Koska Helva, Tahin ve Pekmez

Helva, tahin ve pekmez gibi gıdaların ilk sırasında yer alan markalardan Koska, özenle hazırlanan ve düzenlenen içerikleri ile yaşlı, genç ve çocuklar için uygun yiyeceklerden biridir. İçerisinde hiçbir zarar verici katkı maddesi bulundurmayan ürün kendi dışında organik gıdalar veya tatlılar bakımından da oldukça popülerdir. En fazla bilinen ve herkes tarafından tercih edilen Koska helva, tahin ve pekmez olmakla birlikte diğer çeşitteki tatlı ve helvaları da bulunmaktadır. Ayrıca tatlı çeşitleri bakımından da birbirinden farklı ürünleri de mevcuttur. Koska helvası, şeker, çöven ve tahin karışımından elde edilir. Birçok farklı çeşide sahip helvalar arasında en fazla tercih edilenleri ise sade helvalarıdır. En sevilen gıdalar arasında yer alan Koska helva üretiminde kullanılan başlıca besin maddesi tahindir. Tahinin dışında aroma vericiler, şeker ve çöven bulunmaktadır. Yüksek kaliteye sahip olan bu ürün, güneşe veya ısıya maruz kaldığı zaman yağlanabilir. Fakat ne kadar bu duruma maruz kalsa da bozulma gibi bir durum söz konusu olmaz. Eğer üst kısmı açık kalırsa nemlenme sorunu oluşabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman nemlenen kısmı bıçak yardımıyla keserek kolayca sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca ürünün ezilmemesi için üzerine ağır bir cisim koymamanız gerekir. Koska helvalarının genellikle serin ve kuru yerlerde muhafaza edilmesi önerilmektedir. 

Koska sade helva haricinde farklı tatlar denemek isteyenler Koska fıstıklı helva, Koska kakaolu helva ve Koska tahin pekmez fındık püreli ürünleri de deneyebilirler. Koska tahin helvası farklı gramajlarda piyasaya sürülür. Türk tatlıları arasında önemli bir yeri olan Koska tahin helvası, diğer ürünlere göre bir adım öne geçmektedir. Bir başka helva olan Koska yaz helvası ise, içerisinde birden fazla çeşit bulunduran ürünlerin en başında yer alır. Tahin, susam tohumu, çöven ve şeker gibi aynı içeriğe sahip olsa bile, özellikle de cevizli yaz helvası çok fazla popüler olmaktadır. Saklama açısından diğer helvalar ile aynı saklama özelliklerine sahiptir ve açık bir halde bekletilmemesi gerekir. Ancak cevizli helva yanında, keçiboynuzu fındıklı, karamelli, kuru meyveli, badem ezmeli ve daha birçok çeşidi olan helvalar vardır. Bu sayede herkesin damak zevkine hitap ederek herkese uygun içerikli çeşitte helvalar üretilmektedir. Koska diyabetik helvaları, kakaolu ve fıstıklı çeşitlere sahip olsa bile kesinlikle şeker içermez ve sizler için özel olarak yapılır. Hafif ve bir o kadar da lezzetli olan bu ürün doğal kaynaklı tatlandırıcılar ve susam tohumu içermektedir. Şeker hastalığı olan insanlar için özel olarak hazırlanan diyabetik helva, gün içerisinde tüketilirken kesinlikle önce doktora sorulmalı ve ondan sonra tüketilmesi önerilmektedir. Gereğinden fazla tüketildiği zaman sorun yaşanacağı için günlük ortalama 35 veya 40 gram arası tüketmek doğru olacaktır. Light olarak da bilinen bu helva, içerisindeki doğal tatlandırıcılar sayesinde kalorisi düşük olduğu için diyeti ve sindirimi de çok fazla kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle de şeker tüketmeden beslenmek isteyen kişiler içinde oldukça uygun olmakla birlikte lezzetli ve damak zevkinize uygun bir haldedir. Enerji miktarı açısından bir hayli yüksek olan bu tatlıların, kabı ve gramajı değişebileceği için bu gibi durumlara dikkat etmelisiniz ve içeriğine bakarak ürünü almalısınız. 

Koska Helva, Tahin ve Pekmez Çeşitleri

Koska pekmez içeriğinde doğal olan ürünler kullandığı için hiçbir şekilde şeker içermemektedir. Tamamen organik keçiboynuzu veya üzümden elde edilerek Koska pekmez hazırlanmaktadır. Keçiboynuzu, üzüm, incir ve dut pekmezi gibi birden fazla çeşitli ürünleri bulunan pekmez ürünleri arasındaki en fazla tercih edilen keçiboynuzu pekmezi ve üzüm pekmezidir. Koska keçiboynuzu pekmezi, keçiboynuzu besininden elde edilerek hazırlanan ve adeta sağlık deposu olan şifalı bir üründür denilebilir. Özellikle de aç karnına bir yemek kaşığı tüketildiği zaman gün içerisinde hem daha enerjik hem de daha sağlıklı olursunuz. Kalori değeri bakımından çok düşük olan keçiboynuzu pekmezi, antioksidan açısından da çok zengin olmakla birlikte, içerisinde birden fazla mineral bulunmaktadır. Üzüm pekmezi, üzümün belirli işlevlerden geçmesinden sonra kaynatılmasıyla oluşan bir çeşit şurup sayılmaktadır. Kıvamı oldukça koyu olan üzüm pekmezinin rengi de koyudur. Kanser ve karaciğer sorunlarıyla savaşan üzüm pekmezi, demir ve potasyum bakımından da zengin olmakla birlikte, spor yapan insanlar için de tam bir enerji deposu olarak bilinmektedir. Özellikle küçük paket içerisinde olan ve genellikle Koska tahin pekmez ikili şekilde satılan ürün lezzetine lezzet katıyor. İki nefis lezzetin bir araya gelmesiyle oluşan kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan Koska tahin pekmez karışımı tam bir enerji deposu olmakla birlikte sağlığınız açısından da son derece faydalıdır. Koska tahin ve pekmez kalori açısından da oldukça düşük olduğu için birçok kişi gönül rahatlığıyla tüketebilir. Çok fazla tercih edilen bir diğer ürün ise Koska tahin ve pekmez fındık püreli olan üründür. Organik bir şekilde yapılan bu ürün, içerisinde mineraller ve E vitamini bulundurmaktadır. Bu sayede kemik erimesi, öksürük ve grip gibi hastalıklara da çok iyi gelmektedir. 

Koska Tahinin İçeriği Nedir?

Koska tahin en lezzetli tatlardan birisi olarak farklı seçenekleri ile çocuk, genç ve yaşlı her yaşa hitap eden uygun besinler arasında yer almaktadır. Koska tahin , %100 susamdan hazırlanmaktadır. Ayrıca içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur. Yağ bakımından da son derece zengin olan Koska tahin oda sıcaklığında muhafaza edilmeli ve içerisindeki yağ üstüne çıktığı zaman karıştırarak veya sallayarak tekrardan eski haline getirmelisiniz. Bazı çeşitlerin içerisinde esmer tahin, kabuklu susam gibi besinler de bulunmaktadır. Bu aromatik lezzetleri özellikle de aç karnınıza tüketerek gününüze enerji katabilirsiniz. Bununla birlikte özellikle de sağlıklı bir ürün olduğu için her gün kullanılması önerilen Koska tahin, protein açısından da son derece zengin ve enerji verme bakımından üst sıralarda bulunmaktadır. 

Koska Tahin ve Pekmezin Faydaları Nelerdir?

Koska tahin ve pekmezin faydaları saymakla bitmez. Faydalarının en başında beyin sağlığını korumakta, kemik gelişimini desteklemekte, midede bulunan asidi azaltmakta ve mide sorunlarına karşı koruma sağlamakta, bağışıklık sistemine katkıda bulunmaktadır. Bu nedenle her gün ister aç karnına ister tok karnına tüketmeniz önerilmektedir. Ayrıca sporcu olan veya gün içerisinde çok fazla tempolu çalışan kişiler için de birebir enerji kaynağıdır. Günlük şeker ihtiyacınızı karşılayarak tatlı isteğinizi ortadan kaldırmaktadır. Hastalıklardan koruduğu gibi, kilo vermenize de yardımcı olacaktır. 

Koska Helva, Tahin ve Pekmez Fiyatları Nasıldır?

Ürünün içeriğine, miktarına ve çeşidine göre Koska tahin pekmez fiyat değişikliği olabilmektedir. Koska’nın daha zahmetli yapılan ürünlerinin, öteki ürünlere göre fiyatı biraz daha yüksektir. Büyük kavanozları tercih edebileceğiniz gibi set halinde de satın alabilirsiniz. Koska tahin ve pekmez fiyatları, miktarına ve ürüne göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden belli bir fiyat vermek pek mümkün değildir. Koska helva fiyatları da yine aynı şekilde ürünün miktarı ve içeriğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yapımında kullanılan bazı besinler daha uygun olduğu için helvanın da fiyatı daha uygun olur. Fakat içerisinde yüksek fiyatlı besinler bulunduğu zaman Koska helvanın da fiyatı artar. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Koska Helva, Tahin ve Pekmez

419 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 419 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001474/28002291/koska