Tadilat ve tamirat söz konusu olduğunda işinizi kolaylaştırabilecek ve işinizi kısa süre içerisinde tamamlayabilmenizi sağlayabilecek olan elektrikli aletler, elle kullanabileceğiniz ve dar alanlarda problem yaşamadan saklayabileceğiniz aletleri kapsar. Standart matkap modellerinden farklı olabilecek şekilde üretilen kırıcı deliciler ve kırıcılar elektrikli el aletleri arasındadır. Delmek, kesmek ya da kırmak gibi amaçlar ile kullanılan matkap ve testerelere alternatif arıyorsanız daha güçlü yapılarıyla ön plana çıkan kırıcı deliciler ve kırıcıları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler standart matkap ve kırıcılara göre çok daha güçlü olan ürünlerdir.

Farklı teknik özelliklere sahip olabilecek şekilde tasarlanan ürünler arasında tek başına delici, tek başına kırıcı ya da ikisi bir arada olan modeller de vardır. Markaların özel tasarımları ve üretim özelliklerine göre ürünler değişmekle birlikte bu özellikler farklı aletler ile birlikte de sunulur. Elektrikli el aletleri arasındaki kırıcı deliciler ve kırıcılar taşınabilir yapıya sahiptir. Bazı modellerde vidalama aleti gibi fonksiyonel özellikler de ürünlere entegre edilmiştir.

Kırıcı Delici Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırıcı delici matkap ya da yalnızca kırıcı delici, normal matkaplardan daha fazla güç gerektirebilen ve daha karmaşık işlerde kullanılabilen matkap çeşitleri arasındadır. Normal matkap modelleri sadece duvara çivi ve vida geçebilecek kadar delik açabilmenizi sağlar. Ama kırıcı deliciler bunun ötesine geçmek ve kırma işlemini de yapabilmek için tercih edilir. Belirli bir güç uygulayarak düzenli bir aralıkta darbe vuran ürünler fayans ve seramikleri sökmek, duvarları yıkmak veya asfalt ile betonu kırmak gibi uygulamalarda da aktif bir şekilde kullanılır.

Asfaltta kullanacağınız kırıcı delici hiltilerin diğer kırıcı delicilerden farkı ise pnömatik yapıya sahip olmalarıdır. Bu tür ürünler basınçlı hava kullanarak kırma işleminin gerçekleşebilmesini sağlarlar. Kırıcı delici matkap satın alırken farklı matkaplarla karışmaması için ürünün kırıcı delici özelliğinin net bir şekilde belirtilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Kırıcı Deliciler ve Kırıcılar Nasıl Çalışır?

Kırıcı delici modu olmayan matkaplar ile kırma işlemini gerçekleştiremezsiniz. Darbeli matkap modu çekiç görevi görür. Fakat kırma işlemi için bu mod yeterli olmaz. Kırıcı delici matkaptan farklı olan kırıcı matkaplar delme amacını taşımadan sadece kırma işlemi için tercih edilir. Bu sebeple, kırıcı matkap uçları da amacına uygun olabilecek şekilde düz olarak tasarlanır. Duvar veya farklı bir yüzeye delik açmayı düşünmüyorsanız, yalnızca zorlanmadan kısa bir sürede yüzeyi kırıp parçalamak istiyorsanız kırıcı matkaplar sizler için en iyi seçeneklerden olacaktır. İhtiyacınıza göre farklı delme ucu kullanarak da delme işlemlerini farklı büyüklükte ve ölçülerde yapabilirsiniz.

Kırıcı Deliciler ve Kırıcıları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kırıcı ve delici türündeki el aletlerini kullanırken güvenliğiniz açısından dikkat etmeniz gereken bazı özel hususlar vardır. Bu tür el aletlerini kullanırken keskileme aleti gibi aparatlardan da destek alıyorsanız mutlaka güvenlik gözlüğü kullanmalısınız. Aletlerin kullanım kılavuzlarında belirtilen şekilde kullanılıyor olmasına da dikkat etmelisiniz.

Şarjlı el aletlerini kullanıyorsanız belirli aralıklar ile bataryaların doğru şekilde şarj edilmesini sağlamalısınız. Çalışmalar için açık havayı tercih edebilirsiniz. Bu durum işlemler sırasında herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlayacaktır. Fakat açık bir havada çalışma imkanınız bulunmuyor ise mutlaka gerekli önlemleri alarak uygun çalışma kıyafetlerini de giymeye özen göstermelisiniz.

Kırıcı deliciler ve kırıcılar arasında farklı ihtiyaçlara yönelik pek çok farklı model vardır. Seçenekler arasında kullanım alanlarına göre belirlenmiş olan modeller sizlere sunulur. Fiyatlandırmalar ise ürünlerin teknik özellikleri, markası ve modeline göre değişkenlik gösterebilir.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Kırıcı Deliciler ve Kırıcılar

654 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  2. Makita Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  3. Dewalt Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  4. Hitachi Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  5. Einhell Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  6. RTRMAX Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  7. CatPower Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  8. AEG Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  9. KLPRO Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  10. RBT Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  11. Ridgid Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  12. Attlas Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  13. Metabo Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  14. Proter Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  15. Felisatti Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  16. Ferm Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  17. Hilti Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  18. Max Extra Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  19. Osaka Kırıcı Deliciler Kırıcılar
  20. Hyundai Kırıcı Deliciler Kırıcılar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Darbe Gücü (Joule) A-Z
 5. Güç (W) A-Z
  1. 1000 W
  2. 800 W
  3. 1500 W
  4. 900 W
  5. 850 W
  6. 1050 W
  7. 1100 W
  8. 1700 W
  9. 1200 W
  10. 1250 W
  11. 1600 W
  12. 720 W
  13. 1510 W
  14. 780 W
  15. 790 W
  16. 1150 W
  17. 600 W
  18. 750 W
  19. 880 W
  20. 1240 W
 6. Maksimum Darbe Sayısı (Darbe/dk) A-Z
 7. Fotoğraflı Değerlendirme
 8. Güncel Değerlendirme
 9. Boşta Maksimum Devir Sayısı (Devir/dk) A-Z
 10. Fırsat Ürünleri
 11. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003101
Başa dön