Jantlar; yol tutuşu, sürüş dinamikleri, konfor ve güvenlik gibi birçok konuda araçların performansını etkileyen önemli parçalardan biridir. Kişiselleştirilebilir olmaları sebebiyle de araçları kozmetik anlamda değiştiren önemli ekipmanların başında yer alırlar. Farklı renk ve model seçenekleri içinden tercih edebileceğiniz Kormetal jantlar, aracınızın ideal görünüme kavuşmasında önemli bir etkiye sahiptir.

Kormetal Jant

Jantlar; sac, alüminyum, karbon, çelik ve magnezyum gibi metallerin farklı oranlarda kullanılması ile imal edilir. Karayolları üzerinde seyreden araçların büyük bir çoğunluğunun üzerinde fabrika çıkışlı sac jantlar mevcuttur. Jant kapağı ile süslenen sac alaşımlı modeller fazla ağır ve görsellik anlamında tatminkar ürünler değildir. Ayrıca plastik kapaklar zamanla özelliğini yitirip kırılmakta veya sürüş esnasında tekerlekten ayrılabilmektedir. Bu nedenle, araç sahipleri daha hafif, uzun ömürlü, şık ve sorunsuz olan alüminyum alaşımlı jantları tercih etmektedir.

Halk arasında "çelik jant" olarak da bilinen tek parçalı modeller, aslında alüminyum alaşımlı jantlardır. %90 civarında alüminyum ihtiva ederken, %10 civarında karbon ve silisyum gibi metaller ile güçlendirilir. Yarış otomobillerinde ve spor otomobillerde kullanılan magnezyum alaşımlı ürünler ise yüksek fiyatlarından dolayı pek tercih edilmez. Alüminyum alaşımlı modelleri bulunan Kormetal jantlar, standart araç tekerlekleri ile uyumlu olduğu gibi, farklı büyüklük ve genişliğe sahip tekerlekler için de özel modellere sahiptir.

Kormetal Jant Fiyatları

Kormetal jant fiyatları tekerleğin ölçülerine, genişliğine, boyutlarına göre değişebildiği gibi; jantın tasarımı, üretim teknolojisi ve rengi gibi özelliklerine bağlı olarak da farklılık gösterir. Kormetal jantlar; aracınızın rengine, modeline, klasmanına ve sürüş özeliklerine göre tercih edilmelidir. Koyu renkli otomobillerde parlak renkli jantlar kullanılabileceği gibi, aracın rengi ile aynı veya kırmızı, beyaz sarı gibi kontrast renklere sahip modeller de kullanılabilir. Beyaz, metalik gri ve açık tonlu renklere sahip araçlarda, metalik jant modelleri ve siyah kanallı ürünler oldukça şık durmaktadır.

Tercih edeceğiniz Kormetal jant modeli, aracınızın ağırlığına ve sürüş dinamiklerine uygun olmalıdır. Örneğin; 15 inç genişliğinde fabrika çıkışlı sac jantlar aynı boyuttaki alüminyum alaşımlı ürünler ile rahatlıkla değiştirilebileceği gibi, 17 inç veya daha büyük boyutlara sahip modeller ile de tercih edilebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, tekerleğin yüzey mesafesinin ya da çapının değişmemesidir. Jant ile uyumlu, ince yanaklı lastikler kullanarak toplam lastik çapını koruyabilirsiniz. Bu sayede daha sportif bir görünüm elde ettiğiniz gibi; aracınızın yol tutuşu, fren yeteneği ve kalkış ivmelenmesi üzerinde gözle görülür performans artışı gözlemleyebilirsiniz.

Kormetal Jant Modelleri

Kormetal jant modelleri; jant genişliği ve çapına bağlı olarak değişim gösterir. 17 ve 18 inç çap ve 7+ inç genişliğe sahip spor modeller, aracın estetik görünümüne çok ciddi katkı sağlar. Standart ölçülerde 5 ya da 6 ayaklı modeller en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. Ayrıca, jantın merkezinde yer alan KM logosu son derece estetik durmaktadır. Metalik yüzey üzerine siyah dekoratif desenlere sahip ürünler, aracın seyir halindeyken de kendini belli etmesi sayesinde, son zamanlarda popülerliğini artıran modeller arasında yer alır.

8 ve 16’lı kanallı ürünler, özellikle üst segment araçlarda ve spor araçlarda asaleti ve sportif görünümü pekiştiren jantlar arasında gösterilebilir. İçbükey modeller, derinlik algısını artırarak agresif görünüme vurgu yapar. En güzel jant sizin en çok beğendiğiniz janttır. Aracınızın bijon aralıkları ve ofset değerine uygun ideal bir model tercih ederek, otomobilinizin şık ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağladığınız gibi, yakıt değerleri ve sürüş keyfi üzerinde de olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Kormetal Çelik Jant Fiyatları

222 ürün var
 1. Markalar
  1. Kormetal
  2. Emr
  3. Arceo
  4. PDW Jant
  5. Shlk
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Jant Çapı
  1. 16
  2. 15
  3. 17
  4. 14
  5. 18
  6. 20
 6. Ofset A-Z
 7. Bijon Sayıları
 8. Renk A-Z
 9. Satıcı
 • Marka Kormetal
DSACategoryId/60002705/2147483631/253574/20006830
BAŞA DÖN