Lamy markası, zamansız modern estetik ile kusursuz işlevselliği bir araya getirmesi ile tanınıyor. Bir Alman markası olan Lamy yüksek kaliteli yazım ve çizim gereçleri üretiyor. Lamy’nin başarı öyküsü 1966’da ilk tasarımı olan dolma kalemi piyasa sürmesi ile başladı ve marka günümüzde hala yükselişini sürdürüyor. Bauhaus prensiplerini ve özellikle “Form işlevi takip eder” ilkesini takip etmesi ile Bauhaus ekolüne sadık kullanıcıları kendine bağlıyor. Lamy’nin yalın tasarımları, birçok otoritenin jürilik yaptığı tasarım yarışmalarında ödülleri toplaması ile ününe ün katıyor.

Bir aile şirketi olarak kurulan Lamy, kurulduğu ilk günden bu yana Almanya’nın en eski üniversitesi olan Heidelberg ile yakın ilişkide bulunuyor. Kurulan bu ilişkinin ürünü olarak her parçası yüksek Alman mühendisliğinin ürünü olan “Made in Germany” baskılı yazım gereçleri ile yüksek kaliteyi garanti ediyor. Yenilikçi renkleri, sürekli güncellediği modelleri, farklı yüzey kaplamaları ile Almanya’da pazar lideri olma özelliğinin yanı sıra tüm dünyadaki kırtasiye meraklılarının ilham kaynağı olan uluslararası bir firma olma özelliğini de marka değerine ekliyor. Paslanmaz çelik gövdenin üzerinde kaplama olarak bazı modellerde kullanılan fiberglass, lake gibi farklı malzemeler ile çarpıcı parlak metal renkleri bir çok farklı tarzdan kullanıcıyı kendine çekiyor

Lamy, standart kalem üretimini teknolojiyi kullanarak bir üst seviyeye taşıyor. Paslanmaz çelik gövdesinin içinde, kartuş veya kalem içlerini tutmak ve kalem mekanizmasını kullanmak için gerekli olan tüm aksamı minimuma indiriyor. Bu yenilikçi imalat teknolojisi sayesinde çok daha ince tasarımlar elde ediliyor. Çağdaş yüksek teknoloji kullanılarak malzemelerin en ekonomik biçimde kullanılması markanın yüksek çevre bilinci sorumluluğunu taşıdığının da bir göstergesi olarak görülüyor.

Üretim, teknolojinin gelişmesi ile otomatize olsa da Lamy yüksek kalite garantisini taşıma amacı ile üretimin yaklaşık üçte ikisini elde yapmaya devam ediyor. Mümkün olan en iyi üretimi yapabilmek için hassas el işçiliği kullanılıyor. İkonik modellerden bazıları tamamen elde monte ediliyor. Yüksek kalite standartlarını el işçiliği ile birleştiren Lamy her bir ürüne gösterdiği özen ve hassasiyet ile dikkat çekiyor.

Lamy Kalem Çizim Fiyatları

Lamy dolma kalem, 1966'da satışa çıktığında, o dönemde Almanya’da yükselmeye başlayan Bauhaus ekolüne sadık akademisyen, tasarımcı ve mimarların ilgisini çekmeyi başardı. Lamy kalemler, görüntüsü ile görsel zevki gelişmiş orta yaşlı erkeklere hitap ediyordu ancak hedef kitlesini genişletme hedefini sürdüren Lamy zaman içinde ürün yelpazesine eklediği renkli, çarpıcı ve minimal tasarımlar ile günümüzde her yaştan, cinsiyetten ve meslekten kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Lamy Kalem Çizim fiyatları seçilen modele ve modelin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

Lamy’nin ürün yelpazesinde dolma kalemler, tükenmez ve mekanik kurşun kalemler yer alıyor. Tek kalem seçeneklerinin yanı sıra özenle paketlenmiş kutu ürünleri hediye seçenekleri arasındaki yerini alıyor. Lamy kalem çizim gereçleri, Alman tasarım geleneğini ve mühendislik sanatını somutlaştırıyor. Yenilikçi tavrı ile imalatın güvenilirliği markanın yüksek algısını oluşturuyor ve bir statü simgesi olarak görülmesini kolaylaştırıyor.

Lamy markası sürdürülebilirliği yalnızca malzeme kullanımı olarak ele almıyor. Tasarımlarının zamansızlığı, babadan oğla aktarılan bir miras olarak görülebilmesi ile de sürdürülebilirlik kelimesini yeniden tanımlıyor. Net ve sade formları ile zamansız estetik ile üst düzeyde işlevselliği bir araya getiriyor. Kullanılan materyallerin yüksek kaliteli olması tüm Lamy markalı yazım ve çizim gereçlerini uzun ömürlü arkadaşlar haline getiriyor.

"Sadece bir kalem" değil de sloganıyla Lamy, kullanıcılarına bir kalemden fazlasını sunduğunu vurguluyor. Markanın tasarımlarındaki tutarlılık ve yalınlık, ilk günden beri değişmeyen tasarımların günümüzde hala aynı işlevsellik ile üretiliyor olması gibi nedenlerle koleksiyon meraklılarının da ilgisini çeken Lamy markası, kalem gibi günlük bir objeyi kişisel kimliğinizin bir uzantısı haline getirme iddiasını taşıyor. Farklı model ve renk seçenekleri her kullanıcının kendine uygun kalemi seçmesine olanak tanıyor. Kalemlerin dolumu için kullanılan ek materyallerde de farklı renk ve malzeme seçenekleri bulunuyor.

Lamy Kalem Çizim Fiyatları

632 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Lamy
  2. Faber-Castell
  3. Edding
  4. Stabilo
  5. Scrikss
  6. Parker
  7. Cross
  8. Goldstone
  9. Pilot
  10. Uni-Ball
  11. Rotring
  12. Montblanc
  13. Graf Von Faber-Castell
  14. Serve
  15. Mikro
  16. De Atramentis
  17. Pentel
  18. Pelikan
  19. Bic
  20. Pensan
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Lamy
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/lamy
BAŞA DÖN