlik özelliğine, kesitine ve uzunluğuna bağlı olarak farklı değerlerde akım taşıyabilir. Maksimum akım değerleri değişkenlik göstermektedir. Örneğin 18 amperlik akım taşıyan bir kablosuz priz 220V x 18A =3940 Watt gücünde bir cihazı çalıştırabilir.
 • Amper birimi maksimum sınırı aştığında yangın tehlikesi oluşur.
 • Kablosuz prizi satın alırken kullanacağınız yeri de göz önünde bulundurmalısınız. Güvenlik en önemli şeylerden biridir. Okullarda, evlerde veya çocukların bulunduğu herhangi bir yaşam alanında prizler kolay erişilebilir olmamalıdır. 
 • Tercih edeceğiniz ürünlerden güvenlik amaçlı asılabilen kablosuz prizleri tercih edebilirsiniz.
 • Çocukları korumak için çocuk korumalı kablosuz prizler tercih edilmelidir.
 • Kuşkusuz güvenlik açısından en dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi kablosuz prizin topraklı olmasıdır. Bu sayede kaçak akımdan korunmuş olunmaktadır.

Çocuk Korumalı Prizlerin Özelliği Nedir?

Çocuk korumalı prizlerde, prize fiş gibi çift girişi olmayan cisimler takılamaz. Prizin çalışma prensibine ancak fiş gibi iki girişi olan cisim aynı anda takıldığında çalışır hale gelebilir.

Klemensli Priz Nedir?

İki veya daha çok kabloyu birbirine bağlamaya yarayan ve sistemli çalışmasını sağlayan parçaya klemens denir. Klemensli priz ise bu ilke gözetilerek beraber kullanım sağlayan prizdir.

Tek Başına Kablosuz Priz Modelleri Kullanılabilir mi?

Kullanacağınız kablosuz model şayet golyat ise üzerindeki fişi prize takarak derhal kullanıma başlayabilirsiniz. Ancak lineer bir priz kullanacaksanız uygun kablo ve fişle kullanıma başlayabilirsiniz. Bu sayede uzatma görevi de görebilir. İhtiyacınız olan alana erişim sağlayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kablosuz Priz Fiyatları

1008 ürün listeleniyor
Viko
Mutlusan
BYR
Fetih
Makel
Far
Sagrado
As Grup
NE-AD
nead
Elbi
Konza
AMP
De-Pa
Orel
AYKA
Nilson
abnturk
Ars
Ay-Ka
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Priz Sayısı
Toplam 41 / 1008 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?