Lotus

Adını Lotus çiçeğinin doğallığından ve saflığından alan Lotus markası, ilk olarak 1932 yıllarına dayansa da 1950’li yıllarda tekli paketler halinde ikram olarak çeşitli kafelerde sunulmaya başlıyor. Bu popüler bisküvi markası, o yıllardan günümüze kadar halen lezzetini ve doğallığını koruyarak kahve ve çay ile mükemmel bir uyum içerisinde tüketiliyor. Doğal ürünlerden elde edilen bisküvinin sürülebilir kahvaltılık ezme çeşidi de bulunuyor. Fırıncı Jan Boone Sr. Tarafından Belçika’da üretilen bu lezzet karamelize tadı sayesinde günümüzde Belçika’dan tüm dünyaya yayılarak hem kahvaltıların, hem çay saatlerinin, hem de ufak tatlı kaçamaklarının vazgeçilmezi haline geldi. Özellikle kahvenin yanındaki uyumu sayesinde ünlenen bu tat hem hikâyesi, hem de ağızda bıraktığı mükemmel lezzeti ile Türkiye’de de oldukça popülerleşti.

Karamelize Lezzet İçin Lotus Biscoff

Çikolatası ile ünlü bir ülke olan Belçika, bu bisküviler ile de mükemmel bir lezzet sunuyor. Lotus Biscoff markası geçmişten günümüze kadar koruduğu doğal malzemeleri ve kendine özgü karamelize lezzeti ile farklı çeşitte birçok ürünü sevenleriyle buluşturuyor.  Bu lezzetin kahve ile uyumunun en büyük sebebi ise karamelize tadı. Lotus biscoff bisküvi, özel tekniklerle fırınlanıyor ve bu sayede kendine özgü karamelize lezzete kavuşuyor. Öncelikle Belçika ve daha sonra tüm dünya bu tadı kahvenin aroması ile oldukça uyumlu buluyor ve bisküvi vazgeçilmez hale geliyor. İlk buluşmalardan arkadaş toplanmalarına kadar her özel günde ya da yalnız içilen bir kahvenin yanında iyi giden bu atıştırmalıklar hem ikramlık olarak, hem de hediyelik olarak fazlasıyla tercih ediliyor.

Çay saatinde klasik atıştırmalıklardan sıkıldıysanız siz de bu karamelize lezzetleri deneyerek bu keyfin tadını çıkarabilirsiniz. Americano, latte ve espresso gibi dünya kahveleri ile iyi giden bu bisküvi aynı zamanda Türk kahvesiyle de yakaladığı mükemmel uyum ile Türkiye’de de fazlasıyla tüketiliyor. Yine çayın yanında da efsane bir lezzet olarak karşımıza çıkması onu Türkiye’de her yaştan insan için vazgeçilmez yapıyor. Tam isteğinize göre demlenmiş kırmızı bir çayın yanında bu tatlı atıştırmalık gününüzü güzelleştirecek. Bu bisküviler, çay buluşmalarında hem güzel bir hediye, hem de ikramlık olarak alınabilir. Aynı zamanda ülkemizde kahvaltılara da oldukça önem veriliyor. Bu sebeple tatlıdan tuzluya birçok yiyecek kahvaltılarda tüketiliyor. Bu özel karamelize tatlar kahvaltınıza da renk getiriyor. Bu sayede sabah, öğle ve akşam fark etmeksizin her zaman Lotus Biscoff ürünleri fazlasıyla tercih ediliyor.

 Her Saatte Her Yerde Herkes İçin Lotus

Lotus lezzetlerini vazgeçilmez kılan şüphesiz ki özel fırınlanma tekniğiyle elde edilen kendine özgü karamelize lezzetinden geliyor. Kahvaltıda tüketilen ezmesinden kahve yanında iyi giden atıştırmalıklarına diyet yemeklerindeki tatlı ihtiyacını gidermesinden gece tatlı kaçamaklarını mükemmel hale getirmesine kadar bu lezzetler, herkesi memnun edecek o harika tadı ağızlarda bırakıyor. Tekli paketler, işyeri öğlen yemeklerinde hem doğal, hem de hızlı tüketilen bir tatlı için tercih edilebildiği gibi taşıma ve tazelik açısından büyük avantaj sağlıyor. Aynı zamanda bu paketler spor esnasında ya da okula giderken taşınmak için oldukça kolaylık sağlıyor. Lotus 125 gr paketler, kolayca taşınabilir ve bu sayede her yerde pratik olarak tüketilebilir. Yine sürebilir ezme bisküvi çeşidi de hem kahvaltı da hem de ölçülü bir kullanım ile diyet yemeklerinde tatlı ihtiyacını karşılıyor. Gün boyu enerjiyi yüksek tutmak bu bisküvi ve ezmeler ile mümkün hale geliyor.

Diyet yaparken tatlı tüketmek zor hale gelebilir. Ölçüyü kaçırmamak burada en önemli noktalardan biri. Aynı zamanda birçok ürün içerdiği yapay malzemelerden dolayı diyetlerde tercih edilmiyor. Lotus bisküvi hem doğallığı, hem de enerji veren özelliği sayesinde ufak porsiyonlarda bile mükemmel bir tatlı zevki yaşatıyor. Bu mükemmel ürünün içeriği özenle seçilirken avantajları da bitmiyor. Gluten intoleransı yani gluten alerjisi bulunanlar bile kolaylıkla tüketebilir. Çünkü gluten içermiyor ve ürünlerini özenle seçerek efsane lezzetine ulaşıyor. Vegan ya da vejetaryen beslenme biçimini tercih edenler için de yine tatlı tüketimi oldukça zor olabiliyor. Hayvansal ürün içermeyen ve bitkisel yağlardan üretilen Lotus burada da herkes için bir atıştırmalık olduğunu kanıtlıyor.  Lotus fiyat aralığı ise üründen ürüne ve gramajdan gramaja farklılık gösteriyor.

Kahvaltıların Vazgeçilmezi: Lotus Bisküvi Ezmesi

Kahvaltı, günün en önemli ve vazgeçilmez öğünlerinden biri. Kahvaltıda tuzlu tüketiminin yanı sıra tatlı tüketimi de oldukça fazla yapılıyor. Bu tatlılar arasında ise en çok sürülebilir ürünler bulunuyor. Lotus kurabiye çeşitlerinin yanı sıra sürebilir yapısı ile krema ürünlerini de sunuyor. Bisküvi ezmesinden yapılan bu lezzet, karamelize tadı ile kahvaltıların vazgeçilmezi haline geliyor. Kahveyle uyumu gibi çayın yanında da iyi gitmesiyle Lotus ezmesi kahvaltıda tatlı ihtiyacını tam anlamıyla karşılıyor. Ailecek sevilen bu sürülebilir bisküvi ezmeleri, farklı gramaj ve çeşitlerde sunuluyor. Lotus 400 gr parçacıklı ve pürüzsüz olarak iki ayrı çeşitte bulunabiliyor. Aynı zamanda farklı ezme gramajları da mevcut.

Lotus fıstık ezmesi, kahvaltının dışında da ana ve ara öğün olmak üzere birçok öğünde tercih ediliyor. Örneğin; spor yapan yetişkinler için vazgeçilmez olan meyve odaklı ara öğünler, bu lezzetle daha zevkli hale geliyor. Meyvelere sürülerek gün boyu enerji kaybını önlüyor ve performans açısından iyi bir avantaj sağlıyor. Bu şekilde bir sos olarak kullanılan ezme hem enerji verir, hem de birçok beslenme çeşidine uygun olarak sorunsuz bir şekilde tüketilebilir. Bu ezme ise Belçikalı bir kadının bir yarışma esnasında kendi tarifini bulması ile ortaya çıkıyor ve popülerleşiyor. Tamamen doğal olarak üretilen bu tarif sayesinde hem birincilik kazanıyor, hem de dünyaya mükemmel bir lezzeti kazandırıyor. Aynı zamanda bunlar dışında tatlılar için kullanılabilen sıkılabilir formda sos çeşitleri de bulunuyor. Lotus krema şeklinde üretilen bu ürünleri sayesinde bisküvide verdiği karamelize lezzeti, her öğün ve atıştırmalık için uygun hale getiriyor.

Lotus ile Yapılabilecek Efsane Tatlılar

Geçmişten günümüze hem şeklini hem de tadını bozmayan efsane bisküviler, tek başlarına efsane bir atıştırmalık olmalarının yanı sıra çeşitli tariflerde kullanılarak tatlılara da imzasını atıyor ve lezzetini katıyor. Aynı zamanda markanın krema ürünleri ile de farklı ve eşsiz tatlılar yapılıyor. Genel olarak bu tarifler arasından en çok bilinen ve belki de en çok tüketilen tatlı ise magnolia. Bu tatlının yapımında özel tarifli muhallebi ile çeşitli meyve, kek ya da bisküviler kullanılıyor. Lotus magnolia ise karamelize lezzeti muhallebi ile buluşturarak alışılmışın dışında bir tatlı zevki yaşatıyor. Hem evde yapılabilecek, hem de dışarıda yenebilecek bu tatlı oldukça fazla tercih ediliyor.

Efsane bisküvilerden adını alan ve keyifle yenen bir diğer tatlı ise Lotus tatlısı. Bu tatlı magnolia ile oldukça benzer bir tarife sahip olsa da çeşitli farklılıklar içeriyor. Sürülebilir özel kremasının yanında bu tarifte hazır krema ve yine özel bisküvileri de kullanılıyor. Markanın ürünlerinin fazlasıyla kullanılması tatlının lezzetini arşa çıkıyor. Bu tatlı tek kişilik porsiyonlar halinde yapılıyor. Bu tatlıyı özel günler için yapıyorsanız kadehlerde servis ederek siz de farklılık yaratabilirsiniz. Aynı zamanda ezme halini waffle ya da ekmeğe sürüp üzerlerini meyve ve çikolata sosu ile süsleyerek pratik Lotus çikolata tatlıları yapabilirsiniz. Atıştırmalığın en güzel hali ile Lotus bisküvileri tüm çeşitleri ile şimdi Hepsiburada’da!

Lotus Bisküvi Ne İle Yenir?

Lotus bisküviler karamelize aroması sayesinde çayın ve kahvenin yanın oldukça iyi gider. Lotus kremaları ise ekmeğe sürülerek, tost ile ya da meyvelerle tüketilebilir.

Lotus Sağlıklı mıdır?

Lotus ürünleri, gluten ve hayvansal ürün içermez. Bitkisel yağlarla üretilir. Aynı zamanda renklendirici ve aroma verici içermediği için gönül rahatlığıyla tüketilebilir.

Lotus Nasıl Muhafaza Edilir?

Tatlı krizlerinin vazgeçilmezi olan Lotus ürünleri, serin ve kuru yerlerde saklanmalıdır. Lotus bisküviler, hem kolay muhafaza edilmesi, hem de pratik kullanımı için tekli paketler halinde tercih edilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...