Roller Kalem

Akışkan mürekkepleri ile yazınızın daha güzel görünmesini sağlayan roller kalemler, yazma esnasında yorulmanızın da önüne geçer. Farklı kalınlık ve özelliklerde modelleri bulunur. Bir kalemden beklentilerinizi göz önünde bulundurarak kendinize uygun bir roller kalem seçebilirsiniz.

Roller Kalemin Avantajları Neler?

  • Roller kalem ile tek sayfalık kağıtlara dahi rahatlıkla yazabilirsiniz. Sert yüzeylerde kullanırken tükenmez kalemlerde yaşanan yazmama sorunu ile karşılaşılmaz.
  • Yazı yazarken kalemi bastırmak gerekmediğinden dolayı uzun süreli kullanımlarda bileğin ağrımasına neden olmaz. Bu özelliği nedeni ile öğrenciler tarafından sıkça tercih edilir.
  • Roller kalemlerin mürekkebi, dolma kalemlerinki gibi akışkan özelliktedir ve bu sayede yazınız çok daha güzel görünür.
  • Kaygan yapısı sayesinde imza atarken kullanılır ve imzanızın çok daha karakteristik olmasını sağlar.
  • Tükenmez kalemlerde olduğu gibi, içindeki mürekkep bittiğinde atmanız gerekmez. Yedek iç kullanabilir ya da mürekkebini doldurabilirsiniz.

Roller Kalem Nasıl Seçilir?

Roller kalemler oldukça geniş model yelpazesine sahiptir ve kalem seçiminde ilk etken kişisel zevkleriniz olsa da, bazı önemli noktalara dikkat ederek alacağınız kalemi daha uzun süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kalemi kullanacağınız yere uygun kalınlıkta bir model tercih edebilirsiniz. Roller kalem uçlarının kalınlıkları 0,1 ile 1 arasında değişir. 0,1 uçları ince ve küçük yazmak istediğinizde kullanabilirsiniz. 1 uçlar ise daha çok imza atarken ya da davetiyeye isim yazarken tercih edilir.

Sürekli kalem kullanıyorsanız, alacağınız roller kalemin doldurulabilir olmasında fayda bulunur. Kaleminizin mürekkebi bittiğinde mürekkep doldurabilir ya da yedek kartuş kullanabilirsiniz. Tekrar kullanılabilir özellikteki modellerin paslanmaz uçlu olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Paslanmaz uçlu kalemler, nem ve dış etmenlerden etkilenmeyeceği için daha uzun ömürlü olur.

Roller Kalemler Nerelerde Kullanılır?

Roller kalemler yazıların daha güzel durmasını sağladığı için pek çok amaç için kullanılır. İmza atmak, bu kalemlerin en çok kullanıldığı yerlerin başında gelir. İmzanın kesintisiz ve pürüzsüz olmasını sağlar. Hem uzun kullanımda dahi yormadığı hem de yazıyı daha güzel yaptığı için ödev ve projelerde tercih edilir. Ayrıca beyaz roller kalemler, siyah davetiyelerde davetiye kalemi olarak da sıkça kullanılır.

Roller Kalem Fiyatları Neye Göre Değişir?

Roller kalem fiyatları kalemin markası, tek kullanımlık ya da doldurulabilir olması, ucunun şekli ve inceliği, mürekkebinin özellikleri ve kişiselleştirilme imkanına göre değişir. Üst düzey markaların roller kalemlerinin üzerine, kullanan kişinin ismi yazılabilir ve bu kalemlerin fiyatları diğer modellere göre daha yüksek olsa da uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Roller Kalem Nasıl Doldurulur?

Roller kalemlerin kullan-at ve doldurulabilir çeşitleri bulunur. Tek kullanımlık modellere mürekkep doldurmanız mümkün değildir. Doldurulabilir roller kalemlerin ise kartuşlu ve doğrudan doldurulabilir modelleri mevcuttur. Yedek kartuşlu modellerde kalemi ön ucundan döndürerek açmanız, boş kartuşu çıkardıktan sonra yeni kartuşu takmanız gerekir. Kartuştaki mürekkebin uca gelmesi için müsvedde kağıdı karalayabilir ve kaleminizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Doldurulabilir roller kalemler daha çok uğraştırır ancak mürekkep fiyatı daha uyguna gelir. Doldurulabilir roller kalemlerde de kartuş bulunur ve bu kartuşun içerisine şırınga yardımı ile mürekkep doldurulur ve kartuş kaleme takılarak kullanılmaya başlanabilir. Doldurma esnasında mürekkebin etrafa bulaşma riskinden dolayı, kalemi bir kağıt ya da havlu üzerinde doldurmanızda fayda bulunur.

Roller Kalem İç Yedeği Nasıl Seçilir?

Roller kalemlerin güzel yazması için kalemin modeli kadar, mürekkep ve iç yedek seçimine de dikkat etmek gerekir. Alacağınız iç yedeğin kaleminize uygun olması önemlidir. Ayrıca mürekkebinin solmaz ve su ile temas ettiğinde dağılmaz olması önemli belgelerin uzun süre ilk günkü gibi saklanmasını sağlar.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Roller Kalem Fiyatları

4014 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4014 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/15220/21031172