Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Karadeniz Fidancılık
Karadeniz Fidancılık Kalançoe Çiçeği ( Kalanşo ) Turuncu Renkli

Karadeniz Fidancılık Kalançoe Çiçeği ( Kalanşo ) Turuncu Renkli

Karadeniz Fidancılık
82,50 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34001407
Karadeniz Fidancılık Kalançoe Çiçeği ( Kalanşo ) Turuncu Renkli

Kalançoe Çiçeği ( Kalanşo ) Turuncu Renkli

Çiçek Ölçüsü: Kalanşo Çiçek boyları 20 - 30 santim aralığındadır.

Çiçeklerimiz plastik üretim saksılarında gönderilmektedir.

Çiçeklerimizin kargoda zarar görmemesi için, çiçekler için özel üretilen karton kutusunda gönderilmektedir.

Çiçeklerimize özel üretilen kutularımız darbe ve ezilmelere karşı güçlendirilmiş mukavvadan üretilmektedir.

Her gönderimde, toprağının dökülmemesi için özel streç kullanılarak toprak dökülmesi engellenmektedir.

Yazın sıcaktan etkilenmemesi ve kargo aşamasında kurumasını önlemek için yetecek su ve nem ortamı sağlanmaktadır.

Kış dönemi ise soğuktan zarar görmeyeceği şekilde ekstra ambalaj ile kutulama yapılarak gönderimi yapılmaktadır.

Cumartesi günleri verilen kargolar, ürünün zarar görmemesi için pazartesi günü kargo firmalarına teslim edilmektedir.

Gönderimi yapılan bitkileri kargodan teslim alırken lütfen kontrol ediniz, darbe veya hasar varsa lütfen tutanak tutturunuz.

Bu sebeple lütfen kargodan teslim alırken öncelikle kutusunu, sonra ise açarak ürünü kontrol ediniz.

Ürünün sağlam ulaşmasını sağlıyoruz ancak; Kargo firmasının sebep olabildiği durumlarda tutanak tutturmanız gerekmektedir.

Çiçek ve bitkilerin kargolanmadığı sürece iptal edilmesi mümkündür. Talebinizi bildirmeniz yeterlidir.

Kargolanmış canlı bitkilerde sipariş iptali veya cayma hakkı kullanılamamaktadır.

Kalanşo Çiçeği Bakımı için gereken tüm bilgileri sizler için hazırladık ve listeledik.

Kalanşo Nasıl Yetiştirilir?

Kalanşo saksı çiçeği güzel ve renkli görünümüyle ev, ofis ve iş yerleri gibi yaşam alanlarını renklendiren çiçeklerdir. Kalanşo saksı çiçeğinin doğada birçok çeşidi ve renkleri vardır. Gelişimi yavaştır ve boyları fazla uzamaz.

Kalanşo bakımı nasıl yapılır?

Kalanşo çiçeği direk gün ışığına maruz kalmamalıdır. Gün ışığı aldığı yöne doğru eğilim gösterebilir. Gün ışığı almayan yönü belirli aralıklarla gün ışığına çevirilmelidir. Böylece çiçeğin bir yöne doğru eğilimi engellenebilir. Kalanşo çiçeği az ışık aldığı zaman yeteri kadar beslenemez bunun için çiçeklerinde solma ve kararma meydana gelir.

Kalanşo nasıl sulanmalı?

Kalanşo çiçeği, yazın haftada en az iki kere, kış aylarında ise haftada 1 kere saksı üstten sulanmalıdır. Suyun tüm toprağa ulaşması gerekmektedir. Yazın sulama tekniğinde Pazartesi ve Perşembe günleri tercih edilebilir. Kışın ise sulama tekniğinde Pazartesi günleri tercih edilebilir. Sulama esnasında kullanılan su kabı ölçeği hep aynı olmalı ve çiçeğe dökülen su saksının dibinde en fazla akşam sulamış isek, sabahleyin tabakda biriken su dökülmelidir. Böylelikle bitkinin toprağında koku ve haşerelerin oluşmasına engel olunacaktır.Sulamada temel kural bitkinin toprağı kurudukça su verilmeli, toprağının kuru yada sulu olduğunu anlamamız için, toprağına parmağımıza batırarak kuru veya ıslak olduğunu anlayabiliriz. Islak ise bitkimiz topraktaki suyu henüz bitirememiş olduğundan sulamamızı bir sonraki sulama gününe bırakmalıyız.

Kalanşo nerede yetişir?

Kalanşo çiçeği rüzgar akımı alan yerlerden uzak tutulmalıdır. Kış aylarında çiçeğin bulunduğu ortam sıcaklığı 14 ile 15 derecenin altına düşmemelidir. Rüzgar çiçeğimizi salladığı için bitkinin sapında oynamalar ve toprağın köküne hava akımın girmesine sebep vermektedir. Buda çiçeğimizin ömrünü azalttığı gibi çiçeklerin yapraklarında sararma ve çiçeklerinde solmalara sebep verir. Örneğin : Kapı ağzı ve pencere gibi açılan ve rüzgar alan yerlerden çiçekler kesinlikle uzak tutulmalıdır.

Kalanşo nasıl budanır?

Kalanşo çiçeği dallarının üzerindeki çiçekler solup geçtikten sonra bitkimizin bir daha çiçek açması için solan yaprakları kesilerek budanmalı ve kesilen bölgenin içine hava akımının girmesine engel olmak için, üzeri kapatılmalıdır. Örnek: soğuk silikon, mum yada yakıcı olmayan yapışkanlarla kapatılabilir.

Kalanşo toprağı değiştirme

Kalanşo çiçeğinin toprak değişimi yılda bir kere Nisan ayında yapılmalıdır. Toprak değiştirirken dikkat edilmesi gereken husus, değiştirmek istediğiniz çiçeğin saksısının en fazla bir numara büyüğüne dikilmelidir.

Kalanşo Vitamin Kullanımı

Kalanşo saksı çiçeğimize, vitamin kullanırken dikkat edilmesi gereken husus, çiçeğimiz yaprakları ve çiçekleri sağlıklı ise bu dönem içerisinde vitamin kullanmak zorunda değiliğiz. Çiçeğimizin çiçekleri solmuş ve budamasını yapmış isek bu dönemde bitkimizin hem çiçek açması hemde gelişmesi için seralar ve mağazalarda satılan çiçek vitaminlerini kullanma koşullarına uyarak bitkimize besin desteği verebiliriz. Örnek: Genelde besinler 1LT suya bir kapak ölçeğinde vitamin dökülür, iyicene karıştırılan suyla vitamin bulunduğu ortamdaki çiçeklere sulamadaki standart ölçeğimizle ilaçlı suyu bitkilerimize on beş günde bir yada ayda bir uygulayabiliriz.

Kalanşo ışığı sever mi?

Kalanşo çiçeklerimizin yaşam alanlarımızda bulunmasını istiyor ama koyacağımız ortam gün ışığından uzak kalıyor ise bitkilerimizin yapraklarının dökülmesine, çiçeklerinin de açmasına ve sağlıklı kalması için bizlerin bitkilerimize yardımcı olmamız gerekir. Bunun için çiçeklerimizi doğal ortamlarına uygun hale getirmek ve ışık alması için üstünden aydınlatıcılarla destekleyebiliriz. Saksı çiçeklerinin büyük bir bölümü aydınlığı sever, bu gün ışığı olmalı, olmayan bölgelerde ise, aydınlatıcılar ile desteklenmeli. Karanlıkta kalan bitkiler yapraklarını döker, sararmalar ve solmalar oluşur. Daha az ışık alan bitkilere, daha az su verilmelidir.Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000447MW
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön