5800H Laptop Notebook

5800H laptop notebook yeni nesil bilgisayarlarda en aktif kullanım imkanı sunan fonksiyonel özelliğe sahiptir. Taşınabilir işlemci, hem hafif hem de geniş kapsamda çalışma performansı sunar. 5800 işlemci kalitesi ile bilgisayarların aksamadan hızlı bir şekilde işlem yapabilmesi için tercih edilir. 

Bu sayede donma veya kasma gibi sorunlar oluşturmadan çalışma imkanı sunar. Her bilgisayarda model, ekran hafızası ve harddisk kapasitesi değişim gösterse de 5800h işlemciye sahip AMD Ryzen 7 modeli ile sorunsuz çalışma olanağı mevcuttur. Aynı zamanda 8 çekirdek hızı ile üst düzey çalışma performansı sunar. 

5800H Laptop Notebook İşlemci Hızı

Bilgisayarlardaki donanım içerisinde yer alan 5800h laptop işlemcisi, FP soketli bir anakart kullanımına sahiptir. 3 çekirdek mimarisine sahip bir mobil APU olarak bilinir. Aynı zamanda 8 çekirdek ve 16 iş parçacığına sahip olan yonga ile 3.2 GHz temel/boost frekansıyla sıralanmıştır. Isınma sorunu yaşanmasına izin vermeden çalışma imkanı sunar. Ryzen 7 5800h, 16 MB, L3 VE 4 MB L2 ön belleğe sahiptir. 512 çekirdeğe sahip olan vega GPU olarak görülebilir.

5800H Laptop Notebook İçerik Kapasitesi

Yüksek sistem gerektiren oyunlar açılmadığı zaman bilgisayarın çalışmadığı sıradaki ideal CPU sıcaklığı 97.87-105 derecede performans ortaya koyar. Sorunsuz bir çalışma sergileyen işlemci, 4.2 MB ön belleğe sahiptir. İşlem hacmi ile dikkatleri üzerine çeken 5800h Ryzen 7,Ram hızı 2457-4266 MHz hıza sahiptir. 5800h laptop notebook bilgisayar benzersiz kullanım hızı ve çalışma performansı ile tercih edilir. 

Turbo frekansı, işlemcinin turbo boost teknolojisi sayesinde elde edebileceği en yüksek hızı ortaya koyar. Daha düşük bir saat hızında çalışması durumda işlemci daha az güç kullanır. Bu sayede ısıyı azaltarak pil ömrünü de uzatır. Yüksek kapasiteli dosyaların aktarımı ve depolama işlemi sırasında işlemcinin CPU sıcaklığı 85 dereceye kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda işlemcinin hızlanması için tercih edilen bir alternatiftir. 

5800H Laptop Notebook Fiyatları

İşlemci fiyat analizi yapıldığında 5800h laptop ve notebook fiyatları, hafıza seçeneği, ram gücü ve işlemcinin hacmine göre fark gösterir. Kullanımda gösterdiği performansa uygun olarak yüksek donanım özelliği sunan işlemci, ağır iş yüklerine karşı dayanıklıdır. İyi bir performans özelliği ile“turbo boost teknolojisi” saat hızı olarak en üst seviyede turbo frekansını arttırır. İşlemci ve bilgisayardaki geniş kapsamlı donanımlı yapısı ile fiyat değişimleri görülebilir.

5800h laptop notebook fiyatları ekonomik ve uygun maliyette üst düzey çalışma özelliği sunar. Bu sayede çalışma sürecinde işlemcinin aktif performansı en iyi şekilde değerlendirilir. Laptop veya notebook işlemci kapasitesi ile benzersiz yapısı dikkat çeker. Uzun süre çalışma esnasında ısınma gibi sorunlara sebebiyet vermez. Bu sayede kullanımda herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Yarı iletken boyu 7nmvs17. 14 nm olarak belirlenmiştir. AMD’nin en iyi işlemcisi olmakla beraber profesyonel bir çalışma olanağı tanır. Yüksek hafıza gerektiren oyun ve videolar için en iyi çalışmayı sergiler. Bu sayede laptop ve notebooklar için etkin bir çalışma sürecini ortaya koyarak yoğun iş ortamına uygun bir kapasite ve ram gücüne sahiptir. 

5800H Laptop Notebook Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemci hızının ısınma sorunu yaşamaması ve ram kapasitesi ile CPU hızı, satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. 

5800H Laptop Notebook Turbo Saat Hızı Ne Kadar Olmalıdır?

Genel olarak 4.4GHzvs, 3.81 GHz Turbo saat hızına sahip olmalıdır. 

5800H işlemci kaç çekirdeklidir?

AMD Ryzen 7 5800h 8 çekirdekli 3.80 GHz.den oluşan bir işlemcidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

5800H Laptop Fiyatları Notebook Modelleri

1232 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Ram (Sistem Belleği)
Toplam 24 / 1232 ürün
DSACategoryId/2147483646/3000500/98/98