Klavye Aksesuarları

Klavye Aksesuarları

İngilizce adı keyboard olan ve günlük hayatta hemen hemen her insanın kullandığı klavye, birden fazla tuşların bir araya getirildiği ve bilgisayarları yönlendirmek için kullanılan bir donanımdır. Klavyenin üzerinde, rakam, harf, fonksiyon tuşlarıyla birlikte birden fazla amaçlar için kullanılan farklı sayılarda tuşlar bulunmaktadır. Klavyenin üzerindeki tuşlara basıldığı zaman bilgisayar, işletim programı sayesinde istenen komutaları uygulamaktadır. Klavyelerin üzerindeki tuşlar isteğe bağlı olarak değişebilmektedir. 

Klavyeleri daha uzun kullanmak ve üzerindeki tuş takımlarını korumak için klavye aksesuarları kullanmak gereklidir. Tuşların üzerinde yer alan yazılar zamanla silinebilir, aralarına pislik dolabilir ve zarar görebilir. Bunları önlemek için de klavye aksesuarları kullanmanızı tavsiye edilmektedir. Klavye aksesuarları içerisinde çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Aksesuarlar klavye için fonksiyonellik sunar ve sizlere de kullanım kolaylığı sağlar. Masa üstü bilgisayarları için ayrı bir klavye almanız gerekse de laptop ve notebook gibi diz üstü bilgisayar modellerinin üzerindeki tuşlar, bilgisayarın gövdesinin üzerine monte edildiği için ayrıca klavye almanıza gerek yoktur.. Üzerine sıvı bir şey döküldüğü zaman, tuşların arası pislendiği zaman ve bu gibi olumsuz durumlarda bu tuşların yetkili kişiler tarafından sökülüp, yerine yenisinin takılması gerekmektedir. Bu gibi durumların haricinde tuşlar yıpranıp eskidikleri zaman yerine yeni tuşların takılması oldukça zahmetli ve pahalıdır. Ayrıca eğer klavyenizi koruyacak bir aksesuar yoksa sıvı bir şey döküldüğünde işler iyice karışık bir hal alabilir. Laptop veya notebook gibi diz üstü bilgisayarınızı değiştirmeniz bile gerekebilir. 

Klavyenizin üzerindeki tuşların kirlenmemesi, fonksiyonunu kaybetmemesi ve numaraların silinmemesi için klavye koruyucularını tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı modeller ve renkler içeren klavye koruyucuları herkesin göz zevkine hitap edecek çeşitli seçenekleri bulunmaktadır. Tuşların arasına giren bazı yabancı cisimler belli bir süre geçtikten sonra tuşların çalışmasını engelleyebiliyor ve bazı tuşların işlevlerini tamamen kaybetmesine neden oluyor. Siz isteseniz de istemeseniz de bu sorunu çözmek için klavyeyi yaptırmanız, hatta tekrardan yenisini satın almanız gerekiyor. Sizlere uygun klavye kılıflarını tercih ederek bu gibi durumları engelleyebilirsiniz. 

İstediğiniz renkte klavye kılıfları bulunmaktadır. Hatta bu renklerin yanı sıra şeffaf klavye kılıfları da mevcuttur. Şeffaf klavye kılıfları, rakamların ve yazıların silinmesini önlemekle kalmaz hem de kir, deformasyon, yağlanma gibi risklerden ve üzerine bir şey döküldüğü zaman bilgisayarınızı korur. Diz üstü bilgisayarları veya masaüstü bilgisayarları için gereken ekstra bir klavye kullanımı için de mümkündür. Uzun saatler boyunca oyun oynadığınızda, yazı yazdığınızda veya bilgisayardaki işlerinizi hallettiğinizde sonrasında bileklerinizin çevresinde ya da kollarınızda ağrı oluşmaya başlar. Bu durum insanların en fazla rahatsız oldukları ve şikayet ettikleri durumlardan bir tanesidir. Bilek yastıkları sizlerin bilgisayar başında daha hızlı işler yapmanızı ve daha rahat olmanızı sağlamaktadır. Bilgisayar başında vakit geçirmeyi sevenlerin ve oyun oynamaya bayılan insanların seveceği şekilli klavye tuşu klavyelerinize farklı bir hava katmaktadır. Azalıp arttırılabilen LED ışıkları olan ve rengarenk görüntüsüyle dikkatleri çeken özel klavye tuşları ile oyun saatleriniz daha canlı geçer. Birbirinden farklı tasarımlara ve renklere sahip olan tuşlar bilgisayarınıza ve klavyenize renk katar. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan klavye çantası da klavyenizi olumsuz durumlardan korumak için doğru bir seçenek olabilir. Laptoplarınızın dış kısmını koruyabileceğiniz klavye kaplama modelleri birbirinden farklı renkleriyle bilgisayarınıza hem renk katar, hem de çizilmeye, yıpranmaya karşı koruma sağlar. 

Klavye Aksesuarlarının Faydaları

F serisi olan insert ve print screen gibi insanların çok fazla kullanmadığı tuşlar üzerinde hiçbir eskime, yıpranma olmazken, diğer yazı yazdığınız tuşlar kısa süre içerisinde yıpranmaya başlamaktadır. Klavye aksesuarları, numaraların ve yazıların daha az yıpranmasını, silinmesini ya da çizilmesini engellemektedir. Klavye stickerları da yıpranabilen, silinebilen ve çizilen tuşları koruma özelliğine sahiptir. Tuşların üzerindeki yazılara ve numaralara yapıştırdığınız da altta kalan rakam ve yazılar hiçbir şekilde zarar görmez, deforme olmaz ve renk kaybı yaşanmaz. Birden fazla klavye tuş aksesuarları seçenekleri bulunmaktadır. Klavyelerinizi süslemek için, renklendirmek için kullanabileceğiniz klavye süsleri birbirinden çeşitli modelleri ile klavyenize renk katmaktadır. Klavye yardımı ile yazı yazarken, oyun oynarken sessiz ve sesli harflerin daha da koordineli bir biçimde seçebilmeleri için değişik tuş dizilimleri iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Klavyelerin üzerinde bulunan bu sıralamalar, uluslararası standart taşıyan F ve Q dizilimleridir. Q klavyeleri yazım işlevleri daha yüksektir ve bilgisayarlarda normal olarak sizlere sunulmaya başlamıştır. F klavyeler genellikle daktilolar üzerinde olduğu için bilgisayarların en yaygın kullanılmaya başladığı zamanın ilk yıllarında da F şeklindeki dizilime sahip olan tuş takımları kullanılmıştır. Laptopların klavye bölgesi bilgisayarın üzerine monte edilmiştir. Değişik klavye kullanımına alışık değilseniz klavye süsü kullanarak klavyenizi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kendinize ait özel klavye tuşları alarak rahat edebilirsiniz. 

Klavye aksesuarları arasında bileğinizi koyabileceğiniz destekli aksesuarlar da bulunmaktadır. Oyun oynarken veya bilgisayar başında uzun süre kaldığınız zaman bilekleriniz ve dirseğiniz rahat ederek sonrasında ağrımaz. Siz de bilgisayar başında her daim keyifli vakit geçirirsiniz. Laptopun klavyesinin üzerine bir şey döküldüğünde bilgisayar neredeyse tamamen işlevini kaybedebiliyor veya yaptırılsa bile tekrardan aynı işlevi görmesi bir hayli zor olabiliyor. Klavye kılıfları bu gibi durumlarda mükemmel kurtarıcılar diyebiliriz. Bilgisayar başında vakit geçirirken bir şeyler yiyip içebiliyoruz. Bu nedenle klavyedeki tuşların içi kırıntılarla dolabiliyor. Aldığımız kılıflar klavyeyi bu gibi durumlardan koruyarak sizlere daha uzun süreli kullanım sağlıyor. Ayrıca farklı renkleri ve modelleri ile klavyelerinize farklı bir hava katabiliyor. 

Klavye Aksesuarları Nelerdir?

Gün içerisinde bilgisayarla çok fazla vakit geçiren kişilerin bilgisayarlarını ve klavyelerini renklendirmek, süslemek, korumak için birbirinden çeşitli aksesuarlar bulunmaktadır. Klavye aksesuarları tuşların koruyan, renklilik katan veya sizler için daha uzun ömürlü kullanım sağlayan ürünlerdir. Bunların dışında sizlere günlük hayatınız da bilgisayar başında vakit geçirirken daha rahat olmanızı sağlayacak, işlevsel anlamda size kolaylık sunan aksesuarlar bulunmaktadır. Klavyenize renk katabileceğiniz renkli aksesuarlar, ışıklı tuşlar, şeffaf ve farklı renklerde olan koruyucular klavye aksesuarları arasına girmektedir. 

Klavye Aksesuarları Ne İşe Yarar?

Klavye aksesuarları arasında klavyenizi yıpranma, eskime, çizilme gibi olumsuz durumlardan koruyan kılıflar bulunmaktadır. Klavyenizi koruyarak sizleri masraftan kurtarır. Hem renkli modelleri, hem de şeffaf kılıf modellerini tercih edebilirisiniz. Aynı zaman da bilgisayarınıza renk katmanızı sağlar. Klavye aksesuarları arasında yer alan bazı destekleyici aparatlar sayesinde bileklerinizin ağrımasını önleyebilirsiniz. 

Klavye Çantası Ne İşe Yarar?

Klavye aksesuarları içerisinde en faydalı olan seçenekler arasında yer alan çantalar bilgisayarınızı ve klavyenizi darbe, çizik gibi etkenlerden korumasının yanı sıra sizler içinde rahat ve konforlu bir şekilde taşıma imkanı sunmaktadır. Klavye çantası, laptopunuzu toprak, toz, yağmur veya daha farklı dış etkenlerden korur. Ayrıca bunların dışında en önemli etken de düşmesi sonucunda oluşabilecek büyük zararlardan korunmasına yardımcı olmaktadır. Laptopunuzun güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan bir çeşit güvenlik aksesuarları diyebiliriz. Bilgisayarınızı hiçbir şekilde hasara ve zarara uğramadan istediğiniz yere rahatça taşımanızı sağlar. 
.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Klavye Aksesuarları

2557 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 48 / 2557 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?