Cep Kitapları

Devlet memuru olabilmek için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adlı sınava girilmesi gerekmektedir. Tüm memur adaylarının girmesi gereken ilk bölüm, 120 sorudan oluşan Genel Kültür - Genel Yetenek Sınavı'dır. Atanılmak istenen alan öğretmenlik ise Genel Yetenek - Genel Kültür sorularının yanı sıra Eğitim Bilimleri ve bazı öğretmenlik bölümleri için Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sorularını da çözmek gerekmektedir.

Eğitim Bilimleri Sınavı'nda Hangi Derslerden Soru Çıkar? 

KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda 8 farklı alandan soru çıkmaktadır. Toplam 80 soru çıkan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı' nın konuları;

Öğrenme Psikolojisi

Gelişim Psikolojisi

Rehberlik ve Özel Eğitim

Sınıf Yönetimi

Öğretim İlke ve Yöntemleri

Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı

Program Geliştirme

Ölçme ve Değerlendirme derslerinin içerikleridir.

Eğitim Bilimleri dersleri içerisinde yer alan bu 8 farklı alanın soru sayısı farklılık göstermektedir. Yıllara göre soru oranları 1-2 adet değişebilmektedir. Bu sebeple her bir derse yeterince ağırlık verilmeli ve KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na mümkün olduğunca tüm konular tamamlanarak girilmelidir.

Genel olarak sayısal soru ağırlıklı olan Ölçme ve Değerlendirme konuları arasında yer alan istatistiksel işlemler, öğretmen adaylarının zorlandıkları konuların başında gelmektedir. Diğer Eğitim Bilimleri dersleri ise çok fazla tekrar isteyen ezbere dayalı dersler olmaları sebebiyle öğretmen adaylarının zorlanmasına sebep olmaktadır.

Eğitim Bilimleri Sınavı Süresi Nasıl Değerlendirilmelidir?

KPSS Eğitim Bilimleri sınav süresi 100 dakikadır ve 100 dakika içerisinde 80 soru cevaplamanız gerekmektedir. Zor bulduğunuz veya hakkında hiçbir fikrinizin olmadığı sorular ile zaman kaybetmek yerine sınavınızı bitirdikten sonra zorlandığınız veya boş bıraktığınız sorulara yeniden dönmek daha faydalı olacaktır.

Eğitim Bilimleri Sınavı'na Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğitim Bilimleri dersleri, bol tekrar isteyen derslerdir. Tekrar edilmediğinde kolayca unutulan Eğitim Bilimleri konuları, cep kitabı boyutları sayesinde her an yanınızda, çantanızda olabilir. Cep kitabı, KPSS çalışırken taşıma kolaylığı açısından pratiktir. Dolayısı ile Eğitim Bilimleri cep kitabı edindiğinizde boşluk bulduğunuz her an Eğitim Bilimleri konularını tekrar edebilirsiniz. Çalışıyorsanız öğle arasında, yolculuktaysanız yolda, herhangi bir iş ve işlem için bekleme anında çantanızdan çıkaracağınız Eğitim Bilimleri cep kitabı ile konuları tekrar edebilir ve sınava giden zamanda kazançlı siz olabilirsiniz.

Gün içerisinde çantanızdaki cep kitabı sayesinde yaptığınız tekrarları, Eğitim Bilimleri soru bankası edinerek pekiştirebilirsiniz. Bol soru çözerek pratiğinizi artırabilir, yanlışlarınızı anında tespit ederek düzeltebilirsiniz.

Konuları yeterli şekilde öğrendikten sonra Eğitim Bilimleri Deneme Sınavı edinebilir, kendinizi deneme sınavı ile deneyerek hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Yaptığınız yanlışları başucu kitabı yapacağınız Eğitim Bilimleri cep kitabınızdan kontrol ederek gün içerisinde de çantanızda bulunan cep kitabınızdan her fırsatta yanlışlarınızın doğrusunu tekrar ederek bilginin doğru şekilde yerleşmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bol bol deneme çözerek sınav anında zaman sıkıntısı yaşamaktan da kurtulabilirsiniz. 

Eğitim Bilimleri cep kitabı alırken, tek bir yayına bağlı kalınmamalıdır. Birçok farklı yayına ait cep kitabı edinmeniz, sınavda daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. Her yayın, konuyu farklı açılardan ele alıp farklı kelimelerle anlatacaktır. Bu sayede konuya farklı açılardan yaklaşabilir, sınav esnasında farklı kelimelerle ifade edilen terimleri kolaylıkla çözümleyebilirsiniz. Eğitim Bilimleri konuları için üretilen anahtar kelimeler de terimleri hatırlamanıza yardımcı olacaktır.

Eğitim Bilimleri Sınavı'nda güncellenen konular olmakla birlikte geçmiş yıllarda çıkmış sorular birbirine benzemektedir. Konu tekrarlarınız bittiğinde Eğitim Bilimleri çıkmış sorular hakkında araştırma yapmanız ve de cep kitaplarınızdaki bilgilerle beraber çıkmış soruları da tekrar etmeniz, sınavınızı çok daha hızlı ve doğru şekilde yapmanıza imkân sağlayacaktır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kpss Eğitim Bilimleri Cep Kitabı

41 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Cep Kitapları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 41 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?